هرم جیزه در مصر

۲۵ واقعیت عجیب در مورد هرم جیزه در مصر

هرم جیزه در مصر ، یکی از آخرین بازمانده‌های عجایب هفتگانه در دنیاست. گفته می‌شود که هرم جیزه (خوفو)، آرامگاه فرعون خوفو از دودمان چهارم بوده است. هرم بزرگ جیزه، یکی از شاهکارهای واقعی‌ست که از آن می‌توان به عنوان یک اثر “شگفت‌انگیز” نام برد. بنابر اظهارات مورخان، هرم جیزه در مصر ، با به کارگیری تعداد ۱۰۰ هزار کارگر در طول ۲۰ سال بنا شده، اما دقت این بنای شگفت‌انگیز به گونه‌ای است که تصور ساخت آن با ابزارهای ساده و سنتی را غیرممکن می‌سازد! بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که حتی با تکنولوژی فعلی انسان نیز نمی‌توان چنین بنای بزرگی را با این دقت برپا کرد! تجزیه و تحلیل‌های تاریخی نشان می‌دهند که این هرم بین ۲۵۸۹ تا ۲۵۰۴ سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده باشد. شایعات و واقعیت‌های بسیاری پیرامون این هرم شگفت‌انگیز وجود دارند که باستان شناسان، ستاره‌شناسان، دانشمندان و گردشگران را با سوال‌های بسیاری گمراه کرده‌اند. در اینجا قصد داریم به بررسی ۲۵ واقعیت عجیب در مورد این هرم بپردازیم.

۱- طبق برآوردها، هرم خوفو دارای بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بلوک سنگی است که هریک وزنی بین ۲ الی ۳۰ تُن دارند! البته وزن برخی از این بلوک‌های سنگی، به بالای ۵۰ تُن نیز می‌رسد!

هرم جیزه در مصر

۲- هرم منکورع (Pyramid of Menkaure) و هرم بزرگ خوفو (Great Pyramid of Khufu) به طور دقیق در زیر صورت فلکی شکارچی واقع شده‌اند.

هرم جیزه در مصر

۳- این هرم، سطحی برابر با ۵۵ هزار متر مربع داشته و مساحت هر سمت از آن، برابر با ۲۰ متر مربع است.

۴- درجه حرارت داخلی این هرم ثابت بوده و دمای آن برابر با دمای متوسط زمین (۲۰ درجه سانتی گراد) است.

۵- قسمت بیرونی این هرم، از تعداد ۱۴۴ هزار بلوک سنگی تشکیل شده است. هر یک از این بلوک‌های سنگی با دقت بسیار بالایی به صورت تخت درآمده‌اند. ضخامت هر بلوک سنگی ۱۰۰ اینچ و وزن متوسط هریک از آنان به ۱۵ تُن می‌رسد.

۶- سنگ بنای این هرم در هر ۴ طرف، در قالب یک سازه‌ی توپی شکل سنگی ساخته شده که در برابر تغییرات آب و هوایی و زلزله‌ مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

هرم جیزه در مصر ، ملاتی با منبعی ناشناخته دارد!

۷- ملاتی که در ساخت این هرم مورد استفاده قرار گرفته، منبعی ناشناخته دارد! تجزیه و تحلیل‌ها، ترکیبات شیمیایی آن را مشخص ساخته‌اند، اما ساخت آن امکان‌پذیر نیست! ملات مورد استفاده در ساخت این هرم، حتی از سنگ‌های به کار گرفته شده در آن نیز مستحکم‌تر است! آیا این احتمال وجود دارد که ملات به کار رفته در ساخت هرم جیزه در مصر ، منبعی غیر زمینی داشته باشد؟

۸- این هرم با پوششی از سنگ‌های آهکی، با سطح صیقلی ساخته شده بود. با تابش نور خورشید به سطح این هرم، سنگ‌های آن نور خورشید را منعکس کرده و هرم همچون یک جواهر خودنمایی می‌کرد. اینگونه پوشش‌های سنگی، از قرن ۱۴ میلادی به بعد مورد استفاده قرار نگرفت. گفته می‌شود استفاده از اینگونه‌ سنگ‌ها، موجب سست شدن بنای مساجد اعراب در قرن چهاردهم بوده است. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن هستند که با انعکاس نور خورشید توسط این هرم، درخشش آن از کره‌ی ماه نیز قابل رویت بوده است. در واقع این هرم بر روی کره‌ی زمین، از نقطه‌ای دور از فضا، همچون یک ستاره‌ی پر نور به چشم می‌آمد! در نوشته‌های مصر باستان، از این هرم به عنوان هرم بزرگ “Ikhet” به معنای “نور باشکوه” نام برده شده است؛ اینکه چگونه این سنگ‌ها را با این دقت در کنار هم قرار داده‌ و این بنای خارق‌العاده را بنا نهاده‌اند، یکی از بزرگ‌ترین سوالات بی پاسخ انسان بوده است.

هرم جیزه در مصر

۹- هرم جیزه در مصر ، یکی از دقیق‌ترین سازه‌های موجود در دنیاست. قسمت رو به روی‌ این هرم، با دقتی بسیار بالا به سمت قطب شمال است. موقعیت قطب شمال متناسب با زمان تغییر می‌کند، اما هرم جیزه در مصر در آن دوران، درست رو به روی قطب شمال قرار داشت.

۱۰- هرم بزرگ خوفو، دقیقا در مرکز زمین قرار گرفته، این بدان معناست که از سمت شمال/جنوب و شرق/غرب درست در قسمت مرکز قرار دارد.

۱۱- چهار گوشه‌ی این هرم به شکل مقعر ساخته‌اند، این تنها‌ هرمی‌ست که به این شکل ساخته شده است.

۱۲- چهار قسمت کناری هرم جیزه به گونه‌ای تراش داده شده است که آن را به شکل یک هرم ۸ وجهی نمایش می‌دهند. البته این اثر را تنها می‌توان از فضا و در شرایط نوری مناسب مشاهده کرد.پدیده‌ی مذکور در فصل بهار و پاییز و در هنگام طلوغ و غروب آفتاب به خوبی قابل مشاهده است.

۱۳- صندوق سنگی در اتاق پادشاه، به اندازه‌ای است که از مسیرهای داخلی هرم قابل عبور نیست. از این رو به نظر می‌رسد که آن را در حین ساختن، درون هرم قرار داده‌اند.

هرم جیزه در مصر

۱۴- این صندوق سنگی، از جنس گرانیت بوده و برای ساخت آن، ترکیبی از برنز و یاقوت کبود به کار رفته است. به نظر می‌رسد برای خالی کردن محدوده داخلی آن، دریل‌هایی پیشرفته و بسیار نیرومند به کار رفته‌اند!

۱۵- مته‌ی مورد استفاده در این دریل‌ها از موادی بسیار سرسخت با نیروی حفاری ۲ تُن ساخته شده است.

۱۶- در آن دوران، هرم بزرگ جیزه دارای یک درب ورودی به صورت گردنده بود. درب‌های گردنده در ۲ هرم دیگر یعنی آرامگاه پدر و پدر بزرگ “خوفو” همچنان وجود دارند.

۱۷- گفته می‌شود درب ۲۰ تُنی این هرم از محیط داخل هرم با کمترین میزان فشار قابل باز شدن بود. این در حالیست که در هنگام بسته بودن، از نمای خارجی هیچ شکاف یا اثری از این درب پیدا نبود.

هرم جیزه در مصر

۱۸- این هرم را می‌توان از کوهستان‌های اسرائیل و یا حتی سطح ماه نیز مشاهده کرد!

۱۹- وزن کلی این هرم، چیزی در حدود ۶ میلیون تُن پیش‌بینی شده است.

۲۰- گذرگاه شیب‌دار داخل این هرم، در آن زمان درست در مقابل ستاره قطبی آلفا دراکونیس قرار داشت. این ستاره در آن زمان، ستاره‌ شمال بود. هیچ ستاره‌ی دیگر از آن تاریخ به بعد، هم‌تراز با این گذرگاه شیب‌دار قرار نگرفته است.

۲۱- در حدود ۲۴۵۰ سال پیش از میلاد مسیح، قسمت جنوبی در اتاق پادشاه، در امتداد ستاره ال نیتاک (Al Nitak) در صورت فلکی شکارچی قرار داشته است. هیچ ستاره‌ی دیگر از آن تاریخ به بعد، هم‌تراز با این قسمت قرار نگرفته است.

هرم جیزه در مصر

۲۲- حاصل ضرب دو برابر قسمت پایینی صندوق گرانیتی در اتاق پادشاه، در عدد ۱۰ به توان ۸ برابر است با مقدار شعاع خورشید!

۲۳- خمیدگی‌های طراحی شده در سمت‌های مختلف این هرم، به طور دقیق با شعاع زمین هم‌خوانی دارد.

۲۴- هرم جیزه در مصر که آن را با عنوان هرم خوفو می‌شناسند، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین سازه‌ی باستانی با ارتفاع ۱۴۶ متر است. باستان‌شناسان می‌گویند که این هرم، بلند‌ترین سازه‌ی دنیا در طول ۳۸۰۰ سال بوده است.

۲۵- در ساخت این هرم از دنبال‌ی فیبوناچی و یا عدد طلایی استفاده شده است.

هرم جیزه در مصر

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۰ دیدگاه

 1. من فقط میخوام بدونم توش چیه

 2. تنها چیزی که انسان رو قانع میکنه قدرت بی کران پروردگار یکتا و بی همتاست و اینکه انسان نمیتونه به طور قطع به اسرار این جهان از گذشته تا آینده پی ببره. همان که به انسان قدرت تفکر و هوش داده و اون رو اشرف مخلوقات قرار داده. خوب خدا میدونه شاید هم علم آن زمان به مراتب پیشرفته تر از این زمان ما بوده و از بین رفته و شاید علم بشر امروز هم از بین برود. فرعون و فرعونیان اگر قدرت داشته اند ستم کار هم بوده اند و خداوند با یک چشم به هم زدن قدرتشان را گرفته .
  به هر حال تشکر میکنم از اطلاعات مفید و جالبی که جمع آوری کردید…

 3. مگه میشه اطلاعات مربوط به زمین شناسی ونجوم که بشر امروز با این همه امکانات و تجهیزات متوجهش شده پنج هزار یا دوازده هزار سال پیش ازش مطلع بوده باشن منطقی نیست حتما از موجوداتی غیر از انسان کمک گرفته شده در ساخت اهرم های ثلاثه

 4. به نظر من فرعون اونقد بیکار نبوده که فقط واس مردنش اینو ساخته باشه احتمالا رازو رمز های زیادی هست که هنوز کشف نشده.

 5. به نظر ساخت چنین بنایی به تنهایی از عهده بشر اون زمان بر نمیاد هرمی که حتی آینده رو هم پیش بینی میکرده موضوعی که برای ناپلئون پیش اومد وقتی که به داخل هرم رفت قطعاً موجودات فرا زمینی دست داشتن در ساخت هرم

 6. به نظر بنده اکثر مطالب عنوان شده در رابطه با این اهرام یه جوری مختصات دهی برای ردیابی و رویت این هرم ها از فضا میشه.
  (((((احتمالا با فرازمینی ها در ارتباط میشدن. به نظرم اگه درستش کنن و جهات ستاره و ها و قطبشو و سنگ های آهکیشو درست کنن می بینن داخلش چه اتفاقی می افته))))
  آخه یه چیز دیگم که شما ننوشتین اینه که به دلیل آکوسیتکی بهینه درون این هرم ها هنوز صداهای عجیب و غریبی داخلشون شنیده میشه

 7. با توجه به اینکه هیچ کدوم از این موارد نمیتونه اتفاقی باشه دو تا فرضیه در رابطه با ساخت اهرام وجود داره
  ۱- دانش بشر اون موقع از الان جلوتر بوده که زیاد منطقی نیست
  ۲- با توجه به موارد کیهانی و به ویژه استفاده از متریال کشف نشده در عناصرسطح زمین در ساخت این اهرام به نظر نمیرسه معماری این اهرام کار انسان بوده باشه (بحث های فراماسونرها)
  مرسی از مطلب علمی پربارتون

 8. و عجیبترینش که شما ننوشتین اینه که ” ارقام سرعت نور دقیقا همان ارقام عرض جغرافیای هرم بزرگ جیزه است ”
  ۲۹۹۷۹۲۴۵۸ M/S
  ۲۹.۹۷۹۲۴۵۲ “N

 9. خوب اگه اینا همه مربوط به هرم جیزه و دو هرم دیگه هست.یعنی اون زمان که میشه گذشته به اندازه معلومات که الان داریم اون زمان داشتن . یه خورده ادم گذشته با آییده اشتباه میگیره اخه چطور ممکن.ادم تعجب میکنه خیلی ……..