رانندگی زنان

رانندگی زنان بهتر است یا رانندگی مردان؟

رانندگی زنان همیشه مورد بحث قرار می‌گیرد. عده‌ای بر این باورند که مردها به دلیل ویژگی‌های مردانه و جسارت ذاتی خود، بهتر از زنان رانندگی‌ می‌کنند. به همین علت مطالعاتی صورت گرفته است که در ادامه به نتایج آن می‌پردازیم.

رانندگی زنان علاوه بر کشور خودمان در سایر نقاط جهان نیز مورد بحث قرار می‌گیرد و زن‌ها را به رانندگی بد محکوم می‌کنند. بر اساس این ادعاها در کشور انگلستان مطالعات خوبی صورت گرفته است. نتایج به دست آمده برتری خانم‌ها را نسبت به آقایان نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های وزارت دادگستری انگلستان، سازمان Driver and Vehicle Licensing Agency و داده‌های شخصی افراد در بریتانیا، نتایج به دست آمده بیانگر این است که خانم‌ها راننده‌های بهتری هستند. این داده‌ها نشان می‌دهد که خانم‌ها دیر‌تر از آقایان نحوه رانندگی را می‌آموزند، اما پس از یادگیری اصول و فنون رانندگی، راننده‌ای بهتر از آقایان بوده و تخلف کمتری را مرتکب می‌شوند. همچنین درصد تصادفات خانم‌ها نسبت به آقایان کمتر است.

رانندگی زنان

رانندگی زنان بهتر از مردان است

بر اساس آمارها منتشر شده، آقایان در زمان رانندگی ۴ برابر بیشتر از خانم‌ها تخلف می‌کنند و در سال ۲۰۱۷ از میان ۵۸۵ هزار پرونده دادگاه تخلفات رانندگی بریتانیا، تقریبا ۷۹ درصد تخلفات مربوط به آقایان بوده‌ است. جالب اینجاست که از تمامی رانندگان زن در این بررسی، تنها نیمی از آنها مرتکب تخلف شده‌اند.

با‌ توجه به آمارهای بیمه‌ای نیز می‌توان نتیجه گرفت که باز هم خانم‌ها از این حیث رانندگان بهتری هستند، چرا که در سال ۲۰۱۷ میزان مطالبات بیمه از سوی آقایان ۶۵ درصد بوده و خانم‌ها تنها ۳۵ درصد از بیمه مطالبه داشتند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

۱۲ دیدگاه

 1. توی کشورهایی که اگر به زنها بگی بالای چشمت ابرو سازمان های فعال فمنیست به دادگاه میکشنت، نمیشه به چنین آمارهایی اعتماد کرد.
  تو این کشورها یه عده **** مدام آمار و ارقام فیک مبتنی بر برتری زنان منتشر می‌کنند تا از قبال بودجه های کلان مختص عدالت اجتماعی درآمد کسب کنند و همچنین به عنوان روشنفکر و فعال اجتماعی شناخته شوند.
  در چنین شرایطی همه از ترس انگشت اتهام تبعیض جنسیتی به تاید هر اراجیف تن میدهند.

 2. آقایان بمراتب رانندگی بهتر از خانمها دارن. محقق ان مطلب معلوم نیست چی میزنه که باین نتایج رسیده. اگر نمره رانندگی آقایان ۱۵ از بسیت باشه، من به رانندگی خانمها ۲ میدم. اونم باور کنین ارفاق کردم.

 3. اینکه کسی کمتر خلاف میکنه به معنی این نیست که راننده بهتریه. متاسفانه تیتر این پست گول زنندست. در واقع باید بگیم که خانمها کمتر خلاف میکنن و راننده‌های قانون مدار تری هستند. و این هیچ ربطی به راننده بدتر یا بهتر بودن نداره.

 4. یه راه مخ زدن جدید پسرا، حمایت از حقوق دخترا است جدیدا =)
  اقا خودشون زبون و توان دارن اییییین هوا، شما نمی‌خواد طرفداری اونا رو کنی خودشون حواسشون هست به خودشون، این روش مخ زدن قدیمی شده دیگه

 5. والا اون چیزی که ما دیدم برعکس اینو میگه

 6. الان چه لزومی داره زنان ایران اسلامی رانندگی کنند؟ رانندگی کردن زنان ایران اسلامی توطئه غرب هست تا در ایران کودتا شود .

 7. تو کشوری زندگی می کنیم که مسئولینش می گن : زن، جاش تو آشپزخونه هستش!!!

  باید گریست

  با سپاس

 8. چجوری به صرف این که تخلف خانم ها کمتره میگید رانندگیشون هم بهتره ؟ و یه چیز دیگه ، تو جامعه آماریشون تعداد زن و مرد برابر بوده ؟ که میگید مرد ها بیشتر تخلف کردن؟