محمد جواد آذری جهرمی

بیوگرافی و سوابق کاری محمد جواد آذری جهرمی ؛ وزیر ارتباطات پیشنهادی دولت دوازدهم

محمد جواد آذری جهرمی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات به مجلس معرفی شده و به همین بهانه در این مطلب با بیوگرافی و سوابق کاری آذری جهرمی آشنا می‌شویم.

در جلسه علنی صبح روز گذشته مجلس شورای اسلامی، از اعضای پیشنهادی کابینه دولت دوازدهم رونمایی شد و محمدجواد آذری جهرمی،‌ رئیس فعلی شرکت ارتباطات زیرساخت و معاون محمود واعظی در وزارت ارتباطات دولت یازدهم برای پست وزارت ارتباطات دولت دوازدهم معرفی شده است. آذری جهرمی در اردیبهشت سال گذشته با حکم محمود واعظی به سمت رئیس هیات مدیره و مدیرعاملی شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب شده بود.

محمد جواد آذری جهرمی

محمد جواد آذری جهرمی متولد سال ۱۳۶۰ در شهرستان دارالمومنین جهرم و مهندس برق قدرت از دانشگاه صنعت آب و برق است. وی با ۳۶ سال سن،‌ جوان‌ترین وزیر پیشنهادی کابینه دولت دوازدهم محسوب می‌شود. آذری جهرمی از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ مدیرکل امنیت سیستم‌های ارتباطی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بوده و از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ نیز به مدت دو سال در هیات مدیره غیر موظف شرکت خدمات ارتباطی رایتل و هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت عضویت داشته است.

محمد جواد آذری جهرمی

سایر مسئولیت‌های محمد جواد آذری جهرمی در حوزه ارتباطات

در سال ۱۳۹۵ و پس از تودیع خسروی،‌ آذری جهرمی به عنوان معاون محمود واعظی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت معرفی شد و همچنان در این سمت مشغول به کار است. او که به عنوان جوان‌ترین مدیر ارشد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور شناخته می‌شود، در طول فعالیت خود مسئولیت‌های دیگری نیز در حوزه ارتباطات بر عهده داشته است. عضو کمیسیون عالی تنظیم مقررات شورای عالی فضای مجازی، عضو کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای شورای عالی فضای مجازی، عضو ناظر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی،‌ عضویت در کمیته ارتباطات ستاد بحران کشور، مجری طرح اجرای وظایف صیانتی و اجتماعی و فرهنگی در خصوص ارتباطات و فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسئول کمیسیون مشترک ICT ایران و عراق،‌ مسئول کمیسیون مشترک ICT ایران و روسیه، نماینده جمهوری اسلامی ایران در اجلاس APT،‌ رئیس کمیته ارتباطات اربعین در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ دبیر برگزاری جشنواره ملی کیفیت فاوا و دبیر همایش بین‌المللی کانکت ۲۰۱۶، از جمله مسئولیت‌هایی هستند که در سوابق کاری محمد جواد آذری جهرمی دیده می‌شوند.

محمد جواد آذری جهرمی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۹ دیدگاه

 1. ای کاش تمام مسئولین دولتی بیکباره باز نشسته بشن و از این تیپ جوانان مشغول کار بشن بخدا خیلی از مشکلات کشور حل میشه

 2. اگر این فرد با رابطه نیامده چه تعداد جوان تحصیل کرده در دانشگاههای بزرگ داخلی با مدرک دکترا و نخبه وجود دارد که حتی اشتغال عادی ندارند حالا یک فرد با رشته غیر مرتبط در یک دانشگاه کاریردی به وزارت می رسد امیدوارم جوانگرایی آقای رئیس جمهور شامل حال نخبگان واقعی هم بشود، خدا بفریاد این مملکت برسد.

 3. اگه روحانی یک کار درست و حسابی کرده همین هست که یک جوان را آورده است .
  جوانان و پتانسیل ایشان فقط در ابتدای انقلاب دیده شد و هر جا جوانان حضور پیدا کردند ضرر نکردیم

 4. از طرف بچه های دانشگاه عباسپور حمایتت میکنیم

 5. درود
  اگر نیک بنگریم، امروزه در کشورهای پیشرفته، قاطبه ی توسعه و نوآوری در همه بخش های کلیدی، حاصل استفاده از نیروهای جوان و نوفکر است.
  خصوصا در زمینه ی ارتباطات و فناوری اطلاعات که نام پیشرفت را به یدک می کشد. حال که یک گزینه ی جوان و خوش فکر برای تصدی این وزارتخانه معرق شده است و جوانان را نسبت به اهمیت دادن به آنها در اداره کشور که اولین ماحصل آن جلوگیری از فرار مغزهاست امیدوار می کند واقعا از انصاف به دور است که با حاشیه سازی های مختلف، این فرصت از دست برود.
  دکتر مهدی پورداود – مدرس محیط زیست و منابع طبیعی دانشگاه

 6. چطوری میشه هم آدم آذری باشه هم جهرمی ۱۵۰۰کیلومتر فاصله داره از آذربایجان تا جهرم.من متوجه نمیشم چطوری میشه فامیلی هم جهرم باشه هم آذری زبان باشه جور نیست

  • اگر پدر یا مادرش، یکیشون آذری باشد و ۱۵۰۰ کیلومتر به عشق مادر یا پدری که جهرمی هست بکوبه بره جهرم یا برعکسش، از جهرم بره آذربایجان و …. بعدش می بینی که کار نشد نداره. اون موقع اگر یه ذره قبلش فکرت رو بکار مینداختی نمیگفتی «متوجه نمیشم ….». نابودم کردی اونقدر فکر کردم به اینکه چطوری برات توضیح بدم که بفهمی … پوف

 7. خداوکیلی باسوادتر از این تو مملکت نداشتین خدا وکیلی ….

 8. اانتخاب جهرمی اشتباهه برق چه ربطی به آی تی دار .پست وزیر باید دکترا باشه اونم نه ازین دکتر الکیها.نه فوق دیپلم لیسانس.الان فوق لیسانس نخبه بیکاره

 9. با سلام٬
  اینکه هربخش اقتصادی کشور، دانشگاه اختصاصی خودش را تاسیس کند وفارغ التحصیلانش را جذب کند، سرتاپا غلط اندر غلط است. تصور کنید که وزارت کشاورزی، صنعت و معدن، بهداشت، نفت و بقیه، خودشان راسأ ،عین وزارت نیرو، دانشکده تاسیس کنند، در آنصورت چیزی از وزارت علوم و آموزش عالی باقی نمی ماند که درحد و اندازه یک وزاتخانه باشد!
  حدود سالهای ۱۳۵۳ ،که آمریکائیها پروژه های زیادی با وزارت نیرو داشتند٬ برای آموزشهای اختصاصی، نیاز به محلی پرت و دور از دید همگان داشتند و این مکان [ دانشگاه صنعت آب و برق ]هم که بسیار پرت بود به توصیه فردی که بعدأ معلوم شد فراماسیونر است برای اینکار توصیه شد. آنزمان، آنقدر پرت بود وبی اعتبار، که داوطلبی برای تحصیل پیدا نمی شد! ولی با افزایش جمعیت و گسترش تهران و نبود توسعه متوازن، این محل، در داخل شهر قرار گرفت! وقربی پیداکرد ولی اساسش از بیخ ویران بود، چون، زیر مدیریت وزارت علوم نبود . وزارت نیرو، نور چشمی هارا به عنوان دانشجو، دانشیار ، مربی و پرفسور! به آنجا گسیل میداشت و شد آنچه که که نباید میشد.

  اکنون، راهی جز قطع کامل دست وزارت نیرو و تحویل کامل آن به وارت علوم بنظر نمیرسد.

  هرمز رومیانی
  سیاتل واشینگتن
  ۱۶ آگست ۲۰۱۷

 10. حالا ایشان بفکر امنیت اخلاقی و فرهنگی ارتباطات هست؟ یا فقط مثل افراد سابق فقط و فقط بفکر توسعه ارتباطات هست که تو مملکت ما اسان ترین کار همان توسعه ارتباطات است . اما هیچکس به حوزه اشتغال و رفع گرانی و معیشت مردم حتی نزدیک هم نمی شود. تنها چیزی که مردم ایران بصورت واقعی تو زندگیشون با تمام وجود لمس می کنند همانا توسعه استفاده از گوشی هایشان هست. اصل هم همینه دیگه اشتغال و رفع بیکاری و رفع گرانی و مشکلات معیشت را از دولت ها و وزرا نخواهید که هم خیلی سخته هم مهم نیست.

 11. از الان ژن ایشون رو بفرمایید تا بعدا کسی شک نکنه،

 12. کاش بیوگرافی بهتری ایجاد میشد اینکه چجوری به این سمت های بالا اون هم تو این سن کم رسیدن.والا ما که هرچی می دویم بن بسته.
  بگین الگو بشن شاید ما راه رو اشتباه میریم.

 13. خدا رو شکر که همه چی ارومه

 14. [عضو کمیسیون عالی تنظیم مقررات شورای عالی فضای مجازی، عضو کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای شورای عالی فضای مجازی]
  واقعاً خدا رو شکر که خیلی ها شرف دارن و از این مملکت می رن ولی یک مشت … میان چه شغل هایی برای خودشون درست می کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  طرف با سهمیه رفته دانشگاه

  با سهمیه رفته سر کار

  آشنا، پارتی و ………………………….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!۱۱۱۱

  در یک شرایط مناسب هیچ وقت، هیچ کس از یک نقطه کور مثل شهرستان دارالمومنین جهرم نمی تونه رشد کنه ولی متعصفانه تو این خراب شده همه چی برعکسه