انکودر Guetzli گوگل

انکودر Guetzli گوگل حجم تصاویر JPEG را ۳۵ درصد کاهش می‌دهد

در اینترنت، سرعت به معنی همه چیز است و یکی از قوانین مهم این است که هر چه حجم فایل شما کوچک‌تر باشد سرعت بارگذاری بیشتر خواهد بود. انکودر Guetzli گوگل با هدف کمک به همین قانون به صورت متن باز تولید شده است که می‌تواند همراه با کاهش سایز تصاویر وب سایت‌های مختلف، به کاربران اجازه دهد به مراتب مدت زمان کمتری را در انتظار بارگذاری آن‌ها منتظر بمانند.

همانطور که گفته شد، این انکودر که Guetzli نام دارد (نام آن از یک شیرینی کوکی سوییسی آلمانی گرفته شده است) قادر خواهد بود حجم عکس هایی با فرمت JPEG را تا ۳۵ درصد بیشتر نسبت به روش‌های کنونی کاهش دهد و به سرعت بارگذاری آنها بی‌افزاید. مزیت استفاده از انکودر Guetzli گوگل این است که شما نیازی به فرمت جدیدی نخواهید داشت و می‌توانید از فایل های JPEG معمولی همراه با آن استفاده کنید. این بزرگ‌ترین مزیت انکورد جدید کاهش دهنده اندازه تصاویر غول جستجوی جهان خواهد بود؛ چرا که هر مرورگر و اپلیکیشنی قادر به پشتیبانی از JPEG است.

گوگل صاحب برخی دیگر از پروژه‌های کاهنده سایز تصاویر بر بستر وب است که آن‌ها شامل انکودر Zopfili (که به طور مشابه فایل‌های PNG کوچک‌تری را بدون تغییر فرمت سازگار) و WebP (یک فرمت جدید تصویر که از دو فشرده ساز Lossless و Lossy برای بهبود سایز فایل پشتیبانی می‌کند) خواهند بود.

انکودر Guetzli گوگل همراه کاهش حجم، کیفیت بالاتری را نیز ارائه می‌کند

به نقل از این شرکت، انکودر Guetzli گوگل به طور قابل توجهی نسبت به سایر روش‌های کاهش سایز فایل‌های JPEG عملکرد کندتری را در زمان فشرده سازی ارائه می‌کند، اما فدا کردن سرعت این پروسه ارزش آن را دارد تا کاربران سایت‌ها زمان کمتری را در انتظار تماشای عکس های در حال بارگذاری بنشینند. علاوه بر این، تیم پژوهشی گوگل به نام Google Research ادعا می‌کند که کاربران می‌توانند همراه با این انکودر در کنار گذراندن مدت زمان کمتر، کیفیت قابل مشاهده بیشتری را نیز نسبت به روش‌های دیگر در اختیار داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبلاگ گروه تحقیقاتی شرکت گوگل مراجعه کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*