ایوا ، گجتی که مصرف آب حمام را تا 50 درصد کاهش می دهد !

دوش ایوا با کنترل میزان آب مصرفی در حمام‌ها، میزان هدررفت آب را تا نصف میزان معمول کاهش می‌دهد. کمک‌دست این گجت نیز اپلیکیشنی است که علاوه بر اعمال تنظیمات دلخواه، با ثبت میزان مصرف آب شما را به کاهش طول استحمام ترغیب می‌کند.

استحمام انسان‌ها نقش بسیار مهمی در هدر رفتن آب‌های کره زمین دارد؛ آبی که برای تصفیه آن هزینه‌ها و زحمات بسیاری صرف شده و البته برای مدتی است که خطر کاهش شدید آن در رسانه‌ها و از سوی دولت‌ها -از جمله ایران- گوشزد می‌شود.

حالا یکی از مخترعین آمریکایی دست به تولید دوشی هوشمند زده که قادر است میزان آب مصرفی در حمام را تا نصف کاهش دهد. این دوش با نام Eva جریان آب را دقیقا در زمانی متصل می‌کند که واقعا شما به آن نیاز داشته باشید.


اپلیکیشنی نیز به همراه این دستگاه منتشر شده که علاوه بر اعمال تنظیمات دلخواه، با ثبت میزان مصرف آب و مقایسه آن با دیگر کاربران، شما را به کاهش طول زمان استحمام ترغیب می‌کند.
قاعدتا حاصل چنین فرآیندی بر روی کاغذ باید کاهش مصرف آب و بالطبع سقوط شدید قبض‌های آب باشد.

ایوا در فرآیند ابداعی اش، سه عادت معمول و نه چندان جالب مردم در هدر رفتن آب حمام را مورد توجه قرار داده؛ باز کردن شیر آب و انتظار بیش از حد معمول برای گرم شدن آب، بازگذاشتن آب در زمانی که برای برداشتن شامپو و استفاده از آن تلف می‌کنیم و طولانی شدن بی‌دلیل حمام رفتن افراد که شاید مهم‌ترین دلیل تلف شدن آب باشد.

به محض بازشدن شیر آب، ایوا درجه آب را کنترل می‌کند و در هنگامی که به درجه دلخواه کاربر رسید، آب به شکل اتوماتیک قطع و به شما خبر می‌دهد که حالا زمان ورود به حمام است. پس از ورود و قرارگرفتن در زیر دوش می‌توانید از همان لحظه نخست دمای دلخواهتان را داشته باشید.

در مرحله بعد نیز به میزان فاصله ای که با ایوا و دوش حمام داشته باشید، فشار آب تنظیم می‌شود؛ اگر دقیقا در زیر دوش باشید آب با حداکثر سرعت جریان دارد، اگر اندکی برای برداشتن شامپو فاصله بگیرید این جریان آهسته‌تر می‌شود و در صورت دور شدن کامل آب همچنان جریان کندتری پیدا خواهد کرد.

در نهایت نیز اگر بیش از حد زیر آب بمانید، ایوا به شما اخطارهایی می‌دهد. تمامی این اتفاقات با استفاده از سنسورهای پراکسیمیتی و دیگر سنسورهای ویژه ای است که در ایوا پیشبینی شده است.

تعبیه ایوا در حمام‌ به همراه اپلیکیشنی که می‌تواند عادات و تنظیمات خاص و دلخواه تان را به ثبت برساند، به ادعای سازنده آن میزان مصرف آب در حمام را تا نصف کاهش خواهد داد.

ایوا هم اکنون دوران جذب کمک مالی در ایندیگوگو را طی می‌کند و هدف اولیه جذب کمک مالی را بر روی 50 هزار دلار قرار داده است. هم اکنون و در زمان نوشتن این معرفی میزان جذب مالی 42 هزار دلار رسیده که با توجه به باقی ماندن 26 روز تا پایان زمان کمپین، به نظر ایوا مرحله تولید را تجربه خواهد کرد.

قیمت این محصول برای بازارهای آمریکا 109 دلار اعلام شده است و از سال آینده به پشتیبانان پروژه ارسال خواهد شد.

منبع : indiegogo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

 1. مهتاب هندي كرامتي

  درود بر شما
  خبر خيلي خوبي است. سپاس فراوان از شما براي اين اطلاعات
  اميدوارم قدر اين نعمت الهي رو بدونيم و هدرش نديم.
  پيامبر اكرم صل الله و عليه و آله و سلم مي فرمايند:
  آب را هدر ندهيد حتي اگر در كنار نهر آبي باشيد.
  در پناه ايزد يكتا باشيد.