بخش NPU

بخش NPU در کایرین 970 هواوی حرکتی بزرگ در دنیای گوشی های هوشمند آغاز می‌کند

با معرفی چیپ کایرین 970، بخش NPU برای پردازش‌های مرتبط با هوش مصنوعی در گوشی هواوی میت 10 ایجاد شده و تجربه کاربری متفاوتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

برای استفاده از گوشی های هوشمند برخوردار از هوش مصنوعی دیگر نیازی نیست به آینده دور چشم بدوزیم! با معرفی چیپ Kirin 970 توسط شرکت Huawei که از سه بخش CPU با 8 هسته، GPU با 12 هسته و یک بخش جدا با نام NPU برای پردازش‌های مرتبط با هوش مصنوعی بهره می برد، تجربه کاربری متفاوتی در آینده نزدیک در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. با توجه به این پیشرفت‌ها، گوشی های نسل آینده می‌توانند نیازهای کاربران را بفهمند، پیش‌بینی کنند و بر مبنای آن اطلاعات و خدمات مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار دهند.

بخش NPU طراحی شده در Kirin 970 بر روی فعالیت‌های مرتبط با هوش مصنوعی متمرکز خواهد بود و با امکان ارتباط همزمان با حافظه ابری و پردازش هوش مصنوعی در گوشی امکان محاسبات پر سرعتی را در این حوزه در اختیار کاربران قرار می‌دهد. هواوی با بهره‌گیری همزمان از دو بحث هوش مصنوعی فضای ابری (Cloud AI) و هوش مصنوعی در خود دستگاه (On-Device AI) و تلفیق این دو با هم خدماتی سریع و کاملا شخصی‌سازی شده در گوشی Mate 10 در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

مزایای بخش NPU در کایرین 970

مزایای هوش مصنوعی در خود دستگاه (On-Device AI) با NPU به کار گرفته شده در Kirin 970 بسیار زیاد است و در آینده نزدیک مسیر فناوری‌های به کار گرفته شده در گوشی های هوشمند را عوض خواهد کرد. گوشی Mate 10 که به زودی به بازار عرضه می‌شود به دلیل اینکه نیازی به ارسال اطلاعات به فضای ابری، سپس پردازش و دریافت نتیجه از فضای ابری ندارد، سرعت بسیار بیشتری در فرآیندهای تعاملی با کاربران خواهد داشت. همچنین بخش NPU در این گوشی، آن را به دستگاهی بسیار امن بدل کرده است چرا که کلیه موارد پردازشی مرتبط با هوش مصنوعی را در داخل خود گوشی انجام می‌دهد و نیازی به آپلود و ارسال اطلاعات کاربران به سرورها وجود نخواهد داشت. همچنین مصرف انرژی در NPU در مقایسه با فرآیندهای هوش مصنوعی در فضای ابری بسیار بهینه‌تر و قابل اطمینان‌تر در آخرین گوشی Mate هواوی خواهد بود.

از همه موارد ذکر شده مهم‌تر این است که بخش NPU به Kirin 970 امکان می‌دهد 25 برابر از پردازنده‌های عادی سریع‌تر عمل کند و تا 50 برابر بهره‌وری بیشتری  داشته باشد. در یک آزمون مقایسه‌ای، NPU به Kirin 970 این امکان را داد که در هر دقیقه 2000 تصویر را پردازش کند که بسیار بیشتر از پردازنده‌های دیگر در این آزمون بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. واقعا هواوی داره خوب کار میکنه من قبلا از رابط کاربریش خوشم نمیومد ولی الان روش کار کرده و تاحدود زیاد به بلووغ رسیده و زیباس طراحی های زیباییم داره و مهم تر از همه با این سی پی یو هم که دگ ترکونده باید ببینیم میت10 چه چیزی برای رقابت با تاپ های بازار ارائه خواهد کرد مننظر 24 مهر هستیم.