مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیده

مقایسه رابط کاربری ال جی جی ۶ و جی ۵ ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیده

همانطور که می‌دانید، هر یک از تولیدکنندگان اسمارت فون های اندرویدی، رابط کاربری مخصوصی برای خودشان طراحی کرده‌اند که بر روی رابط پیش فرض گوگل نصب می‌کنند و باعث تمایز محصولات اندرویدی آن‌ها با گوشی های سایر برندها می‌شود. همچنین هر ساله در زمان یک رونمایی بزرگ، رابط کاربری نیز تغییراتی می‌کند؛ قابلیت‌هایی به آن اضافه می‌شوند؛ ظاهر برخی آیکن‌ها و دکمه‌ها تغییر می‌کند و غیره. به هر حال، نرم افزار گوشی های هوشمند نیز می‌بایست همانند سخت افزار آن‌ها مدام در حال تغییر و پیشرفت باشد. همانطور که انتظار می‌رفت، رابط کاربری ال جی جی ۶ (LG G6) نیز با پرچمدار قبلی آن متفاوت است. بخشی از تغییرات به دلیل نسبت تصویر ۲:۱ جی ۶ ایجاد شده‌اند؛ برخی به خاطر هماهنگی طراحی گوشی و نرم افزار شکل گرفته‌اند و البته برخی نیز صرفا به دلیل افزودن قابلیت‌های جدید قرار گرفته‌اند.

اما شاید این سوال پیش بیاید که چه تفاوتی بین رابط کاربری ال جی جی ۶ و جی ۵ وجود دارد؟ خب در این مقاله قصد داریم تا با بررسی اسکرین شات های هر دو رابط کاربری جی ۶ و جی ۵ در کنار یکدیگر، تغییرات ایجاد شده را بهتر متوجه شویم.

۱. لاک اسکرین

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیدهبه جز والپیپرهای جدید، تغییر دیگری در اینجا وجود ندارد. توجه کنید که نام نوتیفیکشن‌ها کمی رنگی‌تر شده تا لیست پیام‌ها چندان خسته کننده نباشد.

۲. صفحه خانه

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیدهنکته‌ی اصلی درباره‌ی هوم اسکرین ال جی جی ۶ آن است که آیکن‌های اپلیکیشن ها همیشه در یک فریم مربع با گوشه‌های خمیده قرار دارند. به گفته‌ی ال جی، این یک تصمیم آگاهانه بوده است – گوشه‌های خمیده‌ی آیکن ها در راستای سازگاری با گوشه‌های خمیده‌ی صفحه نمایش است.

۳. نمای فولدرها

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیدهفولدرها همچنان مثل سابق باز می‌شوند اما در این عکس می‌توانید ببینید که آیکن ها کمی مربعی‌تر شده‌اند.

۴. بخش اپلیکیشن های باز شده

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیدهدر منوی چرخشی Recent apps، کلید پاک کردن همه (Clear All) برای دسترسی آسان‌تر به پایین صفحه منتقل شده است. با توجه به اندازه‌ی بزرگ ال جی جی ۶، این کار به نفع کاربران خواهد بود.

۵. نوتیفیکیشن ها

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیدهدر این مورد نیز هر دو رابط کاربری بسیار شبیه هم هستند. همچون لاک اسکرین، نام نوتیفیکیشن‌ها در رابط کاربری ال جی جی ۶ نیز کمی رنگین‌تر شده است.

۶. منوی دسترسی سریعمقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیده

۷. شماره گیر

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیدهاپلیکیشن شماره گیر دچار تغییرات زیادی شده تا ظاهری متقارن‌تر پیدا کند. این یک تم کلی در رابط کاربری جی ۶ است که بخش‌های بالایی و پایینی اپلیکیشن ها اندازه‌ی متقارنی دارند.

۸. تنظیمات

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیدهمنوی تنظیمات شامل بسیاری از گزینه‌ها برای راه‌اندازی و شخصی‌سازی دستگاه است. تغییر چندانی در رابط کاربری ال جی جی ۶ ایجاد نشده اما رنگبندی جذاب‌تر جی ۶ در برابر صفحات ساده‌تر جی ۵ مطمئنا ترجیح داده می‌شود.

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیده

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیده

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیده

۹. اپلیکیشن پیام رسان

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیدهاپلیکیشن پیام رسان تنها تغییراتی جزئی داشته است تا بخش‌های بالایی و پایینی آن متقارن‌تر شوند.

۱۰. دوربین

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیدهاپلیکیشن دوربین نیز تا حد زیادی شبیه دوربین جی ۵ است اما یک گزینه‌ی اضافی برای فیلترها به این اپلیکیشن افزوده شده است.

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیده

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیده

بالاخره حالت دستی یا Manual برای ویدیوها نیز به این گوشی اضافه شده است؛ قابلیتی که پیش از این فقط مخصوص ال جی V10 و V20 بوده است.

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیده

۱۱. گالری

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیدهمیله‌ی اسکرول در زمان مشاهده‌ی تصاویر و ویدیوها، به حالت شفاف در می‌آید تا کاربران فضای بیشتری از صفحه را در دید خود داشته باشند.

۱۲. صفحه‌ی پاپ آپ اشتراک

مقایسه رابط کاربری ال جی جی 6 و جی 5 ؛ ظهور رنگ‌های زنده و گوشه‌های خمیدهصفحه‌ی پاپ آپی که در زمان به اشتراک گذاری فایل‌ها ظاهر می‌شود نیز همچون سایر بخش‌ها دچار تغییراتی شده و گوشه‌های آن به شکل خمیده در آمده‌اند.

فروشگاه جانبی، حامی گجت نیوز در پوشش ویژه خبری نمایشگاه MWC 2017. لوازم جانبی سامسونگ عرضه در فروشگاه جانبی با بهترین قیمت و لوازم جانبی s8 و همچنین لوازم جانبی s8 plus از بهترین برند های جهان در جانبی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*