اطلاعات محرمانه کاربران تلگرام

پاول دورف به خاطر عدم انتشار اطلاعات محرمانه کاربران تلگرام محکوم به پرداخت جریمه شد

روسیه سرانجام به خاطر عدم توانایی به دریافت اطلاعات محرمانه کاربران تلگرام این شرکت را جریمه کرد. روسیه مدت‌ها است به دنبال اطلاعات شخصی کاربران تلگرام است.

حدود چهار ماه پیش خبری مبنی بر به مشکل برخورد کردن تلگرام با دولت روسیه منتشر کردیم. دولت این کشور از شرکت خواسته بود اطلاعات محرمانه کاربران را در اختیارش قرار دهد، چرا که ادعا به عقیده دولت، گروه‌های تروریستی با استفاده از این پیام‌رسان برنامه‌های خود برای حمله به نقاط مختلف را با یکدیگر هماهنگ می‌کنند. در واقع به ادعای روسیه، اعضای گروه‌های تروریستی به کمک تلگرام به راحت‌ترین شیوه ممکن با یکدیگر ارتباط داشته و اطلاعات مورد نیاز برای حمله را منتقل می‌کنند.

در ادامه این درگیری میان دولت و یکی از محبوب‌ترین پیام رسان‌های موبایل دنیا، دادگاه مش چنسکی مسکو، تلگرام را به پرداخت ۸۰۰ هزار روبل (حدود ۱۴ هزار دلار) جریمه کرد. عدم فراهم کردن کلید رمزنگاری به منظور دسترسی به اطلاعات محرمانه کاربران تلگرام برای دولت روسیه، دلیل تعیین این جریمه بوده است.

اطلاعات محرمانه کاربران تلگرام

جریمه عدم تحویل اطلاعات محرمانه کاربران تلگرام تنها ۱۴ هزار دلار است

البته این یک تهدید آن‌چنان آشکار نیست. حتی مبلغ جریمه نیز نشان می‌دهد دولت روسیه در حال چنگ و دندان نشان دادن به تلگرام است و تصمیم دارد به آن ثابت کند در صورت لزوم، می‌تواند اقدامات جدی‌تری انجام بدهد. پاول دورف موسس و مدیر عامل تلگرام، درباره این موضوع یک پست در شبکه اجتماعی روسی زبان VKontakte، که آن نیز توسط خودش تاسیس شده است، منتشر کرد. وی عقیده دارد تقاضای آژانس امنیت روسیه به منظور دسترسی به اطلاعات محرمانه تلگرام برخلاف قوانین است. از طرفی دیگر، قرار دادن اطلاعات محرمانه کاربران در اختیار دولت از نظر اصول فنی امکان‌‌پذیر نیست. در هر صورت فراهم کردن بک‌دور به یک اپلیکیشن، کار ساده‌ای نیست.

اطلاعات محرمانه کاربران تلگرام

پاور دورف درخواست تجدید نظر در این رای دادگاه داده است. در پست منتشر شده‌ی وی در VKontakte، از وکیل‌های مشتاق به همکاری برای حل این مشکل دعوت به همکاری شده است. شرکت طی چند روز آینده، از بین وکیل‌های درخواست‌کننده افراد واجد شرایط را انتخاب خواهد کرد.

جریمه تعیین شده به خاطر عدم تسلیم اطلاعات محرمانه کاربران تلگرام به هیج عنوان زیاد نیست و شرکت به راحتی می‌تواند آن را پرداخت کند. اما مشکل اصلی پاول دورف، دلیلی است که به خاطر آن جریمه تعیین شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. خداییش آلان خیلی اطلاعات که از مردم ایران توی تلکرامه
    طوری پاول دورف آلان ماها رو میشناسه، مادرامونم نمییشناسن
    خخخخخخ

  2. مردمو اسگل کردن این خودش جاسوس روسیس میخوان بگن اطلاعات مردم لو نمیره ،چقد حقه بازن