بزرگترین تولیدکننده تراشه در جهان

سامسونگ حالا بزرگترین تولیدکننده تراشه در جهان است

سامسونگ به بزرگترین تولیدکننده تراشه در جهان تبدیل شد. سامسونگ این جایگاه را با عبور از سلطنت ۲۴ ساله شرکت اینتل در تولید چیپست ها به دست آورده است!

کره‌ای‌ها با انتشار گزارش مالی مربوط به نیمه دوم سال ۲۰۱۷، از عملکرد بسیار خوب خود پرده برداشتند. سامسونگ با کنار زدن شرکت اینتل، بیشترین سودآوری را طی این دوره داشته است تا حالا از آن به عنوان بزرگترین سازنده چیپست های نیمه هادی شناخته شود.

البته این موضوع به معنی عملکرد ضعیف اینتل نیست و این کمپانی آمریکایی با ۶ درصد فروش بیشتر، به درآمد بالای ۶۲.۸ میلیارد دلار رسیده بود. ولی موفقیت‌های پی در پی سامسونگ سبب شد تا این شرکت با درآمد ۶۹.۱ میلیارد دلار، به عنوان بزرگترین تولیدکننده تراشه در دنیا معرفی شود.

شاید با خود بگویید که این شرکت بزرگ چگونه بر رقیب دیرینه خود غلبه کرده است چرا که پردازنده‌های اینتل در اکثر کامپیوترهای امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرند، در حالی که پردازنده‌های سامسونگ قدرت‌بخش گوشی های هوشمند و تبلت ها هستند. سامسونگ این جایگاه را به خاطر موفقیت در تولید چیپ های مموری که هم برای اسمارت فون ها و هم برای کامپیوترها حیاتی هستند، به دست آورد. جایگاه این شرکت در این حوزه حالا استوارتر از همیشه بوده و خیلی دشوار است که نتوانید در موبایل های هوشمند و تبلت های امروزی، رم‌های تولیدشده توسط سامسونگ را پیدا کنید. به علاوه، این کمپانی با شیبی ملایم، در حال تصاحب بازار هاردهای جامد نیز هست.

بزرگترین تولیدکننده تراشه در جهان

اینتل کسب و کار حافظه‌های خود را در سال‌های دهه ۱۹۶۰ راه‌اندازی کرد؛ اما بعد از افزایش قابل توجه رقابت میان سازندگان ژاپنی، طی دهه ۱۹۹۰ از این بازار خارج شد. حالا نیز این شرکت تاج پادشاهی خود را بعد از دو دهه به سامسونگ داده است. اینتل مجددا به بازار حافظه‌ها بازگشته است، ولی رسیدن آن به سامسونگ زمان زیادی طول خواهد کشید.

از آنجایی که عرضه گوشی های هوشمند در حال افزایش است، انتظار می‌رود سامسونگ جایگاه فعلی خود را حفظ کند. فراتر از آن، حالا چیپ های مموری در راه دستگاه‌های هوشمند خانگی و خودروها نیز هستند. همچنین موقعیت این شرکت و توانایی آن در تولید انبوه چیپست ها در مقیاس بالا، کمک بسزایی به حفظ عنوان بزرگترین تولیدکننده چیپ ها خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. در کیفیت تولیدات اینتل جای هیچ شکی نیست ولی تعجبم از کره جنوبی هست که تو علم الکترونیک از همه کشورها تو مدت زمان کمی پیشی گرفته،واما ایران که تو تولید حتی یه ای سی هشت پایه ساده عاجزه,چرا؟

  2. پس خوبه این تمرکزشو گذاشته سر تراشه ها ش

  3. سامسونگ شکر خورد اینتل با کیفیت میسازه