تماشا کنید : کانسبت هایبریدی مرسدس که تکنولوژی در آن موج می زند

مرسدس بنز این هفته جدیدترین خودروی مفهومی خود را با نام Vision G-Code معرفی کرد. این خودروی نقره ای رنگ خوش فرم و اصیل را مرسدس بنز از نوع SUC (مخفف Sports Utility Coupe) عنوان کرده و صاحب تمام ویژگی‌هایی است که دنیای تکنولوژی آن را برای آینده خودروها وعده داده است.

موتور این خودرو از نوع هایبریدی است، اما اندکی با تصورات پیشین شما از یک موتور هایبریدی متفاوت است: چرخ‌های عقب در این خودرو با یک موتور الکتریکی تغذیه می‌شود، در حالی که چرخ‌های جلو با یک موتور هیدروژنی توربوشارژ نیرو می‌گیرد. نیروی مورد نیاز برای موتور الکتریکی نیز از طرق معمول چون ترمزهای احیاکننده و تکنولوژی plug-in تأمین می‌شود.

رنگ آمیزی این خودرو در تعریف مرسدس بنز “نقره ای چند ولتایی” است که نه تنها در نقش سلول‌های خورشیدی عمل می‌کند بلکه به وسیله بادی که از روی خود می‌گذراند به تولید شارژ الکترواستاتیک می‌پردازد. سیستم تعلیق نیز در شارژ نقش دارد، بدین معنا که هر حرکت ویژن جی-کد می‌تواند سبب تولید الکتریسیته شود.

Grand Opening Mercedes-Benz Research & Development China, Beijing2014 Eröffnung von Mercedes-Benz Research & Development China, Peking 2014مرسدس

چشم‌نوازترین ویژگی ظاهری این خودرو در شیشه یک دست جلوی آن است که از روبروی خودرو آغاز و تا کناره‌های آن ادامه پیدا می‌کند.

همانند بسیاری از خودروهای مفهومی بعید به نظر می‌رسد ویژن جی-کد نیز با تولیدی انبوه در آینده روبرو شود اما به هر حال می‌توان امیدوار بود که این ویژگی‌های بکر در خودروهای آینده مرسدس بنز به کار برده شوند.

منبع : autoblog

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*