خودروی بدون راننده جدید گوگل

خودروی بدون راننده جدید گوگل توسط شرکت تابعه ویمو معرفی شد

پروژه اتومبیل خودران گوگل یکی از مهمترین برنامه‌هایی بود که تاکنون توسط این شرکت بزرگ اجرا شده بود. اما در کمال تعجب انتشار خبر لغو توسعه آن، بسیاری از کارشناسان و اصحاب رسانه را به فکر فرو برد. اما بعد از گذشته تقریبا یک هفته، حالا شاهد معرفی خودروی بدون راننده جدید گوگل از سوی کمپانی ویمو (Waymo) هستیم.

خودروی بدون راننده جدید گوگل درواقع یک مینی ون ساخته‌شده توسط کرایسلر است

ویمو یکی از شرکت‌های زیرمجموعه الفابت (Alphabet) محسوب می‌شود که مدیر ارشد اجرایی آن، جان کرافیک (John Krafcik)، اولین تصاویر آن را از طریق یک پست خبری در اختیار علاقه‌مندان قرار داد. درواقع خودروی بدون راننده جدید گوگل ، یک کرایسلر پسیفیکا هیبریدی ساخته شده توسط فیات کرایسلر است که سازندگان آن از می ۲۰۱۶ با مهندسین گوگل در ارتباط بوده‌اند. همچنین حالا ۱۰۰ دستگاه از این خودرو در اختیار شرکت گوگل قرار گرفته و آزمایش عمومی آنها نیز از سال آینده آغاز خواهد شد.

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، به‌نظر شرکت گوگل کار توسعه سیستم نرم افزاری این خودروهای هوشمند را بر عهده خواهد گرفت و تولید آن به ویمو واگذار می‌شود.

اما چیزی که باعث شد تا ویمو ، با سربلندی از آزمایشگاه‌های پیشرفته گوگل ایکس (Google X) بیرون بیاید، جاه‌طلبی مهندسین و بلندپروازی مدیران آن بود. هدف اصلی گوگل این بود که همانند نرم افزارها، خودروها را هم بسازد. ولی حالا این هدف به ساخت و توسعه سیستم نرم افزاری برای دیگر شرکت‌ها تبدیل شده است.

خودروی بدون راننده جدید گوگل

جان کرافیک نیز همزمان با جدا شدن بخش خودروسازی شرکت گوگل و تشکیل بخش جدیدی به نام ویمو، به سمت مدیر ارشد اجرایی این شرکت منصوب شد. وی پیش از این هم رهبری بخش خودروسازی شرکت هیوندای را بر عهده داشته که تجربه بسیار بالای او را نشان می‌دهد. کرافیک و تیمش قصد دارند تا مینی‌ون‌های پسیفیکا را در مناطق مختلفی همچون آستین، تگزاس و فینیکس آزمایش کنند. وی در مورد خودروی بدون راننده جدید گوگل می‌گوید:

با پیشرفت تکنولوژی و توسعه سیستم‌های نرم افزاری مختلف، نیاز ما به خودروهای متنوع‌تر نیز بیشتر می‌شود. با وجود این مینی ون جدید به تمام مردم نشان خواهیم داد که یک خودروی هوشمند و بدون راننده تا چه اندازه می‌تواند تجربه شما از رانندگی را تغییر دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*