همکاری ال جی الکترونیکس و شرکت HERE

آغاز همکاری ال جی الکترونیکس و شرکت HERE برای توسعه اتومبیل های خودران

ال جی الکترونیکس با همکاری شرکت HERE قصد دارند با ارائه نسل جدیدی از سیستم تله ماتیکس،‌ به ارائه نقشه‌های دقیق مخصوص اتومبیل های خودران کمک کنند.

ال جی الکترونیکس همکاری را با شرکت HERE ، یک ارائه کننده نقشه دیجیتالی و سرویس‌های مبتنی بر موقعیت جغرافیایی آغاز کرده بر روی ساخت نسل جدید یک سیستم تله ماتیکس مخصوص اتومبیل های خودران آغاز کرده است. این راه حل ترکیبی از تکنولوژی پیشرفته تله ماتیکس ال جی با اطلاعات بسیار دقیق نقشه‌ای و سرویس های مبتنی بر موقعیت جفرافیایی شرکت HERE و پلتفرم Open Location‌ آن‌ها خواهد بود. از طریق همکاری‌های برنامه ریزی شده، این دو شرکت با هدف پشتیبانی سازندگان اتومبیل های خودران در سراسر جهان به لطف یک مرکز ارتباطات قوی و امن مخصوص اتومبیل های خودران و تماما مستقل گرد هم آمده‌اند.

تله ماتیکس صنعتی است که به عنوان ادغام ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور تامین امنیت وسایل نقلیه و خدمات سرگرمی شامل ناوبری،‌ تایید محل و ارسال اورژانس از طریق فناوری‌های مختلف ارتباطی نظیر GPS و DMB (شبکه‌های چند رسانه‌ای دیجیتال) گرفته تا بلوتوث، وای فای و ارتباطات همراه می‌شود. ال جی از سال ۲۰۱۳ تا به حال رهبر بازار جهاتی تله ناتیک است و متعهد شده تا با ارائه نسل بعدی این راه حل‌ها، اطلاعات دقیق‌تری از نقشه را برای پاسخگویی به نیازهای صنعت اتومبیل های مستنقل ارائه کند.

همکاری ال جی الکترونیکس و شرکت HERE

شرکت HERE از جمله پیشگامان جهانی داده‌های نقشه‌ها و خدمات مکانی برای اتومبیل های خودران است که هم اکنون به بیش از ۱۰۰ میلیون خودرو در حال حرکت سرویس دهی می‌کند. این شرکت همچنین با خودروسازان بر روی توسعه نقشه زنده HD، نقشه دقیق مبتنی بر فضای ابری که از سیستم‌های پیشرفته کمک راننده پشتیبانی می‌کند و هچنین راه حل‌های رانندگی خودکار همکاری می‌کند. نقشه زنده HD که ال جی نیز قصد دارد در این بخش به شرکت HERE کمک کند، در اختیار خودروسازان قرار خواهد گرفت تا به لطف آن تمامی جاده‌ها و المان‌های اطراف آن نظیر خطوط جاده‌ای، نشانه‌های توقف، محل‌های عبور عابرین پیاده،‌نشانه‌های سرعت و همچنین چراغ‌های راهنمایی قابل شناسایی باشد. اهمیت شرکت HERE زمانی بیشتر مشخص می‌شود که بدانید از سال ۲۰۱۵،‌ زمانی که یک کنسرسیوم از شرکت‌های خودروسازی جهانی با حضور آئودی، بی ام و و دایملر برگزار شد همگی به دنبال تصاحب این شرکت بوده‌اند.

زمانی که توسعه به سرانجام برسد، تله ماتیکس می‌تواند نقش کلیدی را به عنوان مرکز ارتباطات وسایل نقلیه خودران بازی کند. در ابتدا،‌ سنسورها در وسایل نقلیه مجهز به سیستم‌های پیشرفته کمک راننده شامل دوربین‌ها، رادار و لیدار (یکی از فناوری‌های سنجش از راه دور)، محیط اطراف را می‌خوانند و از طریق سیستم V2X اطلاعات را به فضای ابری و به وسایل نقلیه‌ای که در مجاورت شما هستند ارسال می‌کنند. تمامی اطلاعات جمع آوری شده بارحا تجزیه و تحلیل می‌شوند و سپس به سیستم‌های تله ماتیکس وسایل نقلیه ارسال می‌شوند. راه‌کارهای تلماتیکس ال جی از تکنولوژی‌های ارتباطی متعددی شامل GPS، بلوتوث، وای فای و ارتباط موبایلی پشتیبانی می‌کنند. مهندسان ال جی مشغول کار بر روی توسعه محصولات ۵G هستند که می‌تواند ۴ تا ۵ برابر سریع‌تر از LTE باشند و ۹۰ درصد تاخیر کمتری را به همراه داشته باشند که آن را ایده آل عملکرد بهتر اتومبیل های خودران نسل آینده می‌کند.

لی وو جونگ، رئیس شرکت قطعات خودرو ال جی در این ارتباط می‌گوید:

ما از ارائه استاندارد جدیدی برای راه حل های ارتباطات تلفنی برای وسایل نقلیه خودران با همکاری شرکت HERE که دارای فناوری‌های راهنمای پیشرفته اتومبیل‌ها است بسیار هیجان زده هستیم. با همکارانی نظیر شرکت HERE ، ال جی می‌تواند به پیشرفت نسل بعدی فناوری‌های متصل اتومبیل به منظرو کمک به پیشرفت اتومبیل های خودران کمک شایانی کند.

این فرد مسئول در ادامه می‌گوید:

برای ایمنی کافی و کارآمد بودن، وسیایل نقلیه مستقل نیازمند انواع مختلفی از منابع داده‌های قوی و فناوری‌های ارتباطی قدرتمندی هستند. ما اعتقاد داریم که خدمات پلتفرم ما قدرت گرفته از پلتفرم Open Location ما می‌تواند یک نقش مهم را در تکنولوژی نسل بعدی تلماتیکس برای وسایل نقلیه خودران ایفا کند و ما هیجان زده هستیم که این واقعیت با ال جی محقق می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. رانندگی خودش کیف میده .ماشین که خودش بره به چ دردی میخوره.
    ماشینی شدن داره انسان رو نابود میکنه یواش یواش

  2. والا منم نفهمیدم چی گفت

  3. باید کیا و هیوندا ال جی بزارن و تسلا و شرکتای با کلاس اپل که به هم بیان