تراشه اسنپدراگون 680

تراشه اسنپدراگون ۶۸۰ با پردازنده ۶ هسته‌ای در گیک بنچ ظاهر شد

تراشه اسنپدراگون ۶۸۰ با پردازنده ۶ هسته‌ای در پایگاه داده وب سایت گیک بنچ رویت شد. این چیپست موبایل را می‌توان مغز متفکر بهترین گوشی های هوشمند میان‌رده در سال ۲۰۱۸ دانست. در ادامه بیشتر با مشخصات تراشه اسنپدراگون ۶۸۰ طبق اطلاعات لو رفته آشنا می‌شویم.

کوالکام چندی پیش سری ۷۰۰ تراشه‌های موبایل جدیدش را معرفی کرد که مغز متفکر برترین دستگاه‌های میان‌رده طی چند سال آینده خواهند بود. در حالی که چیپست اسنپدراگون ۷۱۰ به عنوان اولین محصول این سری مدتی پیش معرفی شد و انتظار می‌رود از این پس میان‌رده‌های جدیدی را مجهز به آن مشاهده کنیم، به تازگی اخباری پیرامون تراشه اسنپدراگون ۶۸۰ شنیده شده است.

امتیاز فوق‌العاده تراشه اسنپدراگون ۶۸۰

اگرچه درباره تراشه اسنپدراگون ۶۸۰ اطلاعات زیادی فاش نشده است، اما حداقل می‌دانیم در مقایسه با بهترین محصول این سری یعنی اسنپدراگون ۶۶۰ و بسیاری دیگر از تراشه‌های میان‌رده، قدرت به مراتب بیشتری دارد.

از طرفی دیگر مشخص نیست در اولین تست صورت گرفته بر روی این تراشه، چه گوشی موبایلی مورد استفاده قرار گرفته است، اما در هر صورت دستگاه مجهز به اسنپدراگون ۶۸۰ دارای ۶ گیگابایت رم بوده و توانسته در بخش پردازش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب امتیازهای ۱۹۴۰ و ۵۱۵۳ را کسب کند. پس می‌توان نتیجه گرفت در حال حاضر یک گوشی هوشمند نیز در حال توسعه با استفاده از این تراشه است.

این چیپست متشکل از یک پردازنده ۶ هسته‌ای بوده و هر هسته آن می‌تواند به حداکثر سرعت ۲.۱۵ گیگاهرتز دست پیدا کند. هنوز زمان معرفی رسمی تراشه اسنپدراگون ۶۸۰ و نام گوشی های هوشمند قدرت گرفته از آن مشخص نیست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*