رنو مگان RS جدید

عملکرد ضعیف رنو مگان RS جدید در تست های سرعت

یک کانال یوتیوبی ویدیویی از تست های سرعت رنو مگان RS جدید را منتشر کرده است. در این ویدیو می‌توان عملکرد ضعیف Renault Megane RS را برای رسیدن به حداکثر سرعت رسمی اعلام شده توسط شرکت رنو مشاهده کنید!

هاچ بک ها معمولا اتومبیل هایی مختص جوانانی هستند که به دنبال عملکرد، کیفیت عملی و مقرون به صرفه بودن در یک پکیج جذاب هستند. با این حال با پیدایش خودروهای هاچ بکی که ۳۰۰ یا بیش از این مقدار اسب بخار را تولید می‌کنند، بحث قیمت کمی به حاشیه رفته است. رنو مگان RS جدید یکی از این دسته محصولات است که با قیمتی بالغ بر ۳۶ هزار دلار در ایالات متحده به فروش می‌رسد. این خودرو می‌تواند انرژی برابر با ۲۷۶ اسب بخار و گشتاور ۳۹۰ نیوتن‌متر را به نولید برساند.

وقتی این مشخصات را بر روی کاغذ می‌خوانید همه چیز خوب و درست به نظر می‌رسد، اما وقتی یک رنو مگان RS جدید خریداری می‌کنید، آنگاه است که محدودیت‌های پیشرانه ۱.۸ لیتری توربوشارژ شده ۴ سیلندر آن مشهود می‌شود.

یک ویدیو جدید در کانال یوتیوبی مشهور AutoTopNL به انتشار رسیده که نشان می‌دهد مگان RS در چه مدت زمانی به حداکثر سرعت ۲۵۵ کیلومتر بر ساعتی خود می‌رسد. بر اساس این ویدیو، مگان RS می‌تواند در مدت ۵.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که تا اینجای کار مشابه هوندا سیویک Type R است. با این حال،‌ در شتابگیری ثانویه راننده موفق به کسب حداکثر سرعت رسمی اعلام شده نمی‌شود و خودرو به سرعت ۲۴۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

ویدیوی تست های سرعت رنو مگان RS جدید

اما آیا به زمان زیادی برای رسیدن به حداکثر سرعت اعلام شده، یعنی ۴۵۵ کیلومتر بر ساعت نیاز است؟ رنو مگان RS جدید گرچه شتاب پایین‌تری نسبت به برخی از رقبای خود دارد، اما زمانی که به سرعت ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد شتاب آن دیوانه کننده است. مگان در مدت ۳۷ ثانیه به این شتاب می‌رسد که قابل احترام است. اما ۷ کیلومتر بعد آن، نیازمند ۴۸ ثانیه دیگر است! این می‌تواند برای عاشقان سرعت بسیار دردناک باشد. دومین تلاش (که زمانبندی نشده است) فاصله ۷ کیلومتری این بار در ۱۸ ثانیه را نشان می‌دهد که به مراتب سریع‌تر از گذشته است. بدین ترتیب راننده برای رسیدن به حداکثر سرعت اعلام شده از ۲۵۵ کیلومتر بر ساعت، باید ۴۶ ثانیه صبر کند.

این کانال یوتیوبی، ویدیویی از عملکرد دو خودروی هوندا سیویک Type R و یک فورد Focus RS را نیز به انتشار رسانده است. سیویک ۳۰۶ و فورد ۳۵۰ اسب بخار را تولید می‌کنند. Focus RS همچنین از سیستم چهار چرخ محرک برخوردار است، در حالی که در سیویک، نیروی تولیدی به چرخ‌های جلویی انتقال پیدا می‌کنند که می‌تواند پیشرفت جزئی را به ارمغان بیاورد.

با این حال ویدیوی منتشر شده نشان می‌دهد سیویک حدود ۵ ثانیه سریع‌تر از فورد Focus RS به سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. در مجموع سیویک Type RS در حدود ۳۹ ثانیه و فورد Focus RS نیز در حدود ۴۴ ثانیه به طول می‌انجامد تا به این سرعت دست پیدا کنند. هرچند این نمی‌تواند معیار علمی از دو خودرو باشد، اما تماشای آن جذاب است. هاچ بک‌ها خودروهای جذابی برای مشتریانی هستند که به دنبال کسب تجربه‌ی جدیدی با خودروی بعدی خستند. با این حال، تمام آن‌ها با هم یکسان نیستند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. برعکس قیافش که جذابه حسابی خراب کرده