طراحی جعبه سیاه برای کلاه ایمنی دوچرخه سواران !

محققان دانشگاه ایالتی اورگان با همکاری محققان شرکت اینتل، کلاه ایمنی دوچرخه‌سواران را به جعبه سیاهی مبدل کرده‌اند که تمامی اطلاعات زمان تصادف را در خود ضبط می‌کند.
به هنگام بروز حادثه برای دوچرخه‌سواران بویژه هنگام شب، اطلاعات دقیقی از نحوه تصادف و صدمات احتمالی وجود ندارد.

محققان برای کمک به دوچرخه‌سواران به هنگام بروز تصادف ، کلاه ایمنی هوشمندی طراحی کرده‌اند که مانند جعبه سیاه ، داده‌های تصادف را در خود ذخیره می‌کند.

1410777682028_wps_13_Smart_Bike_Helmet

این کلاه ایمنی مجهز به حسگرهای مختلف و شتاب‌سنج است که می‌تواند بهم خوردن تعادل دوچرخه‌سوار در زمان وقوع تصادف و برخورد با زمین را تشخیص دهد.

با تشخیص وقوع تصادف، وضعیت سلامت دوچرخه‌سوار توسط سیستم بررسی می‌شود؛ در صورت ناتوانی فرد در پاسخ دادن، بلافاصله با مرکز اورژانس تماس برقرار می‌شود؛ همچنین فرد می‌تواند بدون نیاز به استفاده از دست‌ها، با شماره‌های مشخص شده تماس برقرار کند که امکانات تعبیه شده در این کلاه ایمنی شامل رادیو، بلوتوث، مغناطیس‌سنج، ‌ژیروسکوپ، دو شتاب‌سنج برای تشخیص برخورد ناگهانی، ابزار سخت‌افزاری برای برقراری تماس با مرکز اورژانس، بلندگو، میکروفون و لامپ ال‌ای‌دی است.

کلاه با استفاده از برنامه آندروید بر روی تلفن همراه هوشمند، داده‌هایی شامل مسافت طی شده، سرعت و جهت را ذخیره می‌کند.

کلاه ایمنی جعبه سیاه (black box) در مرحله طراحی نمونه اولیه قرار داشته و هنوز زمانی برای تولید تجاری این محصول در نظر گرفته نشده است.

منبع : dailymail via gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*