بازگشت گلکسی نوت 7

بازگشت گلکسی نوت 7 به دنیای تکنولوژی در سال جاری؛ نسخه جدید تابستان عرضه می‌شود

گلکسی نوت 7 را باید جنجالی‌ترین گوشی سامسونگ تا به امروز دانست ؛ در این گوشی شاهد جهشی بزرگ و اضافه شدن قابلیت‌های منحصربه‌فردی همچون ضد آب بودن، کارایی فراوان SPen و مخصوصا اسکنر عنبیه چشم بودیم. متاسفانه این محبوبیت خیلی زود با عرضه گوشی به دست کاربران از بین رفت، چرا که به خاطر دلایلی مشخص، گوشی منفجر می‌شد. ماه گذشته اخبار منتشر شده از سوی کره جنوبی از بازگشت گلکسی نوت 7 گزارش دادند، به این معنی که سامسونگ نسخه ترمیم شده پرچمدار پیشین سری Note را در تابستان امسال مجددا عرضه خواهد کرد.

بعد از حدس و گمان، نوبت به آن رسید تا خبر بازگشت گلکسی نوت 7 توسط خود سامسونگ تایید شود. این غول کره‌ای روز گذشته اعلام کرد شدیدا به دنبال روشی است تا کوله‌باری از گوشی های گلکسی نوت 7 بازگردانده شده به کارخانه‌های خود را بازیافت کرده و مجددا به چرخه مصرف برگرداند.

بازگشت گلکسی نوت 7

نخستین قدم در فرآیند بازگشت گلکسی نوت 7 ، ترمیم تمامی دستگاه‌های بازگردانده شده به کارخانه و اجاره دادن آن‌ها (منظور از اجاره دادن هنوز مشخص نیست) است. قدم بعدی، جدا کردن اجزای سالم و قابل استفاده از گوشی ها است تا بلکه از آن‌ها مجددا در دیگر خطوط تولید استفاده شود. اگر دو قدم قبلی برای بازگشت گلکسی نوت 7 به خط تولید موفق نشوند، فرآیند‌هایی همچون استخراج فلزات بر روی دستگاه‌ها با در نظر گرفتن سلامت محیط زیست اجرا خواهند شد.

سامسونگ هنوز اطلاعات بیشتری درباره فروش محصولات ترمیم شده در اختیار ما قرار نداده است. به عنوان نمونه مشخص نیست بازگشت گلکسی نوت 7 کی و کجا اتفاق خواهد افتاد. تنها خبر در دسترس این است که سامسونگ تصمیم دارد این کار را بعد از مشاوره با مقامات نظارتی و اپراتورها و مخصوصا بعد از در نظر گرفتن تقاضای محلی انجام دهد. بازارهای مقصد برای عرضه دستگاه‌های ترمیم شده گلکسی نوت 7 و همچنین زمان عرضه، بسته به فاکتورهای بالا تعیین خواهند شد.

بازگشت گلکسی نوت 7 با نامی جدید!

شایعات پیشین بر این موضوع دلالت داشتند که دستگاه‌های ترمیم شده، در بازارهای در حال ظهور و نوپا همچون هند و ویتنام به فروش خواهند رسید. در نظر داشته باشید بازگشت گلکسی نوت 7 با باتری‌های جدید و البته کوچکتر خواهد بود و بعید نیست تا دیگر بخش‌های گوشی نیز تغییر پیدا کنند. در ادامه گفته‌های سامسونگ پیرامون خبر بازگشت گلکسی نوت 7 به بازار را مشاهده می‌کنید :

هدف عرضه دستگاه‌های ترمیم شده به بازار، تنها به حداقل رساندن تاثیرات مخرب بر روی محیط زیست است. مشخصات گوشی اعم از نام آن، مشخصات سخت افزاری و محدوده قیمت بعد از آماده شدن اعلام خواهند شد. گلکسی نوت 7 ترمیم شده، چه برای فروش و چه برای اجاره، در آمریکا عرضه نخواهد شد.

بر اساس این متن، احتمالا گوشی های ترمیم شده گلکسی نوت 7 با نام دیگری به بازار عرضه خواهند شد. این کار کاملا منطقی است، چرا که اکنون در ذهن کاربران، نام گلکسی نوت 7 یادآور یک بمب دستی کوچک و تکنولوژیک است!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه