دستگاه تصفیه هوای ال جی

مبارزه با آلودگی هوا با دستگاه تصفیه هوای ال جی

امروزه اخبار مربوط به شاخص کیفیت و آلودگی هوا، به یک بخش مهم در زندگی ساکنان شهرهای بزرگ تبدیل شده است. بیشترین تلاش‌ها برای مقابله با این مشکل جدی و کاهش آلودگی هوا در ابرشهرها تنها محدود به آرزو کردن برای بارش برف و باران و یا خارج نشدن از منزل می‌شود؛ اما دستگاه تصفیه هوای ال جی ، یک راه ارزان و بی‌دردسر برای کاهش ۹۹ درصدی آلودگی و ذرات معلق در هوا است.

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۳ حدود پنج هزار و ۱۵۸ نفر به دلیل مشکلات تنفسی جان خود را در شهر تهران از دست داده‌اند. جالب اینجاست که بیشترین ارتباط بین آلودگی و مرگ و میر ناشی از بیماری‌ های تنفسی به فصل زمستان یعنی همین ماه‌های پیش روی ما، برمی‌گردد. وقتی هوا آلوده می‌شود، معمولا توصیه عمومی این است که گروه‌های آسیب‌پذیر در خانه بمانند و از تردد غیر ضروری در شهر خودداری کنند. در آلودگی‌های شدیدتر نیز مدارس و ادارات تعطیل شده و ممنوعیت‌هایی برای تردد خودروها وضع می‌شود. یکی از دلایل توصیه به ماندن در خانه، جلوگیری از فعالیت بدنی است که میزان اکسیژن‌گیری را بالا می‌برد.

ولی آیا هوای خانه پاکیزه‌تر از محیط بیرونی است؟ تفکر قالب بر این اساس است که محیط داخل هوای بهتری نسبت به بیرون دارد. ولی متاسفانه واقعیت چیز دیگری است. مروری بر مقالات علمی نشان می‌دهد، در دو سوم پژوهش‌هایی که کیفیت هوای داخل ساختمان و هوای بیرون بررسی و مقایسه شده است، نتایج حاکی از بیشتر بودن تمرکز آلاینده‌ها در هوای محیط داخلی است. همچنین تحقیقات دیگر نشان می‌دهند که آلاینده‌های خارج از ساختمان، تقریبا در اکثر ساختمان‌ها به راحتی وارد هوای داخل می‌شوند. محیط داخلی اکثر ساختمان‌ها از محیط بیرون ایزوله نیست. حتی اگر پنجره‌ها بسته و دستگاه‌های تهویه خاموش باشند، ذرات آلاینده معلق در هوای بیرون می‌توانند از درزها و شکاف‌های بسیاری وارد خانه شوند.

دستگاه تصفیه هوای ال جی

اگر در شهرهای بدون آلودگی زندگی می‌کنید که خوش به حالتان؛ اما اگر به اجبار، زندگی شما به شهرهای بزرگ و صنعتی کشیده شده است، برای بهتر کردن سلامت خود و اطرافیان، به خصوص کودکانتان باید به سراغ راهکارهای هوشمندانه بروید. فناوری در این زمینه به کمک ما آمده است و با محصولاتی که هوای داخل را فیلتر می‌کنند و آن را از مواد مضر پاک می‌سازد به راحتی هوای سالمی را در اختیار ما می‌گذارد. یکی از شرکت‌های پیشرو در این زمینه، شرکت LG است که پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها را در تصفیه‌ هوای خود به کار گرفته است. سه دستگاه تصفیه هوای ال جی مخصوص داخل خانه عرضه شده که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را داشته و نیازهای مصرف‌کنندگان را پوشش می‌دهند.

دستگاه تصفیه هوای ال جی Air Bus

یکی از این سه دستگاه تصفیه هوای ال جی ، Air Bus نام دارد که در میان سایر محصولات این شرکت، بیشترین محیط ممکن یعنی تا ۹۰ متر مربع را به راحتی پوشش می‌دهد. این دستگاه از فیلتراسیون بسیار پیشرفته‌ای بهره می‌برد که خیال شما را از پخش نشدن هرگونه آلودگی در فضای منزل راحت می‌کند. فیلتراسیون چندمرحله‌ای پیشرفته‌ی این تصفیه‌کننده‌ی هوا از مراحل مختلفی برای تمیز کردن محیط استفاده می‌کند. فیلتر اولیه، کرک حیوانات خانگی، کپک‌ها و ذرات را به شیوه‌ای کارآمد از بین می‌برد و از فیلترهای دیگر محافظت می‌کند. فیلتر دوم که یک فیلتر ضد حساسیت است، میکروب‌های حساسیت‌زا، اجساد مایت‌ها و گرده‌ها را جذب می‌کند. این لایه، مواد حساسیت‌زا را با استفاده از آنزیم پروتئینی K و از طریق شکستن ترکیب پروتئینی، جذب و آن‌ها را از هم متلاشی می‌کند.

دستگاه تصفیه هوای ال جی

سومین فیلتر بوزدا است که بوی غذا و دود را از بین می‌برد. این فیلتر از کربن، بایوآنزیم و پلاتینیوم پوشانده شده است و به سرعت، بوهای شیمیایی و بوی خانه را از بین می‌برد؛ چیزهایی مثل فرمالدئید ناشی از نشانگان بیماری ساختمان. چهارمین فیلتر یا فیلتر هپا، ویروس‌ها، باکتری‌ها، ذرات گردوغبار و کپک‌های قارچی و شن‌های زرد را جذب می‌کند. این فیلتر، یک فیلتر قوی برای باکتری‌ها و ویروس‌های بزرگ‌تر از ۳ میکرون است و ۹۹.۹۷ درصد ویروس آنفولانزای نوع A را که به H1N1 موسوم است تنها ظرف ۵ دقیقه از بین می‌برد.

دستگاه تصفیه هوای ال جی Aqua

از دیگر مدل‌های محبوب دستگاه تصفیه هوای ال جی ، Aqua است که علاوه بر تصفیه هوای قوی، با طراحی زیبای خود جلوه‌ای متفاوت به خانه شما می‌بخشد. راندمان این دستگاه ۵۰ متر مربع است و با شش مرحله فیلتراسیون، سالم بودن هوای خانه را تضمین می‌کند. فیلترهای این دستگاه مجهز به سیستم Semi-Permanent هستند که به شما اجازه می‌دهد آن‌ها را به راحتی جدا کرده، بشویید و سر جای خود بگذارید و تا مدت ۱۰ سال نیز در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید. همچنین سیستم آبی Aqua-Cyclone نه تنها به حذف مواد شیمیایی و آلوده‌کننده هوا کمک می‌کند بلکه میزان رطوبت خانه را نیز در سطح مناسب نگه می‌دارد. این دستگاه می‌تواند تمامی ذرات معلق در فضا از جمله ذرات گرد و غبار، ذرات آلرژی‌زا، انواع ویروس‌ها و میکروب‌ها و همچنین بوی بد فضا را از بین برده و به جای آن ریه‌های شما را با هوای کاملا تمیز و بدون آلودگی پر کند. از آنجایی که ذرات گرد و غبار با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیستند، این دستگاه به شما کمک می‌کند تا سطح آلودگی محیط خانه خود را تشخیص دهید و از چراغ‌های رنگی روی دستگاه متوجه میزان ذرات معلق در هوا بشوید.

دستگاه تصفیه هوای ال جی

دستگاه تصفیه هوای ال جی Mont Blanc

دستگاه Mont Blanc نیز از کاربردی‌ترین تصفیه‌کننده‌های بازار است که برای فضاهای کوچک‌تر طراحی شده است. راندمان این دستگاه تا ۴۰ متر مربع است و از چهار فیلتر قوی برای تمیز کردن هوای محیط استفاده می‌کند. Mont Blanc، فیلتر قابل شست‌وشویی دارد که به راحتی باز شده و خیلی آسان و بهداشتی تمیز می‌شود. این دستگاه از فیلتر محافظ دوگانه برای حبس کردن ذرات بزرگ گرد و غبار و غیرفعال کردن باکتری‌ها استفاده می‌کند. دستگاه تصفیه‌کننده‌ی مون بلان با سیستم استریلیزه کردن ویروس‌ها و جرم‌های موجود در هوا با بیش از ۲ میلیون یون پلاسما، هوایی تر و تازه و سالم ایجاد می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*