صنعت خودروسازی

صنعت خودروسازی سالانه ۱۰ هزار میلیارد دلار برای کشور منفعت دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت صنعت خودروسازی سالانه ۱۰ هزار میلیارد دلار برای کشور منفعت دارد و اگر این صنعت وجود نداشت، برای واردات خودرو می‌بایست سالانه ۱۵ هزار میلیارد تومان هزینه می‌کردیم.

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت به موضوع کیفیت خودروهای داخلی اشاره کرد و گفت کیفیت تعدادی زیادی از محصولات خودروسازان داخلی قابل قبول نیست و به همین منظور برنامه جامعی برای افزایش کیفیت و تولید داخل در نظر گرفته‌ایم. هرچند در سال‌های گذشته از صنعت خودروسازی کشور حمایت‌های خوبی انجام شد، اما در دوره تحریم جدید برای خودروسازان داخلی حمایت‌های جدی نظیر پرداخت تسهیلات در نظر گرفته نشد.

وزیر صنعت در ادامه تاکید کرد در حال حاضر در صنعت خودرو و قطعه‌سازی کشور بیش از ۵۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال دارند که نباید اجازه دهیم آن‌ها بیکار شوند. به همین دلیل برای تداوم فعالیت خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی، به آن‌ها حدود ۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی پرداخت خواهد شد.

صرفه اقتصادی صنعت خودروسازی

صنعت خودروسازی ادعای تولید ملی دارد، اما با اعمال تحریم‌های جدید بسیاری از تعهدهای خودروسازان به تعویق افتاده است؛‌ بنابراین منفعت صنعت خودروسازی چیست؟ وزیر صنعت در پاسخ به این سوال گفت اگر خودروسازان داخلی نبودند، برای واردات خودروهای مورد نیاز بازار می‌بایست سالانه حدود ۱۵ هزار میلیارد دلار هزینه کنیم. در حال حاضر سالانه حدود ۵ هزار میلیارد دلار برای واردات قطعات خودروهای داخلی هزینه می‌شود که منفعت ۱۰ هزار میلیارد دلاری این صنعت را نشان می‌دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

 1. ماشین های ایرانی در هر صد کیلومتر مصرف ترکیبی ۸ و ۹ رو دارند و اگر ماشین هیبریدی وارد کشور بشه، مصرف ترکیبی به ۳ لیتر کاهش پیدا می کنه و مصرف سوخت کشور از ۸۰ میلیون لیتر به ۳۰ میلیون لیتر کاهش پیدا می کنه

  اگر قیمت هر لیتر بنزین رو حتی ۳۵ سنت در نظر بگیریم :
  ۵۰ میلیون لیتر در روز ضرب در ۳۵ صدم دلار ضرب در ۳۶۵ روز می شود نزدیک ۶.۵ میلیارد دلار!!! که می شه صادرش کرد!!!

  از کجا میان میشن وزیر!!!

  با سپاس

 2. اولاً ۱۰ هزار میلیارد دلار که از کل دلار تو جهان هم بیشتره!!!!

  دوماً ۱۰ هزار میلیارد تومن از یک میلیارد دلار هم کمتره و خودروسازی در ایران سالی ۳ میلیارد دلار ارز از کشور خارج می کنه

  وزیر صنعت که شما باشی، فاتحه زندگی کارگر خوندس

  باید گریست

  با سپاس

 3. اون آشغالایی که صد برابر به مردم میدن بایدم این جور باشه

 4. اره از در عقب صندلی جلو

 5. اولا ۱۰ هزار میلیارد تومن نَه ۱۰ هزا میلیارد دلار،ثانیا برای کشور منفعتی نداره واسه دولت و خودروسازها منفعت داره

 6. برای کشور یا برای کسی دیگه برای مردم ک همش ضرره