شرکت هواوی

فروش کل شرکت هواوی در سال ۲۰۱۸ از ۲۰۰ میلیون گوشی گذشت

شرکت هواوی در سال ۲۰۱۸ به رکورد فروش ۲۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند دست یافته است. آن‌ها در عرض ۵ ماه، فروش خود را به دو برابر رسانده‌اند!

جدا از محصولاتی که شرکت هواوی روز گذشته در یک رویداد خبری معرفی کرد، این شرکت همچنین میزان فروش کل محصولات خود در سال ۲۰۱۸ را نیز اعلام کرد. He Gang، مدیر بخش موبایل هواوی می‌گوید که این شرکت تا ۲۵ دسامبر ۲۰۱۸، از فروش  ۲۰۰ میلیون دستگاه گوشی گذشته است.

شرکت هواوی با تحریم‌های آمریکا از پا نمی‌نشیند

ماه ژوئن، زمانی که هواوی از گوشی نوا ۳ خود پرده برداشت، مدیرعامل Yu Chengdong اعلام کرد که این شرکت سال جاری ۱۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروخته است. این بدان معناست که هواوی توانسته تنها در عرض ۵ ماه، این عدد را به دو برابر برساند! ۲۰۱۸، سال پرفراض و نشیبی برای هواوی بود. در شروع سال آن‌ها نخستین گوشی خود را در ایالات متحده و زیر نظر شرکت مخابراتی AT&T عرضه کردند، اما این معامله خیلی زود منحل شد. شکست در این معامله، به خاطر نگرانی‌های امنیتی که توسط مجلس سنای آمریکا مطرح شده بود، صورت گرفت. پس در اصل سود بزرگی از آن عاید شرکت هواوی نشد.

دیوار بلند آجری که آمریکا جلوی راه هواوی قرار داد شاید سرعت هواوی را در راه موفقیت آهسته کند، اما نمی‌تواند آن‌ها را از جایگاه دوم بزرگترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند که در ماه اوت از اپل ربودند را به پایین بکشد.

اخیرا هواوی با مشکل تازه‌ای نیز مواجه شده است؛ منگ وانژو، مدیر ارشد مالی این شرکت و رن ژنگ‌بی، دختر بنیان‌گذار این شرکت به اتهام دور زدن تحریم‌های اعمال شده بر ایران در خاک کانادا دستگیر شده‌اند. البته این دو توسط وثیقه آزاد شده‌اند، اما ظاهرا جلسه‌ی دادگاه آن‌ها در ماه فوریه برگزار خواهد شد.

منتقدان گوشی‌های هواوی را برای ویژگی‌ها و طراحیشان ستایش می‌کنند. آخرین پرچمدار آن‌ها، گوشی هواوی میت ۲۰ پرو هم یکی از بهترین گوشی‌های عرضه شده در سال ۲۰۱۸ است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

  1. ۲۰۰ میلیون ینی دوبرابر جمعیت ما بعلاوه چهل میلیون

  2. دمش گرم روز به روز داره قوی تر میشه

  3. اوههه خدا بیشترش کنه