خودروی دنا

خودروی دنا در جمهوری آذربایجان تولید می‌شود + قیمت

کارخانه خودروسازی خزر به عنوان کارخانه مشترک خودروسازی ایران – آذربایجان، خودروی دنا را در کشور جمهوری آذربایجان تولید می‌کند. در ادامه این مطلب می‌توانید قیمت این خودرو را در آذربایجان مشاهده کنید.

کارخانه خودروسازی خزر از عرضه صد دستگاه خودروی سواری در کارخانه مشترک خودروسازی ایران – آذربایجان در کشور جمهوری آذربایجان خبر داد. امین آخوندوف، رئیس هیات مدیره شرکت خودروسازی آذرماش در این رابطه اظهار کرد اولین سفارش ما برای مصارف دولتی است که وزارت انرژی، اقتصاد و اداره مالیات به این کارخانه داده است. به گفته وی، فروش رسمی محصولات این کارخانه از هفته آینده در سه نمایندگی فروش در باکو شروع می‌شود.

قیمت خودروی دنا در آذربایجان

محصولات فعلی این کارخانه شامل دو مدل خودرو با نام‌های خزر SD و خزر LD می‌شود که در واقع همان خودروی دنا ، محصول شرکت ایران خودرو است. مدل خزر SD با قیمت 16 هزار منات (معادل 9 هزار و 400 دلار) و خزر LD با قیمت 18 هزار منات (معادل 10 هزار و 600 دلار) در آذربایجان به فروش خواهد رسید.

تمامی خودروهای تولیدی این کارخانه دارای استاندارد یورو 5 هستند و خریداران آذربایجانی می‌توانند خودروی دنا یا همان خزر را به صورت لیزینگی با پرداخت 20 درصد قیمت و یا همراه با وام بانکی با پرداخت 50 درصد قیمت و سود سالانه 18 درصد خریداری کنند.

شرکت ایران خودرو در ماه آگوست سال 2016 میلادی با مسئولان کشور جمهوری آذربایجان برای ساخت کارخانه مشترک به توافق رسید. این کارخانه مشترک با سرمایه 24 میلیون منات با 75 درصد سرمایه‌گذاری از سوی آذربایجان و 25 درصد سرمایه‌گذاری از سوی طرف ایرانی احداث شد.