کند کردن عمدی آیفون های قدیمی

اپل به خاطر کند کردن عمدی آیفون های قدیمی از کاربران عذرخواهی کرد

پس از انتقادهای زیاد به اقدام اپل در کند کردن عمدی آیفون های قدیمی ، این شرکت از مشتریان عذرخواهی کرد و از اقدامات جدید برای جلب اعتماد کاربران خبر داد.

اخیرا کاربران مدل‌های قدیمی آیفون از کاهش سرعت این مدل‌ها ناراضی بودند و اعتقاد داشتند اپل به خاطر وادار کردن مشتریان به خرید آیفون های جدید اقدام به کند کردن عمدی آیفون های قدیمی می‌کند. حتی شرکت اپل نیز این اتهام را پذیرفت و با ذکر دلایلی، این کار عجیب خود را توجیه کرد.

شرکت اپل اعلام کرد دلیل کند کردن عمدی آیفون های قدیمی ، عملکرد باتری‌های این گوشی‌هاست؛ چرا که این باتری‌ها به مرور زمان قدرت خود را از دست می‌دهند و اپل نیز خواهان عمر طولانی‌تری برای دستگاه‌های مشتریان خود است. در واقع، کمپانی اپل در سیستم عامل گوشی های قدیمی خود تغییراتی را ایجاد کرد تا اثرات منفی قدیمی شدن باتری لیتیوم یونی آن‌ها را بگیرد. این باتری‌ها در شرایط سرد، شارژ کم باتری و یا با گذشت زمان نمی‌توانند خوب عمل کنند. کوپرتینویی‌ها تایید کردند که سال گذشته در گوشی های آیفون 6، آیفون 6 اس و آیفون SE، این تغییرات عامدانه را ایجاد کرده بودند. جالب این که حتی برخی از مشتریان اپل در کشورهایی مانند آمریکا و فرانسه، از این شرکت به دادگاه شکایت کرده‌اند.

کند کردن عمدی آیفون های قدیمی

حالا در پی افزایش انتقادها به این تصمیم اپل، مسئولان این شرکت به خاطر کند کردن عمدی آیفون های قدیمی از مشتریان خود عذرخواهی کردند. اپل همچنین اعلام کرد برای جبران مشکل به وجود آمده، هزینه جایگزینی باتری گوشی‌های خود را کاهش داده است. در جدیدترین بیانیه اپل نوشته شده که هزینه جایگزینی باتری گوشی های آیفون 6 و مدل‌های قدیمی‌تر آن از 79 دلار به 29 کاهش داده شده است. اپل در بیانیه خود نوشته است:

ما بازخورد مشتریان خود را در رابطه با نحوه عملکرد گوشی های آیفون با باتری‌های قدیمی‌تر و نحوه عملکرد آن‌ها بررسی کرده‌ایم و عذر می‌خواهیم. سوءتفام‌های زیادی در مورد این مساله به وجود آمده که می‌خواهیم در مورد برخی از تغییراتی که انجام می‌دهیم شفاف‌سازی کرده و به شما اطلاع دهیم. اول و مهم‌تر از همه این که ما هرگز و هرگز هیچ کاری برای کوتاه کردن عمدی عمر دستگاه‌هایمان انجام نداده و نمی‌دهیم. هدف ما همواره ایجاد محصولاتی است که مشتریان ما دوست دارند.

کند کردن عمدی آیفون های قدیمی

اقدامات اپل برای جبران کند کردن عمدی آیفون های قدیمی

اپل همچنین اعلام کرده که جهت به دست آوردن اعتماد مشتریان، دو اقدام جدید را در دستور کار خود قرار داده است. اول این که هزینه جایگزینی باتری آیفون در خارج از گارانتی با 63 درصد کاهش به 29 دلار می‌رسد. این قیمت جدید از ژانویه تا دسامبر 2018 به مشتریان ارائه می‌شود و جزئیات بیشتر این تصمیم به زودی اعلام خواهد شد.

کند کردن عمدی آیفون های قدیمی

علاوه بر آن در اوایل سال 2018، اپل به‌روزرسانی آی او اس را منتشر خواهد کرد. این به‌روزرسانی به کاربران امکان می‌دهد تا بیشتر در مورد سلامت باتری‌هایی که آیفونشان را روشن نگه می‌دارد بدانند. این به کاربران نشان می‌دهد که وضعیت باتری چه تاثیراتی بر روی عملکرد دستگاه می‌گذارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

7 دیدگاه

 1. بابا اینقد احمق نیستن خودشون باعث بشن محصول خودشون ایجوری داغون بشه ناسلامتی همه چشمون به اپله ها یه اشتباهی شده عذر خواستن تموم رفت

 2. دمت گرم اپل نیازی به عظر خایی نیست بد خاهات نمی فهمن که کارات دلیل داره

 3. “پل به خاطر کند کردن عمدی آیفون های قدیمی” اون عمدی بودنش تو حلقم!

  این عذر بدتر از گناهه….

 4. خخخخ سیب گندیده D:

  درسته خیلی سیاست های مسخره ای دارن ولی هم باز خوب که عذرخواهی کردن!

  فقط شیائومی و هوآوی

 5. خخخخخ اینم از اپل
  تازه به دوران رسیده ها کجان بیان دفاع کنن از ارث پدرشون