تست فنی سایپا رهام

تست فنی سایپا رهام در جاده‌های کشور آغاز شد

تست فنی سایپا رهام به منظور بررسی عملکرد موتور و جعبه‌ دنده‌ی اتوماتیک آن در جاده‌های کشور انجام شد. این خودرو ملی جدید تا پایان سال ۹۷ به بازار عرضه می‌شود.

طبق تصاویری که از خودرو سایپا رهام در سطح جاده‌های پایتخت منتشر شده است، متوجه می‌شویم که شرکت سایپا پس از تجهیز این خودرو ملی به موتور جدید، انجام تست‌های فنی این خودرو را شروع کرده‌ است. پیش‌تر مسئولان سایپا از عرضه این خودرو تا پایان سال ۹۷ خبر داده بودند و حالا با انجام آخرین تست‌ها، این خودرو به زودی روانه بازار خواهد شد. در ادامه تصاویر منتشر شده از تست فنی سایپا رهام را بررسی می‌کنیم.

تست فنی سایپا رهام

تست فنی سایپا رهام در خیابان‌های پایتخت

خودرو جدید شرکت سایپا برای طی کردن مراحل تست‌های فنی بدون نشان تجاری سایپا و با پلاک‌ گذر موقت در خیابان‌های پایتخت مشاهده شد. البته در گذشته برای انجام تست‌های فنی محصولات جدید خودروسازان داخلی، پلاک‌های سبز رنگ موسوم به آزمایش فنی اختصاص داده می‌شد، اما در قوانین جدید باید از پلاک‌‌ گذر موقت استفاده کنند. در واقع نوع کارت خودرو تنها تفاوتی است که میان پلاک‌های گذر موقت آزمایش فنی و پلاک گذر موقت شخصی وجود دارد و به همین منظور، عبارت جهت تست فنی بر روی کارت خودروهای آزمایش فنی درج شده است.

تست فنی سایپا رهام

بر اساس اطلاعات رسمی شرکت سایپا، خودرو رهام به یک موتور ۱.۶۵ لیتری برلیانس مجهز خواهد بود. از این رو بسیاری از کارشناسان صنعت خودرو بر این باورند که شرکت سایپا با هدف ایجاد هماهنگی میان موتور و جعبه دنده‌ی اتوماتیک، مراحل تست فنی سایپا رهام را آغاز کرده است. موتور سایپا رهام که از خودرو برلیانس سری H300 گرفته شده است، در حال حاضر از جعبه دنده‌‌ی ۴ سرعته اتوماتایک و ۵ سرعته دستی بهره می‌برد، اما شرکت سایپا برای این خودروی ملی جعبه دنده‌ی ۶ سرعته اتوماتیک را در نظر گرفته که عملکرد آن بهبود یافته و عملکرد بهتری را برای مشتریان به همراه خواهد داشت.

تست فنی سایپا رهام

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۶ دیدگاه

 1. بزارند خودرو با همین دلار ۱۵۰۰۰ تومنی وارد بشه بدون گمرکی تا ببینیم خر هم نگاه به محصولات زباله ایران خودرو و سایپا میکنه یا نه
  گندشو درآوردن دیگه مافیای کثیف قاتل مردم

 2. بزارند خودرو با همین دلار ۱۵۰۰۰ تومنی وارد بشه بدون گمرکی تا ببینیم خر هم نگاه به محصولات زباله ایران خودرو و سایپا میکنه یا نه

 3. یه بار یه عکس ازش دیدم که کاپوتو زده بودن بالا رو موتورش آرم برلیانس بود به چه بزرگی.به همین تابلویی.
  اصل که موتوره دیگه چه فرقی میکنه بدنه تولید کجاست.
  تازه میگن حتی پلت فورمشم مال برلیانسه.
  ولی خدارو شکر یه خودرو کاملا ملی داریم.😁

 4. قیمت این عروسک چنده؟!

 5. باز تولید ی مدل دیگه از پراید با عوض کردن قیافه ماشین توسط تیم فوق تخصص زایپا.خخخخ

 6. نه داداش چینیه
  مثل دنا فقط اسمش ایرانی

 7. ملی؟
  کوییک یا همون تیبا ۲ دستکاری شده هم ملی بود اما بمحض تحریم ها پانچ بلژیک گیرباکس نداد و ایران موند و یه بدنه که از چین ورقشو میاره…کجای این کندروها ملیه؟؟؟ هااااا؟
  چرا پس دنا و کوییک و سورن ملی نمیدن؟

 8. مثل پارسال کوئیک اورد الانم متوقف شد مردم بیچاره قطعه هم گیرشون نمیاد

 9. حالا تست شون با موفقیت انجام شد

 10. خدایی ماشینی ک تو جاده ها ایران دووم بیاره ماشینه ها

 11. اسمش خوبه ولی سایپا میدونم یه چیزو کپی کرده این بدنه رو روش سوار کرده