برج Analemma

برج Analemma ؛ آسمان خراشی که از یک سیارک در حال گردش معلق می‌شود

یک شرکت معماری در نیویورک آمریکا، آسمان خراش عجیبی را طراحی کرده که بیشتر شبیه به فیلم‌های علمی و تخیلی است. این آسمان خراش آینده‌نگرانه که Analemma Tower نام گرفته، قرار است از یک سیارک در حال گردش در ۵۰ هزار کیلومتری سطح زمین معلق شود. همچنین بر اساس این طرح، تنها راه خروج از برج Analemma استفاده از یک پاراشوت خواهد بود.

در طرح عجیبی که شرکت معماری نیویورکی ارائه کرده، برج Analemma با حرکت سیارک، روزانه ۸ مسیر مشخص را در نیم کره شمالی و جنوبی زمین طی خواهد کرد و به این صورت ساکنان این آسمان خراش در ۲۴ ساعت به نقاط مختلف کره زمین سفر می‌کنند.

برج Analemma

شرکت معماری Clouds Architecture Office پیش از این نیز طرح‌های عجیب و جالبی در مورد ساخت خانه در مریخ و احداث شهر بر روی ابرها را ارائه کرده بود. در این طرح از سیستم پشتیبانی جهانی اوربیتال استفاده خواهد شد که در آن یک کابل بسیار محکم، آسمان خراش را به سیارکی متصل می‌کند که به نزدیکی زمین آورده شده است. البته کارشناسان بر این باورند که شکار یک سیارک در آسمان و آوردنش به نزدیکی زمین اصلا کار راحتی نیست اما شرکت نیویورکی معتقد است که این ایده در آینده نزدیک به واقعیت تبدیل خواهد شد.

برج Analemma در دبی ساخته خواهد شد

شرکت Clouds Architecture Office اعلام کرد که با توجه به آویزان بودن این آسمان خراش از آسمان، می‌توان آن را در هر جایی از جهان ساخت و سپس به مقصد نهایی فرستاد. فعلا و بر اساس طرح اولیه، قرار است برج Analemma در دبی ساخته شود؛ چرا که این شهر در ساخت آسمان‌ خراش‌های مرتفع تخصص دارد و علاوه بر آن، هزینه ساخت این آسمان خراش در دبی تنها یک پنجم هزینه ساخت آن در نیویورک خواهد بود. این شرکت معماری همچنین در نظر دارد تا پنجره‌ها را به صورتی طراحی کند که اندازه آن‌ها به منظور مقابله با فشار و درجه حرارت در ارتفاع‌های مختلف تغییر می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

  1. سلام ب دوستان……اگه این کار انجام بشه که مرزهای خلاقیت و تکنولوژی کیلومترها جابجا میشه😅😅فقد یک سوال اگه این سیاره درحال حرکت باشه اینا چجوری میخان کار کن روش؟؟مثلا شروکار دبی باشه باز عصر همون روز تو یک منطقه دیگه باشه باز شبش یک جا دیگه اینا که همش باید دنبالش بددووون😅

  2. بنام ایزدپاک.
    باسلام به دوستان خوش سلیقه ای که دارا ی ذهنی ماجراجویانه میباشندوبدنبال خلاقیت ها یی هستن که توسط انسان های کره خاکی ساخته وخلق میشوند.((رسدآدمی بجایی که بجزخدانبیند)) بله دوستان این سازه][آسمان خراش معلق]] که چیزی نیست چرا؟جوابش یک جمله چند کلمه ای :برگردبه سه قرن پیش وامکانانت رابا حالامقایسه بکن.

  3. ایده خلاقانه ای بود…

  4. دروغ اول آوریل :))))))))))

  5. مواضب باشید رکوعش به سجود نیفته که انوقت خدا میدونه چه به سر ما میاد…