تماشا کنید : تصویر ۴ گیگاپیکسلی پانوراما از سطح سیاره مریخ

شاید رویای قدم گذاشتن بر سطح سیاره مریخ برای ما دست نیافتنی باشد اما به لطف تصاویری که کاوشگر ناسا (کنجکاوی) از مریخ ارسال می کند اکنون ما می توانیم به خوبی سطح این سیاره را مشاهده نماییم.امروز تصویری ۴ گیگاپیکسل با زاویه دید ۳۶۰ درجه از مریخ منتشرشد که از ترکیب عکس‌های گرفته شده توسط کاوشگر کنجکاوی شکل گرفته است.با گجت نیوز در ادامه مطلب همراه باشید تا با هم قدم به سطح سیاره مریخ بگذاریم.

این تصویر شگفت انگیز ۴ گیگاپیکسلی از ترکیب عکس‌های گرفته شده توسط کاوشگر کنجکاوی شکل گرفته است. کاوشگر کنجکاوی که در واقع لابراتوار متحرک ناسا بر روی مریخ به شمار می‌رود علاوه بر تجهیزات آزمایشگاهی دارای دوربین‌های عکاسی است. این کاوشگر بصورت پیوسته در حال تهیه عکس و ارسال آن به زمین می‌باشد.

تصویر پانارومای ۴ گیگاپیکسلی مریخ که توسط گیل کارتر و با ترکیب ۲۹۵ عکس ایجاد شده، دارای رزولوشن ۹۰,۰۰۰ در ۴۵,۰۰۰ پیکسل است.

برای مشاهده تصویر در حالت تمام صفحه بر روی گزینه FULLSCREEN کلیک فرمایید

هرچند کاوشگر ناسا چندی پیش دچار نقص فنی شد و مجبور به استفاده از کامپیوتر کمکی خود گردید، اما کماکان به فعالیت تحقیقاتی‌ خود ادامه می‌دهد. پیش‌تر ناسا شواهدی بدست آورد که نشان از وجود حیات در مریخ باستان داشت.

  همچنین ببینید
  نخستین پرتره پانورامیک مریخ نورد کنجکاوی منتشر شد
  با تصویر پانورامای ۳۶۰ درجه جدید کاوشگر کنجکاوی همین امروز به مریخ سفر کنید
  تور سیاحتی به مریخ با تصویر پانورامیک ۳۶۰درجه کاوشگر کنجکاوی
  شگفت انگیز ترین تصویر پانورامیک مریخ منتشر شد

منبع : ۳۶۰cities

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه