سئات و اشکودا در ایران

احتمال حضور سئات و اشکودا در ایران ؛ برندهای زیرمجموعه فولکس واگن به دنبال ورود به بازارهای جدید

پس از نهایی شدن حضور شرکت خودروسازی فولکس واگن در بازار خودرویی کشورمان، اکنون خبرهایی مبنی بر احتمال حضور برندهای تابعه این شرکت یعنی سئات و اشکودا در ایران به گوش می‌رسد. گروه خودروسازی فولکس واگن (VolksWagen)، دومین خودروساز بزرگ جهان است و برندهای مطرحی مانند فولکس واگن، آئودی، بنتلی، بوگاتی، پورشه، سئات و اشکودا به عنوان زیرمجموعه آن شناخته می‌شوند.

پس از توافق‌های هسته‌ای و اجرایی شدن برجام، برخی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی جهان به ایران آمدند و با امضای قراردادهایی به همکاری با شرکت‌های ایرانی پرداختند. یکی از این شرکت‌ها، فولکس واگن است که چندی پیش، حضورش در کشورمان قطعی شد. اکنون نیز خبرهایی مبنی بر حضور برندهای زیرمجموعه این گروه خودروسازی مانند سئات و اشکودا در ایران شنیده می‌شود. مدیران این شرکت‌ها در حاشیه نمایشگاه خودرو ژنو نیز از بررسی بازار کشورهای ایران، کره جنوبی و سنگاپور برای حضور در بازارهای جدید و رو به رشد خبر دادند.

سئات و اشکودا در ایران

Skoda Fabia

وارنر ایچهورن، مدیر شرکت اشکودا از تمایل خود به حضور در صنعت خودروی ایران خبر داد و  اعلام کرد که کارشناسان این شرکت در حال بررسی بازار کشورهای ایران، کره جنوبی و سنگاپور هستند. اشکودا (Skoda)، یک شرکت خودروسازی از کشور جمهوری چک است که از سال ۱۹۹۱ به مالکیت کمپانی آلمانی فولکس واگن درآمد.

لوکا دومئو، مدیر اجرایی شرکت سئات نیز در مصاحبه با رویترز اظهار کرد که این شرکت از سوی دولت اسپانیا برای بررسی فرصت‌ها در بازار ایران دعوت شده اما ورود به این بازار به یک سرمایه‌گذاری بزرگ نیاز دارد که این سرمایه‌گذاری با همکاری شرکت مادر یعنی فولکس واگن حاصل خواهد شد. سئات (SEAT) نیز یک شرکت اسپانیایی است که در سال ۱۹۵۰ تاسیس شد و اکنون به طور کامل تحت مالکیت گروه فولکس واگن قرار دارد.

محصولات احتمالی سئات و اشکودا در ایران

شرکت‌های سئات و اشکودا، محصولات هم‌کلاس با تولیدات فولکس واگن را با قیمت ارزان‌تر بر روی پلتفرم‌های فولکس واگن تولید و عرضه می‌کنند. هنوز حضور این دو برند در بازار کشورمان قطعی نشده اما با نگاهی به لیست محصولات آن‌ها می‌توان خودروهایی که امکان تولیدشان در ایران وجود دارد را حدس زد. اشکودا فابیا (Skoda Fabia)، اشکودا راپید (Skoda Rapid)، اشکودا سیتی گو (Skoda Citigo)، سئات لئون (SEAT Leon)، سئات تولدو (SEAT Toledo) و سئات آلتئا (SEAT Altea) از جمله محصولاتی هستند که قیمت مناسبی دارند و شاید توسط سئات و اشکودا در ایران تولید شوند.

سئات و اشکودا در ایران

SEAT Toledo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*