شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای گوشی های موبایل: برو تو این کانال 2 گیگ اینترنت میدن!

شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای گوشی های موبایل: برو تو این کانال 2 گیگ اینترنت میدن!

به تازگی یک ویروس پیامکی خطرناک برای گوشی های موبایل منتشر شده که با ارسال پیامک هایی با مضمون دریافت دو گیگ اینترنت مجانی در یک کانال، گوشی کاربران را آلوده کرده و بعد از نصب به تمام مخاطبان قربانی همین پیامک را ارسال میکند.

از ساعاتی پیش یک ویروس پیامکی خطرناک ایرانی در حال انتشار و آلوده کردن گوشی های کاربران است. این ویروس که با وعده دریافت دو گیگ اینترنت رایگان کاربران را مجاب به کلیک بر روی یک لینک می‌کند، پس از نصب در گوشی کاربر به صورت خودکار شروع به ارسال پیامک با گوشی قربانی کرده و به تمام مخاطبان وی، پیامکی با همین مضمون ارسال می‌کند.

نحوه عملکرد ویروس پیامکی ایرانی

همه چیز از یک پیامک ( اس ام اس – SMS ) شروع می‌شود؛ ابتدا یک پیامک از شخصی که شماره شما را در مخاطبان خود ذخیره کرده دریافت می‌کنید. جالب اینجاست که متن پیامک مورد نظر تکراری نبوده و جملات مختلفی در ویروس قرار داده شده است تا طبیعی جلوه دهد؛ اما محتوی تمام پیامک ها شبیه به هم بوده و یک لینک در آنها قرار دارد. محتوی مورد نظر طوری نوشته شده که علاوه بر خودمانی بودن، وعده 2 گیگابایت اینترنت رایگان را به کاربر داده و وی را مجاب به کلیک بر روی لینک داخل آن نماید. اما قسمت بد ماجرا این است که شما ممکن است پیامک را از یکی از نزدیکان یا افراد مورد اعتماد خود دریافت کنید؛ اینجاست که کاملا به لینک داخل پیامک اعتماد کرده و آن را باز می‌کنید. صاحب گوشی ارسال کننده پیامک هم از همه جا بی خبر اصلا از این موضوع اطلاع ندارد و گوشی شما به راحتی به این ویروس آلوده خواهد شد. بد تر از همه، درست بعد از نصب ویروس بر روی گوشی شما، خودتان نیز به یکی از انتشار دهندگان این ویروس مبدل خواهید شد!

همانطور که اشاره شده، جملات متفاوتی در پیامک ارسالی توسط ویروس تعریف شده که جهت آشنایی شما با آن، در زیر به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم. (جهت پیشگیری از شیوع ویروس، قسمتی از لینک آلوده حذف شده است)

برو تو این کانال www.sl.qbia…. امتحان کردم دوگیگ اینترنت میدن

بیا تو این کانال www.sl.qbia…. امتحان کردم دوگیگ اینترنت هدیه میدن

سلام اینجا 2گیگ اینترنت مجانی میدن من گرفتم برو بگیر www.sl.qbia….

شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای گوشی های موبایل: برو تو این کانال 2 گیگ اینترنت میدن!

اینها برخی از جملاتی است که این ویروس در قالب پیامک برای آلوده کردن گوشی کاربران ارسال می‌کند؛ به احتمال بسیار زیاد، جملات متعدد و متفاوتی برای این ویروس تعریف شده و حتی ممکن است آدرس لینک نیز تغییر کند، پس لازم است بسیار هوشیار باشید.

درصورتی که پیامکی با این مضمون دریافت کردید، به هیچ وجه لینک داخل آن را باز نکرده و ارسال کننده پیامک رااز آلوده شدن گوشی وی به این ویروس مطلع سازید.

پس از باز کردن لینک چه می‌شود؟

شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای گوشی های موبایل: برو تو این کانال 2 گیگ اینترنت میدن!

لینک داخل پیامک شما را به یک سایت ارجاع میدهد (تصویر بالا) که پس از 5 ثانیه آن وب سایت لینک عضویت یک کانال تلگرام را برای شما باز می‌کند (تصویر زیر)، اما عضویت در کانال تلگرامی تنها یک کلک برای گمراه کردن و انحراف ذهن کاربر است تا توسعه دهنده ویروس بدین وسیله هدف شوم خود که همان نصب ویروس بر روی گوشی شماست را عملی سازد. همزمان با باز شدن لینک عضویت در کانال مورد نظر، فایل نصب ویروس هم بر روی گوشی شما دانلود شده و اگر آن را نصب کنید کار تمام است.

شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای گوشی های موبایل: برو تو این کانال 2 گیگ اینترنت میدن!

جالب است بدانید، این ویروس پس از نصب (که در زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود) هیچگونه آیکونی در منوی گوشی شما ایجاد نخواهد کرد، به همین دلیل بیشتر کاربران اصلا متوجه نصب آن نخواهند شد.

بعد از نصب ویروس چه می‌شود؟

پس از اینکه ویروس بر روی گوشی شما نصب شد، گوشی به حال سایلنت رفته و شروع به ارسال پیامک به تمام مخاطبان داخل موبایل شما خواهد کرد. این کار ضمن انتشار ویروس میان مخاطبان صاحب گوشی، هزینه ارسال پیامک سنگینی نیز برای گوشی قربانی به دنبال خواهد داشت!

چگونه ویروس پیامکی را از گوشی خود حذف کنیم ؟

طی بررسی های انجام شده متوجه شدیم که با اینکه آیکون برنامه (ویروس) نصب شده در منوی گوشی قربانی وجود ندارد، اما همچنان می‌توانیم آن را در بخش برنامه های نصب شده (Apps) از منوی تنظیمات (Setting) سیستم عامل اندروید پیدا کرده و از همان منو برنامه را از گوشی حذف کنیم. توجه داشته باشید که ویروس مورد نظر هیچ آیکونی در بخش برنامه های نصب شده ندارد و اگر تعداد برنامه های شما زیاد باشد، ممکن است پیدا کردن آن در لیست اپلیکیشن ها کمی مشکل باشد.

راه حل بعدی، ریست فکتوری یا همان تنظیمات کارخانه ای گوشی است که البته با توجه به اینکه از روش بالا امکان حذف ویروس وجود دارد، نیازی به استفاده از این روش نیست. اما اگر به هر دلیلی از روش اول موفق به حذف ویروس نشدید، ریست فکتوری قطعا چاره حل مشکل شما خواهد بود.

لازم به ذکر است که تا به این لحظه، ویروس مورد نظر کاربران سیستم عامل اندروید رو مورد هدف قرار داده و گزارشی از انتشار آن برای سایر سیستم عامل های موبایل دریافت نشده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

48 دیدگاه

 1. سلام. گوشیم نمیدونم چیشده از چنتا شماره هی پیامک های اینگیلیسی میفرسته 5تومن شارژ ریختم همش رفت چیکار کنم درست شه لطفا راهنماییم کنید ممنون🙏

 2. این تبلیغاتی که توی تلگرام برای گروه ها میفرستم اون چیه.. اونم همینطوری میکه دو گیگ فلان و بسار… ولی من نمیفستم

 3. عجب ویروس لعنتی هست
  من پاکش کردم ولی کل شماره تلفن های گوشیم بهم ریخته
  اسم و شماره های مختلف شده و هیچ کسی شمارش با اسم ذخیره شده درست نیست راحل چیه ؟

 4. شما شارژتونو 0 کنید بعد لینکو باز کنید! یه بار که دید شارژ ندارین دست از سرتون بر میداره ??

 5. به نوعی میشه گفت باج افزاره. اما هر وقت پیامی در هرجا اومد که فلان چیز رایگان بدونید که برعکسه! یعنی برا طرف رایگان چون شما خرجشو میدی!!

 6. اگه با لپ تاپ این سایت و کانال تلگرامی 2 گیگ رایگان رو باز کنیم اون وقت چی میشه؟

 7. سلام دوستان میخاستم بگم که زیادنترسیداول که بایدمراقب باشیدوهرلینکیو بازنکنید ولی تویه گوشیهای جدیدبااندروید7به بالاخوشبختانه سیکوریتی خیلی بهترشده ودستگاه تغریبابرایه همه کارهاازکاربراجازه میخادمثل دسترسیهای مختلف به پیام رسان تماسهاوعکسهاوفایلهای دستگاه حالااول برید توقسمت برنامهااگه به برنامه اجازه دسترسی دادین پاکش کنین ودوستمون هم درست میگه این یه ویروس خاصه که یجورایی کاملاقانونی بااجازه خوده فردوارده گوشی همراه میشه وشروع به خوردن هزینه میکنه کلاهبرداری قانونی!

 8. بزارید وازه تر درمورد این مسعله براتون حرف بزنم!!!!!!
  که باز هم به شرکت ایرانسل بر میگرده….
  لینک دانلود این برنامه توسط شرکت ایرانسل در اپتدا به بیشتر از چند میلیون نفر آدم ارسال شده که کانالی قوی پشت این ماجرا هست،
  این ویروس رو بین مردم انتقال دادن و به گوشی هرکسی برسه و نصب بشه کد های اس ام اس ناشناخته به شماره های کم رقم ایرانسل میره…..
  این یعنی فرد خاصی پشت این ماجرا نیست!
  فکر میکنید هزینه پیامک های ارسال شده به کی میرسه؟ خب جواب معلومه شرکت ایرانسل.
  ببخشید که در مورد شرکت دست و دلباز ایرانسل این حرفو زدم
  حتی موقع لو رفتن اطلاعات20میلیون نفر از کاربرانش یه عذر خواهی ساده نکردن

 9. لطفا یکی بگه اسم ویروسه تو قسمت مدیر برنامه چیه؟ ممنون

 10. سلام اسم برنامش icharge و ایکونش بدون تصویر و رنگه حتما از بخش مدیر برنامه یا برنامه ها این بد افزار رو حذف کنین بعدش همه چی مثل قبل میشه

 11. به فنا رفتم بگید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 12. این بد افزار ویروس نیست
  تمام اقداماتش قانونی و با اجازه کاربره
  هم دانلودش هم باز کردنش و هم نصبش و هم اجازه ارسال پیامک که موقع نصب کردن میگیره
  اما بیشتر گوشیای جدید حتی بعد نصب هم اجازه ارسال پیامک نمیدن و به کاربر اطلاع میدن
  روی رام miui امتحان کردم، موقع ارسال پیامک مچ شو میگیره
  کاربر طمع کار بخاطر 2 گیگ اغوا میشه که نوعی فیشینگه
  قلاب این فیشینگ هم فقط به دهن کاربرهای بی اطلاع؛ سهل انگار و ضمناً دارای گوشی های قدیمی گیر میکنه
  که خوشبختانه تعدادشون زیاد نیست فقط چون اس ام اسش برای کل مخاطبا میره یخورده سر و صدا کرده

  عزیزان هیچ ارزونی بی علت نیست
  همین آلان به تنظیمات برید و جلو نصب برنامه غیر از گوگل پلی بگیرین
  یا لااقل موقع نصب به دسترسی برنامه نگاه کنین
  آخه چرا برنامه دانلودی از اینترنت نصب میکنین
  این همه اپ استور،
  گوگل پلی
  بازار
  مایکت
  اول مارکت
  درسا
  و….
  برنامه دانلودی، بلوتوثی، با شیرایت و زاپیا از دوستم گرفتم رو بذارین کنار
  این عادتهای بد رو از سر خودتون باز کنید
  انگشت تو دماغتون هم نکنین

  • سلام من وارد لینک نشدم ولی بطور خودکار بعد از زمان یه ساعت از گذشت پیام از گوشی من به تمام مخاطبینم پیام ارسال شده. ولی توی فایل شخصی خودم هیچ فایلی به نام APPS نبود که دلیت کنم

   • مدل جدیدش اینجوریه ظاهراً
    عزیزان کلاهبردار درحال اضافه کاری هستن
    اسمش رو هم عوض میکنن
    مسئولش هم اپراتورهای گرامی عن که مث اینکه خوششون اومده، اصلا نم اطلاع رسانی نمیکنن
    شما اگه برنامه جدید نصب نکردی میتونی بری داخل مدیر برنامه ترتیب دیدن بذار براساس زمان نصب ، نشونش هم اینکه آیکن برنامه ناشناسه و در صفحه اصلی گوشیت نیست و ندیدیش
    یخورده حواست جمع کن ، پیداش میکنی ، دسترسی ارسال پیامک هم داره که با رنگ قرمز توی دسترسیاش نوشته
    یه موقع نزنی تلگرام بجاش پاک کنی 🙂
    اگه وارد نیستید برو پیش تعمیر کار یا آدمی که سر در میاره ، اگرم حوصله نداری ، بصورت جدا جدا اطلاعات مهم حافظه ات مثل مخاطبین و عکس و آهنگ و یادداشت و… رو توی کامپیوتر یا فلش یا کارت حافظه کپی کن و بعد از تنظیمات گوشیت رو بازگشت به تنظیمات کارخانه کن ، فقط کارت حافظه رو قبلش در بیار
    ضمناً عزیزان آلوده شده توجه بفرمایید که اونایی که از تمام گوشی بکاپ میگیرن
    بعد ری استور کردن بکاپ خودبخود از جناب بد افزار هم بکاپ گرفتن
    پس جدا جدا اطلاعات تون رو کپی کنید تا این مشکل براتون پیش نیاد
    یکی میگفت با فلش چهار فایله هم اینقدر این ویروس قویه ، پاک نشد و دوباره برگشته ، بعد بررسی کاشف بعمل اومد از جناب بقول خودشون ویروس قوی 🙂 هم بکاپ گرفته و ری استورش کرده

   • Inetwork اسم فایلش هست

  • ببخشید اسم برنامش چیه بخوام تو مدیربرنامه ها حذفش کنم؟؟؟؟

   • مهم نیست چون بسته به لینک و سایتش اسمش فرق داره ، من روی miui فک کنم imfg.apk بود ولی شما ممکنه بسته به نوع گوشیت یکی از برنامه های اصلیت باشه پس فقط از روی اسمش تو گوشی دیگران نگرد
    میتونی دوباره بزنی دانلود شه دوباره نصب کن ، توی دانلودهات هم هست ، میتونی از اونجا دوباره نصبش کنی ، موقع نصب اسم دقیقشو نوشته
    من چند جا میخوندم فعلا فقط فهمیدن پیامک میده شاید کارای دیگه هم میکنه که بعدا صداش دربیاد
    اما به نظرم بعیده
    چون آنتی ویروس کاری باهاش نداره ، میتونی اگر گوشیت برنامه امنیت داره از دسترسیاش ببینی کدوم برنامه ناشناسه که دسترسی ارسال پیامک داره یا اینکه خیال خودتو راحت کنی و بازگشت به تنظیمات کارخانه بکنی که دردسر کپی کردن اطلاعات و مخاطب و آهنگ و عکس و…. داره
    فقط از تمام گوشی بکاب نگیر

   • ضمناً وقتی دوباره نصبش میکنی ، قبلش گوشی بذار رو حالت هواپیما تا اس ام اس نده یا شارژ نداشته باش:)

  • واسه من صفحه دانلود از بازار اومد واسه همون اعتماد کردم

  • کاری که این انجام میده رو بهش میگن فیشینگ؟!
   با این همه اطلاعاتت باید میرفتی پلیس فتا استخدام میشدی. اونجا هم مثل شما حرفه ای هستن

 13. اغا بدبختم کرد شارژم رفت به درک
  ولی ابروم رفت گوشی من به همه فرستاده
  حتما از پلیس فتا پیگیرش میشم

 14. سلام یه سوال دارم اگه فقط روی لینک بزنی و به صفحه بری ولی صفحه باز شده سفید باشه بعد دیگه بخیالش بشی و کاری نکنی ایا ویروسی شده گوشی یا نه؟سوال دوم اینه که پیامک هایی که برای مخاطبان میفرسته تو قسمت پیامک ها قابل مشاهده است یا به صورت مخفی میفرسته؟ممنون

 15. سلام گوشی من ایفون هفت هست و امروز برام این پیامک از طرف یکیی از دوستان بابا که کلا ارتباطی با من نداره برام ارسال شده و بعد از مطالعه این مطلب دیگه به اون پییامک و این ماجرا شدید شک کردم . حالا هر چی که هست 100 درصد غیر طبیعیه چون من کجا و دوست قدیم بابامون کجا.

 16. دوستان منم لینک رو تایید کردم و به تمام مخاطبام پیامک ارسال کرد.
  جدا از هزینه ای که ازم کم کرد (4500)تومن
  دوباره به تموم مخاطبام پیامک ارسال کردم نزنید ویروسه. برااینکه محتوای پیامش طوریه که شما جلوی مخاطباتون مقصر شناخته میشید…

  اسم برنامش توی مدیر برنامتون inetwork هستش. و آیکونش بدون رنگ هست.با حذفش از شررررش خلاص میشید…

  خیلی از برنامه نویس ها میگفتن که این ویروس رو خود اپراتورها ساختن و….

 17. شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای گوشی های موبایل: برو تو این کانال 2 گیگ …
  gadgetnews.net › dangerous-iran-sms-virus

 18. داداش این برنامه هنگام حذف از ستینگ هم ایکون نداره ؟ اگه اینطوری باشه اسمشم باید intework باشه . همینه ؟

 19. من که گوشیم رام چین عمرا بتونه گوشیمو ویروسی کنه چون گوشیم ی پا قاتل ویروسه( گوگل و زبان فارسی و کیبورد فارسی نداره)

  • چه ربطی دارع
   شمارتو بده
   یه پیامک برات میاد
   رولینکش بزن نصبش کن هم 2 گیگ جایزه بگیر حالشو ببر
   فقط سیمکارتت حداقل هزارتومنی شارژ باشه حتما 🙂 🙂

 20. احتمال صد درصد اوپراتور ها پشت این داستانن برای خالی کردن جیب مردم

 21. این که ویروس نیست دادا
  بد افزاره
  ضمناً گوشی های آندروید جلو نصب برنامه غیر از گوگل پلی میگیره، دسترسی ارسال پیام و… هم رو با رنگ قرمز موقع نصب هشدار میده
  ضمن اینکه هنگام باز کردن لینک پیامک هشدار خطر بد افزار میده و….
  طرف خیلی شاسکول باید باشع نفهمه چیکار کرده
  این ویروس نیست
  فیشینگه دادا
  آدرس غلط به ملت نده

  • شما نظر ندی نمیمیریا به خدا وقتی اطلاعات نداری چرا خودتو مزحکه دست مردم میکنی آخه ؟

   اگه ویروس بد افزار نیست پس چیه بستنیه ؟

   ضمنا اثر کاربرای اندرویدی همون اول که گوشی رو راه اندازی میکنن اجازه نصب منابه ناشناس رو میدن پس هر برنامه ای نصب میشه
   در مورد فیشینگ هم برو تحقیق کن بعد بیا بگو هرچی شنیدی که نباید بازگو کنی

   • محسن، عزیزم
    تو که اینقدر باهوشی چرا خرگوش نشدی
    منظور دو خط نظر نفهمیدی حالا ویروس تعریف میکنی
    عمو جون
    ویروس نیست، سایر بد افزارهاست
    دوزاریت افتاد با سواد
    ویروس چندتا ویژگی داره بخون یاد بگیر
    اول بدون اطلاع کاربر به سیستم نفوذ میکنه و این برنامه با درخواست کاربر دانلود میشه و نصب میشه
    دوم ویروس اقدام به باز تولید کد مخرب و انتشار اون میکنه اما این برنامه کد مخرب نداره عزیز
    چون کاملا قانونی و براساس پروتکل های آندروید دانلود و به دستور کاربر نصب و دسترسی ارسال پیامک میگیره
    حالا کاربر نمیدونه داره چیکار اون بحثش با ویروس فرق میکنه عزیزم

  • داداچ شاااااااااااید باورت نشه ولی خیلی اشتباه زدی 😐

  • حالا ویروس شد یا بد افزار یا فیشینگ ، درباره چیزی که نمیدونی حرف نزنی بهتره کوچولو