ساخت تراشه توسط فیس بوک

ظاهرا فیس بوک به فکر ساخت تراشه سیستمی افتاده است

شرکت فیس بوک لیستی از مشاغل استخدامی مورد نیازش را منتشر کرده که بر اساس آن‌ها به نظر می‌رسد قصد ساخت تراشه هایی با تمرکز بر هوش مصنوعی دارد. در ادامه بیشتر با جزئیات این لیست آشنا شوید.

اینطور به نظر می‌رسد که شرکت فیس بوک در حال برنامه ریزی برای ساخت تراشه های نیمه هادی برای استفاده در محصولات سخت افزاری خود است تا بتواند خواسته‌های خودش را برآورده کرده و هم به نوعی حتی در هزینه‌هایشان نیز صرفه جویی کند. لیستی از مشاغل استخدامی مورد نیاز این کمپانی صاحب شبکه اجتماعی هم نام خود در سایت فیس بوک به انتشار رسیده که نشان می‌دهد آن‌ها به دنبال استخدام یک مدیر به منظور ساخت SoC / ASIC پایان به پایان، فریمور و برنامه ریز توسعه درایور است.

ساخت تراشه سیستمی و ASIC توسط فیس بوک

برای کسانی که آشنا نیستند، لازم به ذکر است که SoC مخفف همان تراشه ی سیستمی است. آن در واقع یک مدار یکپارچه است که شامل تمامی قطعات یک سیستم الکترونیکی در یک قطعه کوچک هادی به نام چیپ است. در سمتی دیگر ASIC مدارهای مجتمع با کاربرد خاص هستند. همانطور که از نامش پیداست، ASIC با حدف اجرای برنامه یا اپلیکیشن‌های خاص طراحی می‌شود.

البته این درخواست‌های مشاغل به طور دقیق نشان نمی‌دهند که فیس بوک قصد ساخت تراشه را دارد، اما ما این قضیه را بر حسب تجربه می‌توانیم حدس بزنیم و حالا بگوییم که فیس بوک احتمالا می‌خواهد از این تراشه ها نه برای گوشی های هوشمند، بلکه محصولات مجهز به هوش مصنوعی خود مورد استفاده قرار دهد. آنچه که در توضیحات این بخش آمده است به شرح زیر خواهد بود:

متخصص ساخت راه حل‌های سفارشی هدفمند در چندین بخش از جمله AI / ML

کمپانی فییس بوک در حال حاضر به جز شبکه‌ی اجتماعی،‌ مشغول کار بر روی هدست های واقعیت مجازی نیز هست. حال اینکه آیا این افراد متخصص را می‌خواهد برای هرچه هوشمندتر سازی هدست‌های خود مورد استفاده قرار دهد یا اهداف دیگری در سر دارد،‌ مشخص نیست!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. چرا حالا اینقدر خبر سازی میکنه میخاد کاربر جذب کنه؟؟؟