تولید تراشه اسنپدراگون 855

کوالکام تولید تراشه اسنپدراگون ۸۵۵ را به جای سامسونگ به TSMC می‌سپارد

با توجه به برتری TSMC نسبت به سامسونگ در تکنولوژی پردازش ۷ نانومتری، کمپانی کوالکام می‌خواهد تولید تراشه اسنپدراگون ۸۵۵ (Snapdragon 855) مخصوص گوشی های پرچمدار سال ۲۰۱۹ را به این شرکت واگذار کند.

طی سالیان اخیر، سامسونگ کمپانی بوده است که طراحی تراشه های بالارده موبایلی کوالکام را بر عهده داشته است. این تراشه ها شامل اسنپدراگون ۸۲۰، اسنپدراگون ۸۲۱ و اسنپدراگون ۸۳۵ می‌شوند. و در حالی که گفته می‌شود این رویه همراه با تراشه در حال تولید اسنپدراگون ۸۴۵ نیز ادامه خواهد داشت، اینطور به نظر می‌رسد که از تراشه اسنپدراگون ۸۵۵ به بعد دیگر سامسونگ شرکتی نیست که طراحی این تراشه های بالارده را عهده دار باشد.

همانطور که احتمالا می‌دانید، پیش از سامسونگ شرکت TSMC وظیفه‌ی تولید تراشه های کوالکام را بر عهده داشته است. اسنپدراگون ۸۰۸ و اسنپدراگون ۸۱۰، دو تراشه ای هستند که توسط این شرکت به تولید رسیده‌اند. شما احتمالا به خاطر میاورید که کاربران اندروید و تولیدکنندگان خیلی زیاد از تراشه SD810 استفاده نکردند، چرا که آن به شدت برای گوشی‌ها مشکل گرمایشی به وجود می‌آورد. ال جی به همین خاطر مجبور به استفاده از تراشه قدیمی‌تر SD808 بر روی گوشی پرچمدار آن زمان خود، ال جی جی ۴ شد. این تراشه یک پردازنده ۶ هسته‌ای را یدک می‌کشد.

تا انتهای سال آینده احتمالا TSMC تولید تراشه اسنپدراگون ۸۵۵ را آغاز خواهد کرد و از یک چیپ مودم نامشخص بر روی آن استفاده می‌کند. گفته می‌شود TSMC سال آینده،‌ تولید تراشه‌های تجاری سری A اپل را از دست می‌دهد و بار دیگر به سامسونگ واگذار شد. در سال ۲۰۱۵، تولید تراشه A9 اپل توسط دو شرکت سامسونگ و TSMC انجام گرفته بود.

اسنپدراگون ۸۵۵ در گوشی های پرچمدار سال ۲۰۱۹

یکی از دلایلی که باعث شده کوالکام، شرکت TSMC را برای تولید تراشه اسنپدراگون ۸۵۵ انتخاب کند، برتری مطلق کمپانی چیپ ساز تایوانی نسبت به سامسونگ در ارتباط با تکنولوژی پردازش ۷ نانومتری است. درست همانند اسنپدراگون ۸۳۵، نسل بعدی آن یعنی اسنپدراگون ۸۴۵ نیز مبتنی بر تکنولوژی پردازش ۱۰ نانومتری به تولید خواهد رسید. اگر اسنپدراگون ۸۵۵ از پردازش ۷ نانومتری استفاده کند، کوالکام به مراتب راحت‌تر است تا تولید آن را به TSMC واگذار کند. اسنپدراگون ۸۵۵ ، قدرتبخش گوشی های پرچمدار سال ۲۰۱۹ میلادی خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

 1. امیدواریم حداقل روندی رو به رشد و به صرفه برای مشتری داشته باشه

 2. سامسون عددی نیست تو تکنولوژی سطح بالا

  • احتمالا جایی که شما ازش اومدی در دنیای تکنولوژی عدد خیلی خیلی بزرگی هست که متخصصین فناوری باارزشی!!! مثل شما رو معرفی کرده

  • روانی میشه اینقد تو پستای سامسونگ نیای؟
   میشه بگی کدوم بیمارستان روان پزشکی هستی که بهت اجازه میده اینقد فک و حرف مفت بزنی؟
   آیفین آشغال تو که واسه گندکاری باتریش بدون اجازه سرعت گوشی رو نصف میکنه…محتاج سامسونگ معظم و عزیزه