قیمت گوشی های تلفن همراه

وزیر ارتباطات: قیمت گوشی های تلفن همراه به زودی کاهش پیدا می‌کند

قیمت گوشی های تلفن همراه در بازار ایران به زودی پایین می‌آید. آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت با ورود گوشی‌های توقیف شده در گمرک و انبارها به بازار، قیمت موبایل تا حدودی کاهش پیدا می‌کند.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ به اصفهان رفته بود و در این سفر در جمع خبرنگاران ابراز امیدواری کرد که با ورود گوشی‌های توقیف شده به بازار، قیمت موبایل کاهش پیدا کند. وی دلیل گرانی گوشی های تلفن همراه را بالا رفتن نرخ ارز و جمع شدن گوشی‌ها در گمرک و انبارهای توقیف شده عنوان کرد و گفت با رفع انحصار و ورود گوشی‌های توقیفی در گمرک و انبارها به بازار، می‌توانیم شاهد کاهش حدودی قیمت موبایل در کشور باشیم.

دلایل افزایش قیمت گوشی های تلفن همراه

آذری جهرمی اظهار کرد حدود ۶۰۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه در گمرک و ۱۲۰ هزار دستگاه گوشی در انبارهای توقیف شده توسط دستگاه قضایی، باقی مانده است. به این ترتیب شبکه ورود کالا دچار اختلال شد. از دیگر دلایل اختلال در بازار موبایل می‌توان به افزایش نرخ ارز، عدم تامین ارز از طریق سامانه نیما و گرفتار بودن برخی از نمایندگی‌های فعال به دلیل تخلف اشاره کرد.

وزیر ارتباطات در ادامه افزود از وزارت صنعت و معدن و تجارت خواسته شد تا برای اعطای مجوز به متقاضیان واردات گوشی به شرط دادن تعهد و ارائه خدمات پس از فروش اقدام کند و اکنون منتظر تصمیم وزارت صنعت برای این موضوع هستیم. به گفته آذری جهرمی، راهکار دوم برای رفع مشکلات بازار موبایل، ترخیص گوشی‌های جمع شده در گمرک است که این امر ایرادهای قانونی داشت، اما فرایند ترخیص آنها با مصوبه جدید دولت آغاز شده است.

آذری جهرمی

وی با اشاره بر این که از آخرین آمار تعداد گوشی های ترخیص شده از گمرک اطلاعی ندارد، اضافه کرد با ورود این گوشی‌ها به بازار، بخشی از افزایش قیمت گوشی های تلفن همراه که ناشی از کمبود کالا بود اصلاح می‌شود و قیمت موبایل کمی کاهش پیدا می‌کند. وزیر ارتباطات همچنین بیان کرد هنوز برای ۱۲۰ هزار گوشی موجود در انبارهای توقیف شده، اتفاقی نیفتاده و ما نمی‌توانیم در این موضوع دخالت کنیم، اما امیدواریم روند رسیدگی به پرونده‌ی آنها هرچه زودتر در دستگاه قضایی انجام شود تا با آزادسازی این گوشی‌ها، شاهد کنترل قیمت‌ها باشیم.

این در حالی است که به تازگی ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اظهار کرده بود با توجه به افزایش نرخ ارز، حتی ورود گوشی‌های توقیفی به بازار نیز نمی‌تواند موجب کنترل قیمت‌ها شود و بهتر است منتظر کاهش قیمت موبایل در بازار ایران نباشید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۶ دیدگاه

 1. خواستم گوشی بگیرم نمی دانم کی ارزان می شود به نطر شما چه کارکنم

 2. گوشی ارزون شه 😂فکرکردن مردم خرن گوشی گرون میشه کی گفته ارزون میشه

 3. ارزون بفرض بشه؟ مهم اینه چقدر ارزون بشه.گوشی که ۳ ۴ میلیون بوده الان شده ۱۳ میلیون.بفرض یه میلیون ارزون بشه این که فایده ای بحال ملت نداره.نمیدونم اینم از ترفند های این دولته که یه جنس سرسام اور گرونب شه بعد یه مدت یکمی ارزون کنن که مثلا منت سر ملت بذارن بگن دولت بفکر ملته در صورتیکه این فقط دزدی پنهان از جیب مردمه؟

 4. بشین بینم بابا اینم خودشو گرفته ماهی دوبار میگه ارزون میشه بعد حرفاش گوشی دوبرابر میشه.

 5. من که چیزی ندیدم تازه بجای اینکه ارزون بشه گرونترم میشه

 6. فاز این چیه یبار میگه کم نمیشه یبار میگه کم میشه

 7. همه وعده هاشون دروغه نه مسولین بهمون رحم میکنن و نه مردم به خودشون

 8. گوشی ارزون نمیشه بلکه گرون تر میشه

 9. خدایا خودت یه کاری بکن این گوشیا زود تر وارد بازبار بشه تا ندزدینش

 10. بابا اینا ۵ ماه دارن میگن این گوشیا هست مردم گوشی نخرین قیمت گوشی میاد پایین خوب وارد بازارش کنید والا اگه بخوان کل کاراش واسه وارد کردن به بازار یه هفته هم نمیشه

 11. خیلی خوبه اصلا گوشی تو بازار نیست و هرکسی میتونه گوشی دسته دوم را به هر قیمتی که خواست بفروشه

 12. ی کمی فکر کنید؛مبادلات ما با چین دلاری…اخه وقتی پول بی ارزش شده چه دلیلی داره مثلا گوشی بیاد پایین ما مشکلی در واردات نداریم این ادرس غلطه پول ما بی ارزش شده در نتیجه
  فلان گوشی برای ما گرونه چرا؟چون از اقتصاد دنیا افتادیم عقب
  شما الان بلژیک باشی راحت تر میتونی ایفون ایکس اس بخری یا ونزوئلا؟؟؟
  اگر جواب این سوال و منطقی بدونید بعد میفهمید گوشی ارزون میشه یا نه!

 13. والا شما سه ماه پیش قول دادید تا دو هفته دیگه ارزون بشه که نشد…!!!
  اگه واقعا نمیخواد ارزون بشه چرا دروغ میگید اگه هم قرار یه کاری بکنید خب چرا امروز و فردا میکنید…