سرانجام اندروید از iOS پیشی گرفت !

ماه گذشته بود که زنگ خطر میزان ترافیک جهانی وب برای سیستم عامل iOS اپل به صدا درآمد و  اندروید در آستانه پیشی گرفتن از سیستم عامل محبوب اپل در ترافیک جهانی وب قرار گرفت.امروز اندروید از iOS پیشی گرفته و ظاهرا امپراتوری iOS در وب رو به زوال است.

آخرین اطلاعات جمع شده توسط Net Applications نشان می‌دهد که استفاده از iOS در این ماه از 45.61 درصد به 44.19 درصد افت کرده اما استفاده از اندروید از 43.75 درصد به 44.62 درصد افزوده شده است.

کاربران iOS هفت برابر کابران اندروید در وب فعالیت دارند !

با اینکه اکنون اندروید سهیم بیشتری نسبت به iOS در ترافیک جهانی وب به خود اختصاص داده است اما این نکته را هم نباید فراموش کنیم که اندروید چیزی حدود 85 درصد بازار اسمارت فون ها را در اختیار دارد و iOS تنها 11.9 درصد با این حال طبق این تحقیق 44.62 درصد کاربرانی که آنلاین بوده‌اند کاربران اندرویدی بوده‌اند و از طرف دیگر این درصد برای کاربران آیفون به 44.19 درصد می‌رسد. ولی اگر سهم هفت برابری اندروید را در بازار نسبت به iOS در نظر داشته باشیم، این درصدها نشان از فعالیت هفت برابری کاربران iOS در اینترنت دارد.

دلیل این اتفاق نیز بازار پرفروش اسمارت فون های رده‌پایین اندرویدی عنوان شده است. بیشتر خریداران اسمارت فون های اندرویدی هدفی غیر از تماس با گوشی‌های خود ندارند و کم پیش می‌آید از آن در وب‌گردی استفاده کنند. از طرفی این اتفاق می‌تواند دلیل تمایل بیشتر توسعه‌دهندگان به نوشتن اپلیکیشن های اینترنتی برای کاربران iOS را نیز توجیح کند.

منبع : technobuffalo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*