فروش آیفون های اپل

فروش آیفون های اپل در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ۴۴۰ میلیون دستگاه می‌رسد

فروش آیفون های اپل طی سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، احتمالا به رقم بالای ۴۴۰ میلیون دستگاه خواهد رسید. اما آیا در آینده اپل می‌تواند روند افزایش فروش گوشی های آیفون را حفظ کند؟

فروش آیفون های اپل می‌تواند همانند گذشته با روندی تدریجی افزایش پیدا کند. این در حالی‌ست که برخی افراد از کاهش فروش موبایل های این شرکت به خاطر هزینه‌های بالاتر آیفون ایکس سخن می‌گویند.

یکی از تحلیل‌گران مشهور با نام جین مانستر (Gene Munster) معتقد است امسال و سال آینده هم‌چنان حجم بالایی از گوشی توسط اپل فروخته می‌شود. به طور دقیق‌تر، این تحلیل‌گر فروش ۲۲۰ میلیون آیفون در هرکدام از سال‌‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را پیش‌بینی می‌کند؛ آماری که البته با تخمین وال استریت نیز هم‌خوانی دارد. دلیل چنین چیزی فاز جدید «پدیداری بزرگ‌تر آیفون» است که می‌تواند علی‌رغم برچسب‌های قیمت بالاتر، فروش گوشی های آیفون را تقویت کرده و تعداد کاربران پایه آیفون را در سراسر جهان به ۸۰۰ میلیون نفر افزایش دهد. با توجه به آمار موجود از وفاداری کاربران به آیفون (با نرخ بالاتر از ۹۰ درصد)، به نظر می‌رسد این موقعیت اپل در آینده نیز حفظ خواهد شد و مدیران مشکلی در راضی نگه داشتن کاربران نخواهند داشت.

احتمال توقف روند افزایشی فروش آیفون های اپل

هرچند پس از سال ۲۰۱۹، مانستر در انتظار افزایش قابل فروش آیفون های اپل و یا رشد درآمد شرکت نیست. اگرچه اپل می‌تواند طی سال‌های آینده، درآمد خود را ۰ تا ۵ درصد افزایش دهد، ولی این تحلیل‌گر معتقد است چرخه آپگیرد آیفون به تدریج در حال ثابت شدن بوده و احتمالا پیش‌تر به اوج خود رسیده باشد. با این تفاسیر، می‌توان گفت در آینده، کانون توجه در گزارش‌های مالی اپل از روی عرضه گوشی ها برداشته خواهد شد و در عوض شاهد رشد در سایر حوزه‌های فعالیت همچون سرویس‌ها خواهیم بود.

پیش‌بینی می‌شود امسال اپل از چهار تلفن هوشمند جدید رونمایی خواهد کرد. دو مدل از این گوشی ها با نمایشگر اولد و برچسب قیمتی بالاتر، احتمالا با نام‌های آیفون ایکس ۲۰۱۸ و آیفون ایکس پلاس ۲۰۱۸ به دست کاربران خواهند رسید. مدل‌های دیگر نیز شامل نام آیفون ۲۰۱۸ با نمایشگر LCD و قیمت پایین‌تر و همین‌طور آیفون اس ای ۲۰۱۸ می‌شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

  1. اینم یه دللیل بزرگ که ایفون بهترین برند ممکنه

  2. این نشون میده ۴۴ میلیون احمق وجود داره

  3. خوب درسته دیگه پارسال ۲۱۵ ملیون اپل فروخت فروش تو سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ با ورود اپل های جدید توی ۲سال طبیعی هست سالی ۲۲۰ اپل طبیعی هست

  4. دمش گرم تامید وارم فروشش ده برابر بشه