کدام‌یک از کنسول های بازی قادر به اجرای دیسک های بلوری هستند؟

کدام‌یک از کنسول های بازی قادر به اجرای دیسک های بلوری هستند؟

اجرای دیسک های بلوری (Blu-ray) یکی از قابلیت‌های جدید و کاربردی کنسول های بازی است. اما آیا از همه آنها می‌توان به عنوان پخش کننده Bluray استفاده کرد؟

قطعا مهمترین وظیفه کنسول های بازی جدید، اجرای بازی های ویدیویی است. اما برخی از آنها قادر به پخش دیسک های بلوری نیز هستند. در واقع، شما با خرید کنسول بازی مدرن، یک دستگاه مالتی مدیا نیز خریده‌اید؛ می‌توان به راحتی به تماشای فیلم بر روی دیسک پرداخت یا از طریق نت‌فلیکس و یوتیوب، به صورت آنلاین فیلم و ویدیو دید.

اما کدام‌یک از کنسول های بازی ایکس باکس وان، ایکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳ یا پلی استیشن ۴ قادر به اجرای دیسک های بلوری هستند؟ در ادامه، پاسخ این سوال را خواهیم داد.

آیا Xbox One می‌تواند یک بلوری پلیر نیز باشد؟

بله، ایکس باکس وان دیسک های بلوری را نیز اجرا می‌کند. مهم نیست کدام‌یک از مدل‌های این کنسول را دارید؛ ایکس باکس وان ایکس، وان اس و وان قادرند تا علاوه بر اجرای بازی، به عنوان یک پخش کننده فیلم های بلوری نیز در خدمت شما باشند.

جالب است بدانید که ایکس باکس وان اس و وان ایکس قادرند فرمت جدید Ultra HD دیسک های Blu-ray را نیز اجرا کنند. بدین ترتیب، با داشتن یکی از این دو دستگاه، می‌توانید با لذت تمام به تماشای فیلم های ۴K با استفاده از ایکس باکس خود بپردازید.

آیا Xbox 360 هم قادر به اجرای دیسک های بلوری است؟

متاسفانه خیر؛ ایکس باکس ۳۶۰ نمی‌تواند محتویات دیسک های بلوری را بشناسد. این کنسول تنها قادر است بازی‌ها را بر روی DVD اجرا کند و با دیسک های بلوری سازگار نیست. با این حال، شما می‌توانید با ایکس باکس ۳۶۰ خود، فیلم‌های نت‌فلیکس را با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل و به صورت آنلاین ببینید.

آیا از PlayStation 4 می‌توان به عنوان یک پخش کننده بلوری استفاده کرد؟

بله، خوشبختانه پلی استیشن ۴ هم می‌تواند یک بلوری پلیر خوب باشد. اما برخلاف کنسول‌های ایکس باکس وان اس و وان ایکس، PS4 قادر به پخش فیلم های ۴K نیست.

کدام‌یک از کنسول های بازی قادر به اجرای دیسک های بلوری هستند؟

PlayStation 3 چطور؟

پلی استیشن ۳ نیز یک کنسول بازی با قابلیت اجرای دیسک های بلوری است. در واقع، این دستگاه اولین کنسول بازی بود که به این ویژگی کاربردی مجهز شد. در حال حاضر، پلی استیشن ۳ را می‌توان یک پخش کننده بلوری ارزان قیمت نیز برشمرد. البته، با توجه به عمر چندساله‌ی این کنسول، نباید انتظار پخش فیلم‌های ۴K را از آن داشت.

اگر تابه‌حال تجربه‌ی تماشای فیلم بلوری با کنسول بازی را داشته‌اید، نظر خود را در این خصوص با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

 1. یک بار فیلم اواتار بلوری تو ps3 نگاه کردم تا حالا یه همچین کیفیتی ندیده بودم

 2. مرگ بر بلو ری چون ۱۰ ساله اومده ولی همه گیر نشده

 3. به نظر من یک کامپیوتر قوی جمع کنی علاوه بر مزیت های چند کاره بودنش، به چند دلیل زیر، کار منطقی تری به نظر میرسه :

  ۱- با نصب ویندوز ۱۰ کل بازی های Xbox رو اجرا می کنه
  ۲- برای پلی استیشن و نینتندو هم می تونی Emulator نصب کنی
  ۳- کل بازی های محدود به PC رو می تونی نصب کنی
  ۳- نیاز به استفاده از تلویزیون نیست
  ۴- کامپیوتر قابل ارقا هستش
  ۵- فضای کمتری اشغال میشه
  ۶- …

  با تشکر