انتشار لوگوی جدید Lineage OS ؛ جانشین سیانوژن مود در سال ۲۰۱۷

انتشار لوگوی جدید Lineage OS ؛ جانشین سیانوژن مود در سال ۲۰۱۷

هفته‌ی گذشته برایتان گزارشی ناراحت‌کننده‌ از تعطیلی کمپانی سیانوژن و غیر فعال شدن تمام سرویس های آن در آینده‌ای نزدیک منتشر کردیم. حالا با عملی شدن این اتفاق، توسعه‌ی سیانوژن مود (CyanogenMod) که محبوب‌ ترین رام سفارشی اندروید محسوب می‌شود، متوقف شده و قرار است Lineage OS راه این پروژه را ادامه دهد.

یکی از بزرگترین مزایای طرح های نرم افزاری اوپن سورس (متن باز) این است که این‌گونه پروژه‌ها هیچوقت به طور کامل از بین نمی‌روند و در صورتی که به هر دلیلی شرکت متولی نتواند آنها را ادامه دهد، گروه دیگری توسعه‌ی این طرح ها را ادامه خواهند داد. به سبب متن باز بودن سیانوژن مود نیز حالا سیستم عامل Lineage OS توانسته است دقیقا از همان جایی که توسعه‌ی این رام غیر فعال شده بود، کار خود را آغاز کند و راه سیانوژن را ادامه دهد؛ عنوان Lineage به معنای «اصل و نسب» نیز احتمالا به همین منظور برای آن انتخاب شده است.

Lineage OS راهی طولانی برای تبدیل شدن به جانشین شایسته‌ی سیانوژن مود در پیش دارد

در حال حاضر تنها چند هفته از آغاز به کار سیستم عامل Lineage OS می‌گذرد و بعد از تایید نهایی یک نام رسمی برای آن، حالا نوبت به انتخاب لوگوی جدید این پلتفرم رسیده است که آن را در ابتدای تصویر مشاهده می‌کنید. چند ساعت پیش این لوگو به طور رسمی منتشر شد و تصویر آن که شامل چند دایره‌ی متصل به هم و با پس‌زمینه‌ای سبزرنگ میشود، بر روی صفحه‌ی اختصاصی Lineage در گیت هاب قرار گرفت.

از لحظاتی قبل نیز این لوگو بر روی وب سایت رسمی سیستم عامل Lineage قرار گرفته است. احتمالا ریشه‌ی طراحی این لوگو به این موضوع بازمی‌گردد که از حالا به بعد هم انتشار نسخه‌های جدید سیستم عامل اندروید از طریق این رام جدید ادامه خواهد یافت و این ساختار درختی که مشابه شیوه‌ی طراحی شجره‌نامه‌های خانوادگی به نظر می‌رسد، به همین موضوع اشاره دارد.

احتمالا طی ماه‌های آینده و تا رسیدن به فصل بهار، فعالیت این گروه به شدت افزایش خواهد یافت و با سر و سامان یافتن اوضاع، شاید Lineage OS بتواند به طور کامل جای سیانوژن مود را بگیرد و به رام محبوب کاربران اندروید در سراسر جهان تبدیل شود. جدیدترین اخبار پیرامون این سیستم عامل را علاوه بر وب‌سایت رسمی آن، میتواند در سورس گیت هاب لینیج او اس مشاهده کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. با سلام … من روی گوشیم رام سیانوژن مود ۱۳ نصب کردم که باگ هایی داره که باید با اپدیت حل بشه … تیم جدید lineage os دیگه از رام های قبلی سیانوژن مود پشتیبانی نمیکنه

  2. سلام
    من میخوام رام نصب کنم cm14.1 که ماله سیانوژن مد هست نصب کنم یا GSM 7.1 که ماله lineage os هست؟؟