کوپه آئودی RS5 جدید 2018

آئودی RS5 جدید؛ یک موتور قدرتمند جدید در ظاهری خشن

شرکت خودروسازی آلمانی آئودی از سال ۲۰۱۵ تا به حال نسل خودرو کوپه آئودی RS5 خود را به‌روز نکرده بود، اما سرانجام مدل ۲۰۱۸ این خودرو در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی شد که حاوی یک موتور با توان تولید ۴۵۰ اسب بخار و جادوی شگفت انگیزی در شاسی‌های خود است تا آن را یک جایگزین خودرو M4 کنیم که در انتقال نیرو به تمامی چرخ‌ها معروف بود.

کوپه آئودی RS5 جدید 2018

این ۴۵۰ اسب بخار از یک موتور جدید ۲.۹ لیتری دو توربو V6 به دست خواهد آمد که به ادعای آئودی نسبت به سایر موتورهای هم رده خود از زمین تا آسمان تفاوت خواهد داشت. این موتور ۶ سیلندر V در اصل همراه با پورشه پانامرا ۴ اس جدید معرفی شد که گشتاور ۶۰۰ نیو‌تن‌متری را نیز تولید خواهد کرد. همراه با اتومبیل جدید آئودی RS5 ، تنها یک گزینه انتقال سرعت و آن هم ۸ سرعته اتوماتیک تیپترونیک پیش روی خریداران قرار خواهد داشت.

شتاب مدل ۲۰۱۸ خودرو کوپه آئودی RS5 حدود ۳.۹ ثانیه است

اتومبیل آئودی RS5 می‌تواند ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را در مدت زمان ۳.۹ ثانیه بپیماید و زمانی که آن را با آپشن Dynamic Package سفارش دهید، نهایت سرعت خودرو شما چیزی در حدود ۲۸۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود. وزن این خودرو یک تن و ۶۵۰ کیلوگرم بوده که چیزی در حدود ۶۰ کیلو از نسل پیشین خود سبک‌تر شده است و در آخرین تست‌های انجام شده، مصرف سوخت ترکیبی آن ۱۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. قدرت ۴۵۰ اسب بخار تولید شده به چهار چرخ زیر خودرو فرستاده می‌شود و گشتاور نیز به صورت ۴۰ و ۶۰ درصد در دو سمت جلو و عقب تقسیم می‌شود. البته یک دیفرانسیل عقب اسپورت نیز به صورت آپشن انتخابی در اختیار شما قرار خواهد داشت که در صورت انتخاب، به هرچه چالاک‌تر بودن این اتومبیل کوپه آلمانی کمک می‌کند.

کوپه آئودی RS5 جدید 2018

در بخش داخلی این خودرو همه چیز رنگ و بوی یک اتومبیل مدرن ساخت شرکت آئودی را به شما منتقل خواهد کرد و یک تریم زیبا نیز به جذابیت‌های آن افزوده است. طراحی خارجی آن، شما را به یاد اتومبیل Audi 90 IMSA GTO می‌اندازد که یک اتومبیل اسپورت متعلق به دهه ۹۰ میلادی بود.

با تمام این تفاسیر، از آئودی RS5 جدید می‌توان به عنوان یک رقیب قدرتمند قادر به توزیع قدرت به چهارچرخ برای اتومبیل‌های نظیر M4، مرسدس AMG C63 و کادیلاک ATS-V نام برد. امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد عرضه آن به بازارهای بین‌المللی باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*