خودروهای گران قیمت

خودروهای گران قیمت لکسوس، بنز و بی ام و دیگر وارد کشور نمی‌شوند

طبق دستورالعمل جدید واردات خودرو، سقف ارزش خودروهای وارداتی 40 هزار دلار تعیین شده و به این ترتیب، دیگر خودروهای گران قیمت و لوکس بی ام و، بنز و لکسوس وارد ایران نخواهند شد.

همان‌طور که در خبرهای قبلی به آن اشاره کرده بودیم، دستورالعمل جدید واردات خودرو و تعرفه‌های جدید به تایید هیات دولت رسیده و قرار است از این پس اجرایی شوند. سایت ثبت سفارش خودروهای وارداتی نیز باز می‌شود تا شاهد ورود خودروهای خارجی جدید به بازار کشورمان باشیم.

طبق دستورالعمل جدید واردات خودرو که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده، همچنان مانند قبل خبری از خودروهای با حجم موتور بالاتر از 2500 سی‌سی نیست. قانون جدیدی که برای واردکنندگان تعیین شده این است که ارزش خودروهای وارداتی نباید بالاتر از 40 هزار دلار باشد و به این ترتیب، دیگر خودروهای گران قیمت و لوکس وارد کشورمان نخواهد شد.

خودروهای گران قیمت

با توجه به سقف تعیین شده برای ارزش گمرکی خودروهای وارداتی، از این پس خودروهای گران قیمت برندهای لکسوس، بنز و بی ام و دیگر اجازه ورود به کشورمان را ندارند و تنها برخی مدل‌های پایه و ارزان‌تر آن‌ها وارد بازار کشورمان می‌شوند. همچنین دیگر خبری از ورود خودروهای لوکس پورشه و سایر برندهای گران‌قیمت نخواهد بود.

شوک جدید به بازار خودروهای گران قیمت و لوکس

از هفته‌های پیش تا هم‌اکنون قیمت برخی مدل‌های بی ام و، بنز و لکسوس با افزایش 250 تا 400 میلیون تومانی مواجه شده‌اند و ممنوعیت ورود این مدل‌ها به بازار ایران، شوک جدید و شدیدی را به بازار این خودروهای لوکس و گران‌قیمت وارد خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

7 دیدگاه

 1. آیا مقامات می دونن وضع کشور خرابه؟

 2. برید پرایدتونو بخرید دیگه بنزو بی ام و دیگر موجود نیست

 3. تا وقتی فرست داشتین باید میخریدین دیگه الانم به نظرم برید ایفون بخرین معلوم نیست اونم نزارن بیاد بگن کالای لوکسه

 4. باز مثل گذشته یه عده را یک شبه پولدارتر کردید.

 5. وقتی این نادان ها نمی تونن یک مکانیزم خودکار برای تعرفه خودرو طراحی کنند، همین میشه دیگه.

  کسی که نمی دونه داینامیک چیه، می خواد با 2000 تا قوانین استاتیکی کار رو پیش ببره.
  بنابراین مجبور میشن هر روز یک قانون بزارند و پول افرادی که قانون تعیین می کنند باید از جیب مبارک مردم و از بیت المال بره و همچنین دیگه وقتشون رو به جای کارآفرینی صرف این قوانین کنند.
  یک نفر می خواد ورشکس بشه و یکی دیگه پول دار

  یک نسبت درصد به کار می گرفتند تا بشه ماشین هایی مثل لامبورگینی هم وارد بشه

  رقم تعرفه واردات برای هر یک از خودرو های لوکس می تونه برای خارج کردن 20 خودرو فرسوده استفاده بشه