نسل دوم پردازنده های دسکتاپی رایزن AMD

AMD نسل دوم پردازنده های دسکتاپی رایزن را معرفی کرد

AMD از نسل دوم پردازنده های دسکتاپی رایزن خود پرده برداری کرد. آن‌ها شامل دو مدل رایزن ۷ به نام‌های ۲۷۰۰X و ۲۷۰۰ و همچنین دو مدل رایزن ۵ به نام‌های ۲۶۰۰X و ۲۶۰۰ هستند. در ادامه با مشخصات فنی و قیمت پردازنده های جدید AMD‌ آشنا شوید.

کمپانی AMD سرانجام نسل دوم پردازنده های دسکتاپی رایزن را معرفی کرد. در مجموع چهار مدل معرفی شده است که دو مدل آن رایزن ۵ و دو مدل دیگر رایزن ۷ هستند. پیش فروش تمامی این مدل‌ها از هم اکنون آغاز شده و از پنجشنبه‌ی همین هفته نیز فروش آن‌ها رسما آغاز خواهد شد.

AMD البته اطلاعات خیلی زیادی را از این پردازنده ها در اختیار ما قرار نداده است. با این حال ما می‌توانیم مشخصات پایه هر چهار SKU جدید این شرکت را به راحتی حدس بزنیم. دو مدل رایزن ۷ ۲۷۰۰ (Ryzen 7 2700) و رایزن ۷ ۲۷۰۰ ایکس (Ryzen 7 2700X) مدل‌های بالارده و دو مدل رایزن ۵ ۲۶۰۰ (Ryzen 5 2600) و رایزن ۵ ۲۶۰۰ ایکس (Ryzen 5 2600X) نیز دو مدل مختص کامپیوترهای میان رده هستند. تمامی این پردازنده های جدید مبتنی بر فناوری پردازش ۱۲ نانومتری به تولید رسیده و از معماری جدید +Zen بهره می‌برند.

نسل دوم پردازنده های دسکتاپی رایزن AMD

نسل دوم پردازنده های دسکتاپی رایزن AMD

Ryzen 7 2700X

بالاترین مدل نسل دوم پردازنده های دسکتاپی رایزن ، مدل ۲۷۰۰X از ۸ هسته حقیقی و ۱۶ هسته Thread با سرعت کلاک پایه ۳.۷ گیگاهرتز و حداکثر سرعت ۴.۳ گیگاهرتز برخوردار است. این پردازنده از فناوری کش Smart Prefetch بیست مگابایتی برخوردار است که شامل کش ال ۲ ۴ مگابایتی و کش ال ۳ ۱۶ مگابایتی می‌شود. توان حرارتی این پردازنده ۱۰۵ وات است. ۲۷۰۰X همچنین از یک سیستم خنک کننده جدید به نام Wraith Prism همراه نور پس زمینه رنگی و ۴ لوله گرمایشی مسی تماس مستقیم برخوردار است. قیمت پردازنده Ryzen 7 2700X چیزی در حدود ۳۲۹ دلار خواهد بود.

Ryzen 7 2700

دومین مدل ۲۷۰۰ است که از تعداد هسته‌هایی مشابه با مقدار کش مشابه با مدل ۲۷۰۰X برخوردار است، اما سرعت کلاک پایه و حالت بوست آن ۳.۲ و ۴.۱ گیگاهرتز است و توان حرارتی آن نیز ۶۵ وات خواهد بود. این پردازنده همچنین به سیستم خنک کننده Wraith Spire مجهز شده و با قیمت ۲۹۹ دلار به عرضه می‌رسد.

نسل دوم پردازنده های دسکتاپی رایزن AMD

Ryzen 5 2600X

مدل ارزان قیمت‌تر رایزن ۵ ۲۶۰۰ ایکس از ۶ هسته حقیقی و ۱۲ هسته Thread با کش ترکیبی ۱۹ مگابایتی، سرعت کلاک پایه ۳.۶ گیگاهرتز و سرعت کلاک بوست ۴.۲ گیگاهرتز برخوردار است. توان حرارتی این پردازنده ۹۵ وات بوده و از سیستم خنک کننده استاندارد Wraith Spire بهره می‌برد. قیمت این مدل ۲۲۹ دلار خواهد بود.

Ryzen 5 2600

و اما آخرین مدل ۲۶۰۰ است که از تعداد هسته‌های مشابه و مقدار کش مشابهی با مدل ۲۶۰۰ ایکس برخوردار است، اما سرعت کلاک پایه و بوست در آن برابر با ۳.۴ و ۳.۹ گیگاهرتز خواهد بود و توان حرارتی آن نیز ۶۵ وات است. رایزن ۵ ۲۶۰۰ همچنین از سیستم خنک کننده پایه Wraith Spire برخوردار است و با قیمت ۱۹۹ دلار به فروش خواهد رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. وصل کردن فن amd (سیستم خنک کننده) خیلی ساده بود، اما حالا دقیقا مثل اینتل سخت شده

    من صبر می کنم تا APU هاش رو بده بیرون (گرافیک داخلی داشته باشند)

    با تشکر