آخرین مطالب
14
امروز
اردک رباتیک افلک (Aflac)؛ گجتی برای خوشحال کردن کودکان مبتلا به سرطان

اردک رباتیک افلک (Aflac)؛ گجتی برای خوشحال کردن کودکان مبتلا به سرطان

اردک رباتیک افلک (Aflac) محصولی از یک شرکت به همین نام بوده که در نمایشگاه CES 2018 معرفی شد؛ این گجت به عنوان یک اسباب بازی هوشمند برای کودکان بیمار طراحی شده است.

در کنار تلویزیون‌های غول‌آسا، یخچال‌های هوشمند و انواع گجت‌های پیشرفته معرفی‌شده در نمایشگاه CES 2018، یک ‌شرکت بیمه به نام افلک با همکاری کمپانی اسپروتل (Sproutel) نوعی اسباب بازی منحصر به فرد را عرضه کردند که طبق گفته سازندگان، برای خوشحال کردن و کمک به فرآیند درمانی کودکان مبتلا به سرطان طراحی شده است.

اردک رباتیک افلک از بسیاری از جهات تفاوت چندانی با سایر اسباب بازی‌های مجهز به سنسورها و فناوری‌های مدرن ندارد و به واسطه ظاهر بانمک و پوشش نرمش، وسیله‌ای بسیار سرگرم‌کننده‌ای به حساب می‌آید. به عنوان مثال اگر کودک زیر چانه این گجت بامزه با نوازش کند، صدایی به نشانه رضایت اردک رباتیک افلک پخش می‌شود و با قلقلک دادن زیر پرها، این اسباب بازی شروع به خندیدن می‌کند.

اردک رباتیک افلک (Aflac)؛ گجتی برای خوشحال کردن کودکان مبتلا به سرطان

البته گجت ساخته‌شده مزیت‌های فراوانی نسبت به اسباب بازی‌های مشابه دارد و مشخصا برای اهداف آموزشی و درمانی ساخته شده است؛ به صورت کلی کودکانی که از سنین پایین به بیماری‌های سخت مبتلا می‌شوند، در اشتراک گذاشتن احساسات درونی خود مشکل دارند و به همین خاطر، شرکت افلک با ساخت ایموجی‌های مخصوصی برای این اردک رباتیک، راه‌حلی برای این مشکل پیشنهاد کرده است.

کودکان می‌توانند با متصل کردن ایموجی دلخواه خود به سینه اردک رباتیک افلک، احساسات درونی خود را از طریق این اسباب بازی منعکس کنند؛ به عنوان مثال با استفاده از ایموجی غمگین، اردک سر خود را پایین می‌اندازد و آه با مزه‌ای می‌کشد و یا اگر هم شکلک خوشحال طراحی‌شده به اردک متصل شود،‌ گجت شروع به بالا پایین پریدن و رقصیدن می‌کند.

اردک رباتیک افلک (Aflac)؛ گجتی برای خوشحال کردن کودکان مبتلا به سرطان

از طرف دیگر برای راحت‌تر کردن فرآیند درمانی کودکان هم ویژگی‌های جالبی به این ربات اضافه شده است؛‌ مثلا بیماران کوچک می‌توانند با شبیه‌سازی فرآیند شیمی‌درمانی برای اردک خود، احساس تنهایی ناشی از درمان را ساده‌تر تحمل کنند و بیشتر با شیوه مداوای خود آشنا شوند. استفاده از فناوری واقعیت افزوده (AR) برای غذا دادن و حمام کردن اردک رباتیک افلک هم که به کمک یک اپلیکیشن مخصوص و اتصال بلوتوث اجرا می‌شود، اسباب سرگرم شدن بیشتر بچه‌ها را فراهم می‌کند.

اپلیکیشن طراحی‌شده یک دنیای کوچک مجازی پر از حیوانات بامزه و درختان را به وجود می‌آورد؛ از طریق فناوری AR این امکان وجود دارد که کودک اسباب بازی هوشمند خود را در یک جنگل فانتزی به گردش ببرد، از آهنگ‌های آرامش‌بخش در نظر گرفته شده لذت برده و در صورت بروز مشکل، از تمرین‌های تنفسی آرامش‌بخش طراحی‌شده استفاده کند.

اردک رباتیک افلک (Aflac)؛ گجتی برای خوشحال کردن کودکان مبتلا به سرطان

پوشش نرم قرار گرفته بر روی اسباب بازی به راحتی از آن جدا می‌شود و با این کار می‌توان سنسورها و تجهیزات به کار رفته در اردک رباتیک افلک را به خوبی برانداز کرد؛ موتورهایی که برای جابه‌جایی نوک پرنده در نظر گرفته شدند و اسپیکرهایی که علاوه بر پخش صدا، ارتعاش‌هایی برای شبیه‌سازی ضربان قلب حیوان تولید می‌کنند، از همه بیشتر به چشم می‌آیند.

هر ساله چیزی در حدود 16 هزار کودک در آمریکا به سرطان مبتلا می‌شوند و شرکت‌های افلک و اسپروتل قصد دارند که در آینده نزدیک یکی از اردک‌های رباتیک خود را به دست هر کدام از این بچه‌ها برسانند؛ اردک ساخته‌شده تاکنون توسط 100 کودک بیمار امتحان شده است.

۴ دیدگاه

 1. چقدر سطحی و چرت و پرت!!

  به جای این کارا کاش متخصصیصن بی خدای غربی، یاد بگیرن بنیان خانواده تقویت کنن و کاری کنن بچه بیاد سمت پدر مادرش و باهم صحبت کنن

  (-1)
 2. «کودکان می‌توانند با متصل کردن ایموجی دلخواه خود به سینه اردک رباتیک افلک، احساسات درونی خود را از طریق این اسباب بازی منعکس کنند»
  وای که چقدر سخته! اگر با کودک بیماری در ارتباط باشید متوجه میشید، به شدت از لحاظ احساسی شکننده اند و و این اسباب بازی گاها می تونه خیلی مفید باشه

  (1)
 3. بازم من نظرم رو حیوانات خونگیه اونا تاثیرشون بیشتره
  به هرحال موجود زنده ن

  (1)
 4. چون برای کودکان سرطانیه کارشون قشنگه

  (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*