نسخه آپگرید شده مک پرو

رونمایی اپل از نسخه آپگرید شده مک پرو ؛ نسل جدید نیز سال آینده عرضه می‌شود

اپل سرانجام سکوت خودش را در ارتباط با انتقادهای مختلفی که در بخش مک به این شرکت می‌شد شکست. به خصوص با توجه به این که از سال ۲۰۱۳ کامپیوتر مک پرو (Mac Pro) این شرکت هیچ به روزرسانی را دریافت نکرده، کاربران در مورد آینده‌ی این دستگاه بسیار کنجاو هستند. اپل در یک جلسه توجیهی با حضور روزنامه نگاران و اصحاب رسانه، در مورد آنچه که قرار است آینده‌ی مک پرو را تشکیل دهد به گفتگو پرداخت و وبرخی از به روزرسانی های محصولات فعلی خود را بازگو کرد.

بزرگترین خبری که شب گذشته اپل اعلام کرد، عرضه‌ی یک مک پرو جدید در آینده بود. اپل اشاره کرده است پس از آن که در نخستین اقدام خود در طراحی ماژولار ناموفق بود، بار دیگر به این سبک طراحی باز خواهد گشت. همراه با مک پروهای کنونی، اپل از ساختار دو کارت گرافیکه یک پارچه استفاده کرده است که اجازه نمی‌دهد آن‌ها را با کارت های گرافیک قدرتمندتر و مدرنتر آپگرید کرد. همچنین ساختار دو کارت گرافیکه نمی‌تواند به خوبی از پس انجام برخی وظایف مشخص برآید. اما اپل با طراحی جدید خود قابلیت آپگرید CPU همراه با GPU را برای قدرت بخشیدن هر چه بیشتر به سیستم ارائه خواهد کرد.

اپل همچین اعلام کرده است که قصد دارد یک نمایشگر حرفه‌ای جدید را نیز بسازد. این شرکت پس از آن که تولید مانیتورهای تاندربولت خود را متوقف کرد، همکاری جدیدی را با ال جی آغاز کرد و مانیتورهایی را با این برند برای محصولات خود فراهم کرد. با این حال، اگر شما هم از علاقه‌مندان داشتن یک نمایشگر حرفه‌ای برند اپل هستید این شانس را خواهید داشت تا سال آینده همراه با نسل جدید کامپیوتر Mac Pro اپل، یک مانیتور حرفه‌ای با برند خود این کمپانی را نیز در اختیار داشته باشید.

نسخه آپگرید شده مک پرو

اهالی کوپرتینو در این رویداد خبری همچنین در مورد آی مک (iMac) و دلیل آن که چرا هیچگاه نتوانست در بین کاربران حرفه‌ای به محبوبیت مورد نظر آن‌ها برسد نیز سخن گفت. این شرکت در حال کار بر روی یک آی مک جدید با تمرکز بیشتر بر روی قابلیت‌هایی حرفه‌ای است که زمانی نامشخص در سال جاری از آن رونمایی خواهد کرد. هرچند متاسفانه اپل در این رویداد خبری هیچ صحبتی در مورد به روزرسانی مک مینی (Mac Mini) انجام نداد.

قیمت مدل های به روز مک پرو اپل

اپل مشخصات و قیمت نسخه به روز مک پرو های کنونی خود را اعلام کرده است و مشتریان می‌توانن از هفته جاری آن را خریداری کنند. مدل ۲۹۹۹ دلاری آن حاوی پردازنده ۶ هسته‌ای Intel Xenon بوده، در حالی که نسل پیشین آن از پردازنده چهار هسته‌ای بهره می‌برد و دو کارت گرافیک AMD D500 نیز جایگزین AMD D300 نسخه‌ی پیشین این مک پرو شده‌ است. مدل ۳۹۹۹ دلاری آن نیز از یک پردازنده ۸ هسته‌ای Intel Xenon بهره می‌برد، در حالی که نسخه پیشین حاوی یک پردازنده ۶ هسته‌ای بود و دو کارت گرافیک D700 نیز جایگزین کارت D500 مدل پیشین شده است. بنابراین، اگر شما هم نمی‌توانید تا ۱ سال دیگر و عرضه نسل جدید مک پروهای شرکت اپل صبر کنید، هم اکنون می‌تواند نسخه‌ی به روز شده‌ی آن‌ها را از وب سایت اپل خریداری کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*