گوشی منعطف موتورولا

احتمال عرضه گوشی منعطف موتورولا با یک نمایشگر لمسی بسیار بلند

مطابق با جدیدترین پتنت‌های منتشر شده از طریق اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا (USPTO)، گوشی منعطف موتورولا احتمالا با یک نمایشگر لمسی بسیار بلند عرضه خواهد شد.

پتنتی که اخیرا از طریق USPTO منتشر شده است، طراحی احتمالی موبایل انعطاف پذیر موتورولا را نشان می‌دهد. این پتنت که نخستین‌بار در تاریخ 31 می ثبت شده و تنها چند روز از انتشار آن می‌گذرد، چنین عنوانی دارد: دستگاهی الکترونیکی با روش‌ها و سیستم‌های لولا و متناظر که توسط Motorola Mobility LLC در شیکاگو تالیف شده است.

طرح‌های سخت افزاری پیش رو، به خوبی برنامه موتورولا برای طراحی یک گوشی موبایل منعطف را به تصویر می‌کشد. بخش جلویی دستگاه در حالت بازشده، یک نمایشگر لمسی بسیار بلند با یک لولا در وسط دارد. در این حالت، لولا در معرض دید شما قرار می‌گیرد؛ در نتیجه می‌توانید بخشی از مهندسی ساخت این گوشی را مشاهده کنید.

گوشی منعطف موتورولا

تصاویر منتشر شده به منزله تایید نسخه نهایی گوشی منعطف موتورولا نیستند

بخش پشتی گوشی منعطف موتورولا یادآور Moto X است که سال 2013 معرفی شد. هرچند، ما نمی‌دانیم که پایین‌تر از دوربین، اسکنر اثر انگشت تعبیه شده است یا لوگوی شرکت. در نیمه پایینی این بخش، اسپیکر قرار گرفته است. در بخش بالایی حتی می‌توان یک بریدگی بسیار کوچک را دید که شکل ظاهری دستگاه را بیش از پیش به Moto X نزدیک می‌کند.

این پتنت نحوه مونتاژ دستگاه و چگونگی عملکرد لولا برای خم کردن صفحه نمایش را توضیح می‌دهد. البته خود پتنت و تصاویر همراه آن، به این معنی نیست که دستگاه نهایی دقیقا با چیزی که اینجا می‌بینیم یکسان خواهد بود. اما حداقل ثابت می‌کند که موتورولا مشغول توسعه یک گوشی انعطاف پذیر است.

اوایل سال جاری میلادی، “Tech Radar” گزارشی در مورد صحبت‌های مدیر ارشد اجرایی لنوو که در خلال کنگره جهانی موبایل بارسلون با گروهی از خبرنگاران انجام داده بود، منتشر کرد. سوال مطرح‌شده پیرامون احیای Motorola RAZR بود:

با تکنولوژی جدید، به‌خصوص نمایشگرهای انعطاف‌پذیر، من فکر می‌کنم شما نوآوری‌های بیشتر و بیشتری در طراحی تلفن های هوشمند ما خواهید دید.

در واقع مدیر لنوو به صورت ضمنی، استفاده از صفحه نمایش منعطف در محصولات آینده موتورولا و حتی شاید استفاده از برند RAZR را تایید کرده است. شاید به خاطر همین دستگاه بود که موتورولا اهمیت چندانی برای Moto Z3 قائل نشده و با متمرکز کردن منابع خود، می‌خواهد تلاش خود را در جهت عرضه یک دستگاه انعطاف پذیر به کار گیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

9 دیدگاه

  1. ببینیمو تعریف کنیم

  2. اتفاقا شرکتایی که خیلی رو زبونا نیستن و جز باقالیا حستب میشن خیلی زودتر از بقیه ایده ها و برنامه هاشونو عملی میکنن

  3. دیگ فکرشو کن موتورلا هم گوشی منعزف بزنه دیگ چه شود باید بریم بمیریم😂😂

  4. همش در حد احتماله

  5. این احمقا به هیچ جا نمیرسن با این کارا

  6. این زود تر از همه هرچی میشه میزنه