ربات جنگی انسان نمای کلاشنیکف

ربات جنگی انسان نمای کلاشنیکف در نمایشگاه آرمی ۲۰۱۸ رونمایی شد

کمپانی روسی کلاشنیکف از جدیدترین دستاوردهای نظامی خود در نمایشگاه نظامی آرمی ۲۰۱۸ که در حومه مسکو برقرار است،‌ رونمایی کرد. ربات جنگی انسان نمای کلاشنیکف نیز یکی از جدیدترین جنگ افزارهای رونمایی شده توسط این کمپانی است.

ربات جنگی انسان نمای کلاشنیکف که به تازگی در نمایشگاه آرمی ۲۰۱۸ رونمایی شد در اصل یک ماکت در ابعاد واقعی از یک طرح مفهومی است که کمپانی کلاشنیکف قصد طراحی و توسعه آن را دارد. این ربات انسان نما که ایگورک نام گرفته، برای انجام وظایف مهندسی و همچنین رزمی در نظر گرفته شده و توسط یک خلبان هدایتگر که درون اتاقک آن جای می‌گیرد، کنترل می‌شود.

ربات جنگی انسان نمای کلاشنیکف

در تصاویر منتشر شده از سوی خبرگزاری‌های روسیه، رباتی جنگی با تقریبا ۴ متر قد دیده می‌شود که اظهار شده ۴.۵ تن وزن دارد. البته در تصاویر ربات هیچ حرکتی نمی‌کند و مشخص نیست اجزای آن قابلیت تحرک دارند یا تنها یک ماکت ثابت است. با این حال به نظر پاهای آن روی سطح زیرین آن محکم سفت شده‌ و چسبیده‌اند تا ربات نیوفتد. باید توجه داشت که ساخت یک ربات راه روند یک طرف قضیه است،‌ اما اینکه آن ربات واقعا بتواند راه رود نیز خود مسئله‌ای دیگر است.

ربات جنگی انسان نمای کلاشنیکف

طرح ربات جنگی انسان نمای کلاشنیکف دارای دو بازو است که می‌تواند با آن‌ها اقدام به بلند کردن بار یا موانع کند و همچنین امکان نصب سلاح روی آنان نیز احتمالا وجود دارد. اتاقک خلبان نیز باید طوری باشد که از وی در برابر خطرات محیطی و آتش دشمن محافظت کند. به گفته کلاشنیکف اتاقک این ربات روسی ضد گلوله بوده،‌ اما اعلام نکرده مقاومت آن چه مقدار است و سنگین‌ترین کالیبر قابل دفع برای زره این اتاقک چه مقدار است.

ربات جنگی انسان نمای کلاشنیکف

کلاشنیکف وعده بازگشت ایگورک در نمایشگاه آرمی ۲۰۲۰ را نیز داده و اعلام کرده رباتی که در سال ۲۰۲۰ رونمایی خواهند کرد قابلیت‌های بالایی خواهد داشت. البته با توجه به شرایط اقتصادی روسیه و لغو پروژه‌های نظامی مهم‌تر و حیاتی همچون پروژه جنگنده نسل سوخوی پک فا یا لغو خرید تانک‌های اصلی میدان نبرد T-14 آرماتا، بعید است وزارت دفاع و ارتش این کشور به طرح ربات جنگی انسان نمای کلاشنیکف توجهی کند. ضمن اینکه در اواسط ماه میلادی جاری، وزارت خارجه روسیه مخالفت خود در زمینه استفاده ربات‌های جنگی را اعلام کرد. وزارت امور خارجه روسیه توضیح داد که بایستی با دقت در این مسیر گام برداشت، چرا که همچنان نمونه‌های رزمی و عملیاتی واقعی از این ربات‌ها وجود ندارد و تصور آنها از ربات‌های جنگی «سطحی و احتمالی» است.

در ادامه توجه شما را به آلبومی از تصاویر ربات جنگی انسان نمای کلاشنیکف موسوم به ایگورک جلب می‌کنیم:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۹ دیدگاه

  1. این بدبخت نه میتونه بازوهاش رو تکون بده نه حرکت کنه. شیشه هم با یه گلوله از بین میره.
    کلا از روسها چیز بیشتری انتظار نمیره.

  2. چه باحاله .اون کابین بالاش قراره کسی بره داخلش یا ندلشه

  3. این چیزا همش داره واقعی میشه

  4. شبیه ربات فیلم robo cup هست، امیدوارم مثل اون قاطی نکنه

  5. چه گندهههه خب ادم اینو از ۱۰ کیلومتری ببینه ترجیح میده کلا فرار کنه

  6. به نظر که شکست ناپذیر میاد .هرچی تو بازی کامپیوتریا میدیدم داره واقعی میشه