شرکت خودروسازی لادا

سایپا شریک تجاری شرکت خودروسازی لادا خواهد شد

برخی از منابع خبری عنوان کردند سایپا شریک تجاری شرکت خودروسازی لادا خواهد شد تا به این گونه تعهدات معوقه خودروهای رنو ساندرو به مشتریان تحویل داده شود.

در هفته گذشته زمزمه‌هایی مبنی بر حضور شرکت لادا در بازار ایران در رسانه‌های خبری منتشر شده بود. این خودروساز روسی قصد دارد از سال آینده محصولات خود را به کمک یکی از شرکای تجاری داخلی به بازار ایران عرضه کند تا به نوعی نبود محصولات رنو در کشور جبران شود. حالا برخی از منابع خبری عنوان کردند که شرکت سایپا به عنوان شریک تجاری شرکت خودروسازی لادا انتخاب شده است.

هدف از ورود شرکت خودروسازی لادا به ایران

برخی از منابع خبری عنوان کردند شرکت فرانسوی رنو پیشنهاد حضور شرکت خودروسازی لادا در بازار ایران را به شرکت سایپا ارائه کرده است تا تعهدات معوقه خودروهای ساندرو توسط این شرکت عملی شود. در واقع در ابتدای همکاری سایپا با لادا قرار است قطعات CKD رنو توسط این شرکت به کشور وارد شود و در آینده مدل روسی خودروهای رنو ساندرو و رنو ساندرو استپ وی تولید و در بازار عرضه خواهند شد. البته برخی از منابع نیز این چنین می‌گویند که اگر سایپا برای واردات قطعات رنو از طرف شرکت لادا با مشکل مواجه شد، خودروهای ایکس ری و ایکس ری کراس به عنوان خودروهای جایگزین به مشتریان ساندرو تحویل داده خواهند شد.

شرکت خودروسازی لادا

شرکت خودروسازی لادا که یک شرکت روسی است به عنوان شریک تجاری و زیر مجموعه شرکت رنو محسوب می‌شود و همکاری آن‌ها چند سالی است که ادامه دارد. محصولات شرکت لادا از لحاظ ظاهری و پلتفرم به یکدیگر شبیه هستند. مهندسان شرکت رنو برای توسعه فعالیت‌های لادا نقش مهمی را بر عهده داشتند و حتی با ارائه قالب محصولات رنو و داچیا به شرکت خودروسازی لادا توانستند محصولات جدیدی را با برند این خودروساز روسی در بازارهای جهانی عرضه کنند. گفتنی است تاکنون واکنشی از سوی سایپا یا پارس خودرو در خصوص این خبر مشاهده نشده است، اما منابع خبری از مذاکرات سایپا با لادا خبر می‌دهند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

  1. بره اونحجا هم اباد کنه بیاد

  2. این خودرو از نظر ظاهر از رنو ساندرو قشنگ تر است ولی ایکاش شرکت های ایرانی به مهندسان خود تکیه می کردند و اینقدر به رنو و پژو اعتماد نمی کردند