پرونده واردات موبایل

متهمان پرونده واردات موبایل معرفی شدند + اسامی و اتهام

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۲ متهمی که با ارز دولتی اقدام به واردات تلفن همراه کرده و آن‌ها را با ارز آزاد در بازار فروختند در روز ۱۰ شهریور ۹۷ برگزار شد. در ادامه، اسامی و اتهام این ۱۲ متهم پرونده واردات موبایل را مشاهده می‌کنید.

در روز شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷، جلسه دادگاه رسیدگی به متهمان اخلال در بازار تلفن همراه در دادگاه انقلاب برگزار شد. قاضی موحد، رئیس شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران اقتصادی اخیر، رسیدگی به این پرونده را بر عهده دارد. در این کیفرخواست، ارزش رقم مال تحصیل شده برای ۸ نفر از متهمان، حدود ۱۳ میلیارد تومان اعلام شد. پیش از این به اتهامات سه متهم پرونده واردات موبایل رسیدگی شده بود که فقط دفاعیه آخر آنها باقی مانده بود. در ادامه اسامی و شرح اتهام ۱۲ متهم پرونده واردات موبایل را مشاهده می‌کنید:

پرونده واردات موبایل

معرفی ۱۲ متهم پرونده واردات موبایل

۱. حمید میرزایی زرین کلایی، فرزند عین الله، متولد ۱۳۵۶ اهل و ساکن کرج، بازداشت از ۱۴ مرداد ۹۷، مدیرعامل شرکت پارس تل قشم، متهم است به اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق گرانفروشی به صورت کلان با تحصیل وجه به میزان ۴۷ میلیارد و ۶۴۹ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۵۱۴ ریال.

۲. علی اصغر کاویانی، فرزند ابوالقاسم، متولد ۱۳۲۸، بازداشت از ۱۴ مرداد ۹۷، مدیرعامل شرکت کاویان همراه، متهم است به اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق گرانفروشی به صورت کلان با تحصیل وجه به میزان ۲۳ میلیارد و ۷۰۸ میلیون ریال.

۳. مجید فلاحی، فرزند محمد، متولد ۱۳۳۸ اهل قزوین ساکن تهران، بازداشت در ۱۴ مرداد ۹۷، مدیرعامل شرکت مدیا پردازش، متهم است به اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق گرانفروشی به صورت کلان با تحصیل وجه به میزان ۱۵ میلیارد و ۵۵۵ میلیون ریال.

۴. محمد مرادی، فرزند مرتضی، متولد ۱۳۶۵ اهل اراک ساکن تهران، بازداشت از ۱۴ مرداد ۹۷، مدیرعامل شرکت ارتباط همراه ویژن، متهم است به اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق گرانفروشی به صورت کلان با تحصیل وجه به میزان ۱۳ میلیارد و ۴۷۶ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۴۱۶ ریال.

۵. جعفر بهشتی فروتن، فرزند منوچهر، متولد ۱۳۴۳، بازداشت از ۱۴ مرداد ۹۷، مدیرعامل شرکت ایما همراه، متهم است به اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق گرانفروشی به صورت کلان با تحصیل وجه به میزان ۱۰ میلیارد و ۲۲۱ میلیون ریال.

۶. سید محمد کاویانی، فرزند سید رسول، متولد ۱۳۶۳ اهل اراک ساکن تهران، بازداشت از ۱۴ مرداد ۹۷، مدیرعامل شرکت همراه تجارت بزرگمهر، متهم است به اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق گرانفروشی به صورت کلان با تحصیل وجه به میزان ۵ میلیارد و ۲۱ میلیون و ۱۹۱ هزار و ۵۶۱ ریال.

۷. فریدون امین آقایی، فرزند محمد حمید، متولد ۱۳۳۸ اهل قزوین ساکن تهران، بازداشت از ۱۴ مرداد ۹۷، مدیرعامل شرکت هماهنگ پرداز هوشمند، متهم است به اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق گرانفروشی به صورت کلان با تحصیل وجه به میزان ۳ میلیارد و ۶۳۱ میلیون ریال.

۸. امیر میثم گیاهی، فرزند حبیب، متولد ۱۳۶۴ اهل و ساکن تهران، بازداشت از ۱۴ مرداد ۹۷، مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه گروه نارون، متهم است به اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق گرانفروشی به صورت کلان با تحصیل وجه به میزان ۳ میلیارد و ۲۴۵ میلیون و ۲۱۲ هزار و ۹۱۹ ریال.

۹. مسعود ابراهیمی گندمی، فرزند میکائیل، متولد ۱۳۴۲، بازداشت از ۱۴ مرداد ۱۳۹۷، مدیرعامل شرکت رایان شناس ایرانیان، متهم است به اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق گرانفروشی به صورت کلان.

۱۰. رضا شرکت افتخار، فرزند احد، متولد ۱۳۵۷ اهل تبریز و ساکن تهران، بازداشت از ۱۴ مرداد ۹۷، مدیرعامل شرکت پرشین الماس سیستم، متهم است به اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق گرانفروشی به صورت کلان.

۱۱. سید مهدی یاسینی، فرزند سید حسن، بازداشت از ۱۴ مرداد ۹۷، مدیرعامل شرکت توسعه اقتصاد توان یاسین، متهم است به اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق گرانفروشی به صورت کلان.

۱۲. فرخ اسکندر نژاد، فرزند نادر، متولد ۱۳۴۶، بازداشت از ۱۶ مرداد ۹۷، مدیرعامل شرکت دلتا همراه پرداز شرق، متهم است به اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق گرانفروشی به صورت کلان.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

 1. ۱-ح.م.ز.ک
  ۲-ع.ا.ک
  ۳-م.ف
  ۴-م.م
  ۵-ج.ب.ز
  ۶-م.ک
  ۷-ف.ا.آ
  ۸-ا.م.گ
  ۹-م.ا.گ
  ۱۰-ر.ش.ا
  ۱۱-م.ی
  ۱۲-ف.ا.ن
  جالب بود برام اگه می خواستن اسما رو اینطوری بیان کنن (:

 2. اینا خون مردمو نمکیدن در اصل دلار ۴۲۰۰ تومن مگه وجود دارههه

 3. چ عجب بعد چند وقت میخاستن معرفی بشن

 4. هه.. خودشون میلیارد میلیارد اختلاس میکنن کسی نیست اسماشونو منتشر کنه