7 عادت افراد موفق برای

۷ عادت افراد موفق برای رسیدن به خوشبختی در زندگی

افراد موفق عادت‌های مشخصی نیز دارند که با سایر انسان‌ها متفاوت است. اگر شما هم می‌خواهید یک انسان موفق باشید می‌توانید از عادت‌های آن‌ها که در این مقاله ذکر می‌کنیم، الگو بگیرید و در خود پرورش دهید تا در زندگی خود به خوشبختی برسید.

بسیاری از مردم نمی‌دانند که چگونه باید بالاترین میزان موفقیت را به دست آورند. آن‌ها نمی‌دانند چه چیزهایی برای رسیدن به تمامی موفقیت‌هایی که می‌خواهند برسند. افراد موفق به خاطر عادت‌هایی که دارند موفق هستند. عادت‌ها ۹۵ درصد شخصیت و رفتار یک فرد را تعیین می‌کنند. هر چیزی که امروز هستید و هر چیزی که همیشه انجام خواهید داد، توسط کیفیت عادت‌هایی که شما را تشکیل می‌دهند، تعیین می‌شود.

با ساخت عادت‌های خوب و باورهای مثبت، شما هم می‌توانید به جمع افراد موفق پیوسته و در زندگی خود به کامیابی برسید.

۷ عادت افراد موفق

برای هزاران سال است که موفقیت انسان در زندگی توسط متفکران و فیلسوفان بزرگ جهان مورد مطالعه قرار گرفته است. من (برایان تریسی) نیز شخصا بیش از ۳۰ سال در این مورد به مطالعه پرداخته‌ام. آنچه من پیدا کردم این است که بهترین افراد از عادت‌های خوبی برخوردارند. من ۷ عادت ارزشمند را یافته‌ام که اگر می‌خواهید در هر چیز و هر کاری بالاتریم موفقیت را به دست آورید، باید آن‌ها را در خود بهبود ببخشید.

۱ – آن‌ها هدف گرا هستند

نخستین عادت، این است که شما به یک فرد هدف گرا تبدیل شوید. شما باید یک تنظیم کننده موفق عادت‌ها باشید و هر تلاش کنید تا برای هر روز زندگی‌تان اهداف واضحی را تعیین کرده و عادت‌های روزانه بسازید. تمام افراد موفق به شدت هدف گرا هستند. آن‌ها دقیقا می‌دانند چی می‌خواهند، آن‌ها برنامه‌های خود را نوشته‌اند، برنامه‌های رسیدن به اهدافشان را نوشته‌اند و برنامه‌های خود را مرور می‌کنند و بر روی یک برنامه روزانه کار می‌کنند.

من پیشنهاد می‌کنم در مورد قانون ۸۰ ۲۰ بیشتر مطالعه کنید و از آن در جهت دستیابی به اهداف خود استفاده کنید.

۲ – آن‌ها نتیجه گرا هستند

دومین عادت افراد موفق ، در اصل نتیجه گرا بودن است. برای ساختن این عادت ۲ تمرین مهم می‌تواند کارساز باشد.

 1. نخستین تمرین، یادگیری مستمر است. این یادگیری در مورد آنچه که انجام می‌دهید باید باشد.
 2. دومین تمرین، مدیریت زمان است. این به معنای تنظیم اولویت‌های بسیار روشن در مورد آن چیزی است که انجام می‌دهید و سپس تمرکز به ارزشمندترین زمان انجام آن‌ها است.

تمام افراد موفق شدیدا نتیجه گرا هستند.

۳ – آن‌ها عمل گرا هستند

سومین عادت مهمی که شما نیازمند توسعه آن هستید، اقدام به طور مدام است. این واقعا عادت مهمی است برای آن که شما به فردی موفق تبدیل شوید. این یک توانایی خوب است که شما کاری را در پیش می‌گیرید و سریع آن را به اتمام می‌رسانید. این توانایی شما برای عدم اضطراب و عصبانیت در جهت انجام یک کار است. سرعت بالا در هر کاری که انجام می‌دهید برای موفقیت شما ضروری است.

7 عادت افراد موفق برای

شما باید بر تغلیق غلبه کنید، ترس‌های خود را کنار بگذارید و ۱۰۰ درصد به سوی رسیدن به اهداف مهم خود گام بردارید. ترکیبی از هدف گرایی، نتیجه گرایی و عمل گرایی خود موفقیت شما را تضمین خواهد کرد.

من پیشنهاد می‌کنم که از اهداف هوشمندانه‌ای در لیست اهدافتان استفاده کنید. این اهداف باید دست‌یافتنی و واقعی باشند.

۴ – آن‌ها مردم محور هستند

چهارمین عادت این است که شما باید به فردی کاملا مردم محور تبدیل شود. اینجاست که باید روابط را در مرکز زندگی خود قرار دهید. این تصمیم پیش روی شماست که باید عادت‌های صبوری، مهربانی و فهم را در خود پرورش دهید. تقریبا تمامی شادی‌های شما در زندگی از توانایی شما در برابر هماهنگ شدن با دیگران به دست می‌آید. خبر خوب اینکه وقتی چنین تصمیمی بگیرید، شما به یک انسان فوق‌العاده در روابط خود با دیگران تبدیل می‌شوید.

7 عادت افراد موفق برای

همانطور که ارسطو می‌گوید، تنها راه این است که بتوانید هرگونه عادت را بیاموزید و به طور منظم تمرین کنید. هر چه بیشتر تمرین کنید، به یک شخصیت واقعا عالی در روابطتتان با دیگران تبدیل خواهید شد.

باید بر روی این تمرکز کنید که زندگی کردن با مردم لذت‌بخش‌ترین بخش زندگی ما است. بهترین تمرین برای این کار، شرکت دادن مردم در زندگی‌تان است.

۵ – آن‌ها از سلامت خود آگاه هستند

افراد موفق همواره از سلامت خود آگاهی کاملی دارند. این بدان معناست که شما باید رژیم غذایی مشخصی را دنبال کنید و همیشه مواد غذایی مناسبی را میل کنید. شما باید به صورت منظم برای این کار تمرین کنید و از تمام عضلات و مفاصل بدن خود استفاده کنید. و در نهایت شما باید عادت‌های خوب و استراحت و تفریح داشته باشید که در ترکیب با رژیم غذایی و رزش می‌توانند زندگی شما را برای سال‌ها در شرایط سلامتی قرار دهند.

به خاطر داشته باشید که سلامت شما مهم‌ترین چیزی است که دارید. علاوه بر این بدون داشتن آن نمی‌توانید هیچ یک از عادت‌های فوق را در خود ایجاد کنید.

۶ – آن‌ها راستگو هستند

ششمین عادت، راستگویی است. در تجزیه و تحلیل‌های نهایی، شخصیتی که شما را از طریق زندگی به وجود می‌آورد، مهم‌تر از هر چیز دیگری است. صداقت بدان معناست که شما باید اصل واقعیت را در هر کاری که انجام می‌دهید تمرین کنید. شما باید همه چیز را با خود و جهان اطرافتان انجام دهید. شما باید ارزش‌های بسیار شفافی برای خود تعیین کنید و ارزش جهان اطرافتان را تعیین کنید. شما باید یک چشم انداز برای خود و ایده‌آل‌هایتان برای زندگی ایجاد کنید. شما هرگز نباید راستی و سلامت ذهنتان را برای هرکسی یا هرچیزی به خطر بی‌اندازید.

این نگرش صادقانه می‌تونید برای لذت بردن از تمامی عادت‌های خوب این لیست واجب و بسیار مهم است.

۷ – آن‌ها دارای انضباط شخصی هستند

یکی از مهم‌ترین عادت‌هایی که می‌تواند دیگر عادت‌های این لیست را تضمین کند، داشتن انضباط نفس است. توانایی نظارت، مدیریت و کنترل بر روی خودتان مهم‌ترین چیزی است که باید در خود توسعه دهید. عادت داشتن انضباط شخصی می‌تواند باعث موفقیت شما در هر حوزه‌ای از زندگیتان شود.

هر یک از عادت‌های هدفمند گرایی، نتیجه گرایی، تمرکز گرایی، عمل گرایی، مردم محور بودن، صداقت، آگاهی از سلامت و کسب انضباط شخصی می‌توانند شخصیت شما را توسعه ببخشند. بیایید امروز خودتان را کمی مرور کنید. شما چه هستید؟ چه عادت‌هایی دارید؟ برخی از عادت‌های ما اغلب به صورت تصادفی، از زمانی که یک نوزاد بوده‌ایم به دست آمده‌اند. اما ما می‌توانیم هر عادت خوبی را حفظ کرده و عادت‌های بد را از خود دور کنیم تا در دسته افراد موفق جهان قرار بگیریم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۰ دیدگاه

 1. اختلاته زنو مردو ترویج میده یه جورایی

 2. عمل گرا ها از همه موفق ترن

 3. وقتی بیان توی ایران معلوم میشه!

  این موارد مال جهان اوله…. بحث خود باختگی و خود کم بینی نیست، بلکه شرایط خیلی متفاوته با این مطلب

 4. همچین افرادی رو ندیدم اطرافم

 5. تلگرام و اینستا گذاشتن کنار!! باور کنید یکم از مجازی دور بشیم، فیلم ببینیم، کتاب بخوانیم، با همسر یا اعضای خوانده حرف بزنیم خیلی موفقیت ها حاصل میشه

 6. رسما اینجور آدما همه ویژگیای خوبو دارن دیگه
  ولی ۹۹ درصدشون بزرگ ویژگیشون اینه که ایرانو ندارن

 7. انضباط نداشتن نشانه باهوش بودنه