امن ترین جاده‌ های جهان

امن ترین جاده‌ های جهان در کدام کشورها قرار دارند؟

بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت (WHO)، در هر ۳۰ ثانیه یک نفر بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند و ۲۰ نفر نیز مجروح می‌شوند. کشورهای فقیر و کمتر توسعه یافته به دلیل ضعف در زیرساخت و کیفیت تولید خودرو و جاده‌ها بیشتر از کشورهای توسعه یافته در معرض خطر سوانح جاده‌ای قرار دارند. روزانه حدود ۷۵۲ عابر پیاده و ۷۸۶ راننده و سرنشین خودرو در سراسر جهان بر اثر تصادفات رانندگی فوت می‌کنند. چندی پیش به بررسی مرگبارترین جاده های جهان پرداخته بودیم و اکنون امن ترین جاده‌ های جهان را بر اساس آمار و اطلاعات سازمان جهانی بهداشت معرفی خواهیم کرد.

معرفی امن ترین جاده‌ های جهان

۱۰. نروژ

طبق آمار منتشر شده توسط سازمان WHO، در سال ۲۰۱۵ در مجموع ۱۹۲ نفر در جاده های نروژ جان خود را از دست دادند که عمده‌ی این تلفات به قوانین ناکافی در مورد کلاه ایمنی مربوط می‌شود. با این حال، جاده های این کشور با نرخ ۳.۸ نفر کشته شده در بین هر ۱۰۰ هزار نفر در مکان دهم فهرست امن ترین جاده‌ های جهان قرار دارد.

امن ترین جاده‌ های جهان

۹. اسپانیا

در اسپانیا از هر ۱۰۰ هزار نفر ۳.۷ نفر بر اثر سوانح رانندگی کشته می‌شوند و در سال گذشته نیز یک هزار و ۷۳۰ نفر در جاده های این کشور جان خود را از دست دادند. یکی از عوامل سوانح رانندگی در اسپانیا، عدم وجود قوانین کافی در خصوص رانندگی در حالت مستی عنوان شده است.

امن ترین جاده‌ های جهان

۸. سنگاپور

نرخ مرگ و میر در سنگاپور، به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۳.۶ بوده و در سال ۲۰۱۵ نیز ۱۹۷ نفر در جاده های این کشور کشته شدند. عدم وجود قوانین مربوط به رانندگی در حالت مستی، سرعت و صندلی کودک از اصلی‌ترین دلایل بروز سوانح جاده‌ای در این کشور آسیایی است.

امن ترین جاده‌ های جهان

۷. مالدیو/ دانمارک

دو کشور مالدیو و دانمارک به طور مشترک در رتبه‌ی هفتم امن ترین جاده‌ های جهان جای گرفته‌اند. نرخ مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در این دو کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۳.۵ کشته است. در سال ۲۰۱۵ در دانمارک، ۱۹۶ نفر در جاده‌ها جان خود را از دست دادند.

امن ترین جاده‌ های جهان

۶. هلند

هلندی‌ها با آمار ۳.۴ کشته به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، ششمین کشور دنیا از نظر جاده‌های ایمن است و در سال ۲۰۱۵ نیز ۵۷۴ نفر در سوانح رانندگی در این کشور کشته شدند.

امن ترین جاده‌ های جهان

۵. سوئیس

نرخ مرگ و میر در سوئیس، به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۳.۳ کشته است و تعداد افرادی که در سال ۲۰۱۵ در این کشور جان خود را از دست دادند نیز ۲۶۹ نفر تخمین شده است.

امن ترین جاده‌ های جهان

۴. سن مارینو

سن مارینو یک ایالت کوچک در ایتالیا است که در سال گذشته تنها یک نفر در جاده های آن کشته شد. نرخ مرگ و میر در این کشور، ۳.۲ کشته در بین ۱۰۰ هزار نفر است.

امن ترین جاده‌ های جهان

۳. بریتانیا/ کریباتی

جاده های دو کشور بریتانیا و کریباتی با نرخ مرگ و میر ۲.۹ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر به طور مشترک در رده‌ی سوم امن ترین جاده‌ های جهان قرار گرفته‌اند. در سال ۲۰۱۵ تعداد یک هزار و ۸۲۷ نفر در بریتانیا بر اثر سوانح رانندگی کشته شدند. در جزیره‌ی کریباتی نیز با همین نرخ مرگ و میر، تنها ۳ نفر در جاده ها جان خود را از دست دادند.

امن ترین جاده‌ های جهان

۲. سوئد

سوئد نیز یکی از کشورهایی است که از جاده های ایمنی برخوردار بوده و در سال گذشته تنها ۲۷۲ نفر در جاده های این کشور کشته شدند. قوانین سخت‌گیرانه رانندگی در حالت مستی و استاندارد بالای ایمنی خودرو در سوئد موجب شده تا نرخ مرگ و میر در این کشور ۲.۸ کشته در بین ۱۰۰ هزار نفر باشد.

امن ترین جاده‌ های جهان

۱. میکرونزی

میکرونزی یک ایالت فدرال در اقیانوس آرام است که نرخ مرگ و میر ناشی از سوانح جاده‌ای در آن تنها ۱.۹ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر بوده و در سال ۲۰۱۵ نیز فقط ۲ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند. البته این کشور بسیار کوچک، جمعیت اندکی دارد و نسبت تعداد خودرو در آن نیز بسیار پایین است.

امن ترین جاده‌ های جهان

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*