بی ام و ایکس 5 2019

بی ام و ایکس ۵ ۲۰۱۹ با تمرکز بر ارائه آخرین تکنولوژی‌ها معرفی شد

خودرو شاسی بلند بی ام و ایکس ۵ ۲۰۱۹ (BMW X5 2019) برای رقابت با آئودی Q8 معرفی شد. این خودرو با تغییر اندک ظاهری، اما آخرین تکنولوژی‌های روز روانه‌ی بازار خواهد شد.

شرکت خودروسازی آلمانی بی ام و روز گذشته از نسل جدید خودرو SUV پریمیوم خود برای رقابت با Audi Q8 پرده برداری کرد. چهارمین نسل BMW X5 حالا با ظاهری به مراتب خشن‌تر و طیفت گسترده‌ای از تکنولوژی‌های به روز معرفی شد. بی ام و ایکس ۵ ۲۰۱۹ به طور کلی از نظر طراحی مشابه نسل پیشین خودش ات، اما حالا از محفظه‌های ورودی هوای بازتری بهره می‌برد.

بی ام و ایکس 5 2019

هدلایت LED تطبیقی حالا به عنوان یک استاندارد بر روی خودرو قرار دارد و بی ام و آپشن چراغ‌های لیزری را نیز پیش روی مشتریان قرار داده است. در قسمت پشت حالا از یک قسمت دو تکه استفاده شده است تا بارگذاری المان‌های ریز و درشت بر روی آن‌ها آسوده باشد. به عنوان یک آپشن، هر دو قسمت می‌توانند به صورت خودکار باز و بسته شوند.

بی ام و ایکس 5 2019

در داخل کابین، یک جفت نمایشگر ۱۲.۳ اینچی جای گرفته است که یکی برای ابزار و دیگری برای اطلاعات سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. صندلی‌های جلو دارای گرمکن بوده و قابلیت‌های زیادی را برای تنظیم در اختیار شما قرار می‌دهند. این صندلی‌ها به سیستم تهویه و ماساژور چندحالته نیز مجهز هستند. مشتریان همچنین می‌توانند کنترل‌های شیشه‌ای برای سوئیچ دنده و سیستم صوتی Bowers & Wilkins با ۲۰ اسپیکر و خروجی ۱۵۰۰ وات را نیز به دلخواه خود سفارش دهند.

بی ام و ایکس 5 2019

اگر شما نیاز به فضای داخلی بیشتری برای نشیمن هستید، خبر خوب این که از ماه نوامبر BMW یک آپشن برای چینش صندلی‌های ردیف سوم را به شما ارائه خواهد کرد. این به همراه کنترل‌های الکتریکی برای صندلی‌های ردیف دوم جهت کشویی/کج و خم کردن آن‌ها خواهد بود.

مشخصات فنی بی ام و ایکس ۵ ۲۰۱۹

مشتریان می‌توانند بین مدل xDrive 40i با یک پیشرانه ۳ لیتری توربوشارژ شده خطی که قادر به تولید ۳۳۵ اسب بخار و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۵.۳ ثانیه‌ای است یا مدل xDrive 50i با یک پیشرانه ۴.۴ لیتری V8 با توان تولید ۴۵۶ اسب بخار وشتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتب بر ساعت ۴.۶ ثانیه‌ای یکی را برگزینند. هر دو پیشرانه با یک گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته و سیستم چهار چرخ محرک همراه هستند. مدل دیفرانسیل عقب نیز به عنوان یک آپشن وجود دارد.

بی ام و ایکس ۵ ۲۰۱۹ همراه دامپرهای دینامیک استاندارد باید در جاده‌ها عملکرد خوبی را ارائه کند. مشتریان همچنین می‌توانند آن را به آپشن Adaptive M Suspension Professional نیز ارتقا ببخشند که تثبیت چرخش فعال و هدایت چرخ عقب را به سیستم تعلیق اضافه می‌کند. علاوه بر این، یک سیستم تعلیق هوا نیز برای سواری پیچیده‌تر (آفرود) وجود دارد که قابلیت افزایش یا کاهش ارتفاع سواری به اندازه ۱.۶ اینچ را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

بی ام و ایکس 5 2019

امکانات مختلف دستیار راننده در این خودرو نظیر نظارت بر نقاط کور، هشدار عبور از لاین، هشدار برخورد از جلو و عقب و شناسایی عابر پیاده می‌توانند ایمنی رانندگی با بی ام و ایکس ۵ ۲۰۱۹ را ارتقا ببخشند تا شاهد سانحه‌های جاده‌ای کمتری باشیم. در اینجا قابلیت Active Driving Assistant Professional یا دستیار راننده فعال حرفه‌ای نیز در ترافیک‌ها به کمک شما خواهد آمد تا با حفظ وضعیت خودرو، تغییر لاین خودکار و حرکت اتوماتیک، دیگر خستگی در ترافیک‌های طاقت فرسا بی‌معنا باشد.

BMW X5 جدید در ماه نوامبر (روانه‌ی بازار ایالات متحده خواهد شد، اما هنوز قیمت آن اعلام نشده است.