بخش تلویزیون توشیبا

فروش بخش تولید تلویزیون توشیبا به شرکت چینی هایسنس

شرکت توشیا رفته رفته در حال تجزیه است و بخش‌های مختلف آن به کمپانی های دیگر فروخته می‌شوند. به تازگی شرکت هایسنس بخش تلویزیون توشیبا را خریداری کرده است.

بعد از رسوایی مالی توشیبا در سال ۲۰۱۵، این شرکت در حال تجزیه است. سونی در سال ۲۰۱۵ بخش سنسور آن را به مبلغ ۱۵۵ میلیون دلار و شرکت Bain Capital بخش فلش مموری آن را به مبلغ ۱۸ میلیون دلاری خریداری کرد. این شرکت روز گذشته فروخته شدن یکی دیگر از مهمترین بخش‌های خود را اعلام کرد؛ هایسنس بخش تلویزیون توشیبا را به ارزش ۱۱۳ میلیون دلار خریداری کرد.

بخش تلویزیون توشیبا به مبلغ ۱۱۳ میلیون دلار فروخته شد

بر اساس گزارش‌ها، هدف توشیبا از فروختن بخش‌های مختلف خود، جبران زیان بسیار بزرگی‌ست که به شرکت وارد شده است. این شرکت احتمالا به خاطر فعالیت‌های خود در دانش هسته‌ای باز هم مجبور به فروش بخش‌های دیگری خواهد شد. توشیبا از مدت‌ها قبل در حال ساخت راکتورهای هسته‌ای در ایالات متحده آمریکا است، اما افزایش مقررات ایمنی از سال ۲۰۱۱ به خاطر فاجعه‌ی به بار آمده در فوکوشیما سبب شده سرعت پیشروی شرکت در این زمینه بسیار کاهش پیدا کند. حتی بخش‌هایی از فعالیت‌های هسته‌ای توشیبا، در سال جاری با شکست مواجه شد.

بخش تلویزیون توشیبا

توشیا تنها کمپانی ژاپنی نیست که بخش تلویزیون خود را به شرکتی دیگر فروخته است. سال گذشته، شرکت فاکسکان شارپ را به مبلغ ۳.۵ میلیارد دلاری خریداری کرد، اما شارپ حق استفاده از برند خود برای ساخت تلویزیون را به هایسنس فروخت! از قرار معلوم فاکسکان به عنوان مالک شارپ در تلاش است این حق را از هایسنس پس بگیرد، چرا که محصولات تولید شده به دست هایسنس در حال نابود کردن ارزش و اعتبار برند شارپ است!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. “این شرکت احتمالا به خاطر فعالیت‌های خود در دانش هسته‌ای باز هم مجبور به فروش بخش‌های دیگری خواهد شد”
    فعالیت‌های هسته‌ای جز ضرر دست‌آوردی نداشته و نخواهدداشت، چون اساساً، راهی انحرافی و رشدی سرطانی است که قبل از منقرض‌کردنِ بشر، بایستی منقرض‌ شود.

  2. خاک تو سرشون که خودشونو فروختن به یه سری چینی