کارت گرافیک GTX 1050

کارت گرافیک GTX 1050 انویدیا با ۳ گیگابایت حافظه رونمایی شد

نسخه ۳ گیگابایتی کارت گرافیک GTX 1050 رسما توسط انویدیا معرفی شد. این محصول اقتصادی با هدف اجرای روان بازی‌های روز طراحی شده است، ولی نمی‌تواند گزینه مناسبی برای استخراج پول‌های دیجیتالی باشد.

مدل جدید کارت گرافیک GTX 1050 با ۳ گیگابایت حافظه، جدیدترین کارت گرافیک انویدیا است که کاربران می‌توانند آن را با قیمتی مناسب خریداری کنند. در ادامه، با مشخصات GTX 1050 3GB بیشتر آشنا خواهیم شد.

مدل ۳ گیگی کارت گرافیک GTX 1050 ده درصد قوی‌تر از نسخه قبلی است

محصول پیش رو، بین مدل ۲ گیگابایتی GTX 1050 و کارت گرافیک GTX 1050 Ti با ۴ گیگابایت حافظه قرار گرفته و با کلاک پایه بالاتر اما پهنای باند پایین‌تر ۸۴ گیگابیت بر ثانیه (در مقایسه با پهنای باند ۱۱۲ گیگابیت بر ثانیه برای دو مدل دیگر) به دست کاربران می‌رسد.

همانند نسخه Ti، این کارت گرافیک ۷۶۸ هسته پردازشگر CUDA دارد و به گفته سازندگان، بازی‌ها را در مقایسه با مدل ۲ گیگابایتی GTX 1050، ده درصد سریع‌تر اجرا می‌کند. انویدیا همچنین به وب‌سایت “PCWorld” اعلام کرده است که این کارت گرافیک با قیمتی مشابه محصولات هم‌رده خود به دست کاربران می‌رسد. هم‌اکنون GTX 1050 2GB و GTX 1050 Ti با قیمت‌های ۱۰۹ و ۱۳۰ دلار به فروش می‌رسند؛ در این صورت می‌توان قیمت ۱۲۵ دلاری را برای مدل ۳ گیگابایتی پیش‌بینی کرد.

کارت گرافیک GTX 1050

با توجه به بازار داغ ارزهای دیجیتال، این روزها قیمت کارت گرافیک در بازار بالاتر از چیزی‌ست که سازندگان اعلام می‌کنند؛ به عنوان مثال، دو کارت GTX 1050 و GTX 1050 Ti با قیمت‌های ۱۴۰ و ۲۰۰ دلار به فروش می‌رسند که بسیار بیشتر از ارزش آنها است. خوشبختانه چنین اتفاقی برای محصول جدید انویدیا نخواهد افتاد.

کارت گرافیک GTX 1050 با ۳ گیگابایت حافظه قرار است از اوایل ژوئن (اواسط خرداد) توسط سه شرکت ایسوس، زوتاک و EVGA عرضه شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*