معرفی بهترین بازی های واقعیت مجازی برای هدست‌های وایو و آکیولس ریفت

همان‌طور که می‌دانید این روزها تکنولوژی واقعیت مجازی بسیار مورد توجه کاربران و همچنین شرکت‌های بزرگ تکنولوژی قرار گرفته و در طول چند سال اخیر پیشرفت بسیاری داشته است. بدون شک انجام بازی‌های رایانه‌ای با هدست‌های واقعیت مجازی بر روی پلتفرم‌های مختلف برای همگان جذاب است؛ امروز در گجت نیوز قصد داریم که نگاهی کوتاه به بهترین بازی های واقعیت مجازی داشته باشیم. در ادامه با ما همراه باشید.

هدست واقعیت مجازی Oculus Rift در حال حاضر یکی از بهترین محصولات موجود در بازار است و ویژگی‌های جذاب بسیاری را برای انجام بازی‌ها دارد و از ابتدا تاکنون تغییرات بسیاری را داشته است. حال بهتر است که بیش‌تر از این وارد حاشیه نشویم و نگاهی کوتاه به بهترین بازی های واقعیت مجازی داشته باشیم.

بهترین بازی های واقعیت مجازی

Robo Recall ( هدست Oculus Rift با کنترلر لمسی، ۲۰۱۷ )

بازی های واقعیت مجازی

هم اکنون بازی‌های متنوع بسیاری برای هدست های واقعیت مجازی وجود دارد و بازی Robo Recall یکی از بهترین بازی‌های این تکنولوژی است که از طریق کنترلر لمسی انجام می‌شود. متاسفانه هنوز نسخه کامل این بازی منتشر نشده و قرار است که در اوایل سال آینده میلادی در بازار بازی های واقعیت مجازی قرار گیرد. البته نسخه آزمایشی این بازی رایگان بوده و برای دارندگان Oculus در دسترس قرار گرفته است.

بازی‌های اکشن یکی از پرطرفدارترین سبک از میان ده‌ها سبک موجود هستند. بازی Robo Recall یک بازی سبک اکشن و شلیکی است که شما در آن باید با ربات‌ها مبارزه کنید.

Dead & Buried ( هدست Oculus Rift با کنترلر لمسی )

بازی های واقعیت مجازی

کنترلر لمسی هدست Oculus Rift بازی های ویدیویی را برای همگان جذاب‌تر کرده است. شما در بازی Dead & Buried نقش یک نگهبان را دارید و باید از خودتان در برابر ارواح با شلیک گلوله‌های مخصوص محافظت کنید.

Damaged Core ( هدست Rift )

بازی های واقعیت مجازی

بازی Damaged Core یکی دیگر از بهترین بازی های واقعیت مجازی است، شما در این بازی یک اسلحه در اختیار دارید که از آن می‌توانید برای نابودن کردن و گرفتن دشمنان خود استفاده کنید. یکی از ویژگی‌های جالب این بازی امکان تله‌پورت است،.به زبان دیگر شما می‌توانید از سلاح خود برای انتقال به بدن یک ربات دیگر استفاده کنید.

The Unspoken ( هدست Oculus Rift با کنترلر لمسی )

بازی های واقعیت مجازی

جذابیت بازی The Unspoken با کنترلر لمسی به اوج خود رسیده است، این بازی در اصل یک بازی آنلاین بوده که شما در آن طلسم‌های موجود را با هم ترکیب می‌کنید و در دوئل آنلاین در مقابل دیگر جادوگران قرار می‌گیرید.

در ابتدای انجام بازی دموهای آموزشی برای شما پخش می‌شود تا با نحوه بازی کردن و بالا بردن سطح بازی را یاد بگیرید که بسیار مفید خواهند بود.

Raw Data ( هدست HTC Vive )

بازی های واقعیت مجازی

بازی Raw Data یکی دیگر از بازی‌های سریع و خشمگین اکشن است که بازی کردن آن با سنسورهای حرکتی Vive امکان‌پذیر است. این بازی در یک محیط کوچک آغاز می‌شود و فاقد مرحله‌های طولانی است، به صورت کلی در اوج سادگی یک بازی پرهیجان را برای طرفداران به ارمغان آورده است.

I Expect You to Die ( هدست Oculus Rift با کنترلر لمسی )

بازی های واقعیت مجازی

بازی‌های پازلی یا معمایی یکی دیگر از پرطرفدارترین سبک‌ها هستند. بازی I Expect You to Die یک بازی پازلی است که از طریق کنترلرهای لمسی انجام می‌شود.

The Lab ( هدست Vive )

بازی های واقعیت مجازی

مجموعه Valve شامل چندین مینی بازی است که در یک اتاق با دید ۳۶۰ درجه انجام می‌شود که از جمله آن می‌توان به مینی بازی تیروکمان و تیراندازی اشاره کرد که سبک و سیاقی مانند انگری بردز دارد.

Superhot (هدست Oculus Rift با کنترلر لمسی )

بازی های واقعیت مجازی

بازی Superhot را می‌توان از دسته بازی‌های هیجانی و سرعتی در نظر گرفت که در انجام آن نیاز به عکس‌العمل بالایی است. در بازی سلاح‌ها و ویژگی‌های مختلفی وجود دارد که در سطح‌های مختلف برای گیمر در دسترس قرار می‌گیرد.

Vanishing Realms ( هدست Vive )

بازی های واقعیت مجازی

Vanishing Realms در اصل یک بازی اکشن و ماجراجویی است که در یک جهان افسانه‌ای صورت می‌گیرد. شما به عنوان گیمر باید مکان‌های مختلف بازی را کشف کنید و با شمشیر خود با دشمنان بجنگید. پیدا کردن گنج و جمع آوری آن‌ها از دیگر چالش‌های بازی است.

Star Wars’ Trials on Tatooine ( هدست Vive )

بازی های واقعیت مجازی

همه ما درباره جنگ ستارگان شنیده‌ام، بدون شک بازی آن همانند فیلم پرآوازه جذابیت خاص خود را دارد. این بازی برای هدست واقعیت مجازی Vive در دسترس قرار گرفته که البته فعلا فقط نسخه آزمایشی آن منتشر شده است.

VR Sports Challenge ( هدست Oculus Rift با کنترلر لمسی )

بازی های واقعیت مجازی

بازی‌های ورزشی مختلفی برای هدست‌ های وافعیت مجازی وجود دارد، اما VR Sports Challenge یکی از بهترین‌های آن‌ها است که به عنوان یک مینی بازی می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند. این بازی در اصل یک نبرد ۹۰ ثانیه‌ای است که شما باید بهترین رکورد خود را در آن کسب کنید، لازم به ذکر است که با هربار پرتاب توپ و گرفتن امتیاز بیش‌تر بازی برای شما سخت‌تر خواهد شد.

The Gallery Episode 1: Call of the Starseed ( هدست Oculus Rift با کنترلر لمسی، Vive )

بازی های واقعیت مجازی

The first episode of The Gallery در اصل یک بازی ۸۰ تا ۹۰ ثانیه‌ای در سبک ماجراجویی است و به جای تایپ کردن دستور و کلیک کردن در بازی، با حرکات خودتان باید بازی را مدیریت کنید و رمز و راز درون آن را کشف کنید.

Edge of Nowhere ( هدست Rift )

بازی های واقعیت مجازی

اگر شما به بازی‌های سری Uncharted علاقه‌مند هستید، پس بهتر است که عنوانی را شبیه به آن در واقعیت مجازی تجربه کنید. بازی Edge of Nowhere دارای صحنه‌های منحصر‌به‌فردی است که همه سلیقه‌ها را جذب می‌کند.

The Brookhaven Experiment ( هدست Vive )

بازی های واقعیت مجازی

بازی The Brookhaven Experiment دریک جنگل تاریک آغاز می‌شود که شخص اول یعنی گیمر یک اسلحه در دست دارد و باید از خود در برابر زامبی‌ها محافظت کند. البته اسلحه شما به چراغ قوه مجهز است و محبط تاریک را قدری روشن می‌کند.

Job Simulator ( هدست Oculus Rift با کنترلر لمسی، Vive )

بازی های واقعیت مجازی

این بازی یک بازی آزمایشگاهی بوده که در طی آن چالش‌های مختلفی برای اتمام مراحل وجود دارد، البته برخی از خراب‌کاری‌ها ممکن است که امتیاز زیادی را از شما کم کند.

Defense Grid 2 ( هدست Rift )

بازی های واقعیت مجازی

بدون شک لذت بازی‌های استراتژی هم با واقعیت مجازی دو چندان می‌شود و سرعت حرکت و زوم با تکان دادن سر می‌تواند به زودتر انجام شدن همه چیز کمک کند. بازی Defense Grid 2 در یک جهان مینیاتوری است و شما باید از برج‌های خود دفاع کنید و همچنین برج‌های حرف را تخریب کنید.

Viral ( هدست Oculus Rift با کنترلر لمسی، Gear VR )

بازی های واقعیت مجازی

در این بازی دو نوع ربات قرمز و سبز وجود دارد که عملکرد آن‌ها متفاوت است و شما باید از حمله آن‌ها جلوگیری کنید. این ربات‌ها به صورت غافل‌گیرانه به پایین سقوط می‌کنند و به شما حمله خواهند کرد.

Lucky’s Tale ( هدست Rift )

بازی های واقعیت مجازی

اگر شما دوست دارید یک بازی مانند سوپر ماریو در واقعیت مجازی را تجربه کنید، بازی Lucky’s Tale بهترین گزینه برای ساعت‌ها سرگرم کردن شما است. این بازی یکی از بهترین بازی های واقعیت مجازی در میان صدها بازی موجود است.

Chronos ( هدست Rift )

بازی های واقعیت مجازی

Chronos یک بازی در سبک ماجراجویی با گیم پلی فوق‌العاده است که سبک سنتی کنترلرهای قدیمی را در واقعیت مجازی به ارمغان آورده و از دسته بازی‌های پرطرفدار به شمار می‌آید.

Castlestorm VR ( هدست Rift، Gear VR )

بازی های واقعیت مجازی

Castlestorm VR ثابت کرده که حتی اگر یک بازی از نوع واقعیت مجازی نیست، می‌تواند با این دستگاه انجام شود. از لحاظ ظاهری می‌توان گفت که این بازی بسیار شبیه به انگری بردز و شما باید از قلعه خود در برابر دشمن دفاع کرده و همچنین قلعه دشمن را تخریب کنید.

Eagle Flight ( هدست Rift، Vive و PlayStation VR )

بازی های واقعیت مجازی

تاکنون بازی‌های واقعیت مجازی متنوعی در این مقاله به شما معرفی شد، اما به جرات می‌توان گفت که Eagle Flight یکی از بهترین بازی های واقعیت مجازی است که ساخت یوبی سافت است. نبرد آخرالزمانی در شهر زیبای پاریس هر سلیقه‌ای را به خود جذب می‌کند.

The Climb ( هدست Oculus Rift با کنترلر لمسی )

بازی های واقعیت مجازی

The Climb را هم می‌توان یکی از بهترین بازی های واقعیت مجازی دانست، در این بازی، صخره‌نوردی جالبی شبیه‌سازی شده است و شما با دستان خودتان باید به مقصد مشخص شده در قله برسید.

اگر شما از دارندگان یکی از هدست‌های واقعیت مجازی هستید و همچنین به بازی‌ علاقه بسیاری دارید، پیشنهاد می‌شود که حتما بازی‌های موجود در این مقاله را تجربه کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*