آلفا سنتوری

سفر فضاپیمای کوچک استیون هاوکینگ به آلفا سنتوری (گجت تی وی)

استیون هاوکینگ به کمک میلیاردر روسی، یوری میلنر در حال ساخت یک فضاپیمای کوچک برای ارسال به سیاره پروکسیما بی در سامانه ستاره ای آلفا سنتوری جهت کشف حیات بیگانه هستند.

برای عاشقان علم نجوم سفر به ناشناخته های فضا همیشه حیرت آور و هیجان انگیز بوده است، ماموریت فضاپیمای کوچک استیون هاوکینگ به آلفا سنتوری بسیار مورد توجه رسانه ها قرار گرفته اما موانع این سفر بسیار زیادند، از پرتوهای کیهانی گرفته تا مسافت بسیار زیاد به آلفا سنتوری اولین مشکلاتی هستند که بر سر راه این مسافر کوچک قرار خواهند گرفت.

استیون هاوکینگ و میلیاردر روسی یوری میلنر در ماه  آپریل سال گذشته پروژه ای به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار با نام BREAKTHROUGH STAR SHOT  را معرفی کردند که هدف آن رسیدن به آلفا سنتوری نزدیک ترین منظومه به منظومه شمسی است. در آلفا سنتوری یک سیاره‌ با نام پروکسیما بی (PROXIMA B) وجود دارد که احتمال وجود حیات در آن می‌رود، به همین سبب سازمان فضایی ناسا در همکاری با یک واحد دانش بنیان کره ای ایده ای خاص برای ارسال این فضاپیما کوچک به آلفا سنتوری ارائه داده اند. در ادامه با ویدیو دوبله شده و اختصاصی گجت نیوز شما را با جزییات این ماموریت آشنا می‌کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. یکی استیون هاوکینگ و یکی هم تسلا، مرید این دوتام

    عشقه این مرد عشققق

  2. استیون توهمش اوت کرد باز

  3. سپاس بابت گجت تی وی

    هرشب گجت نیوز به عشق گجت تی وی چک می کنم