کمپانی وان پلاس

کمپانی وان پلاس به جمع پنج تولیدکننده برتر گوشی های پریمیوم پیوست

گزارش موسسه کانترپوینت نشان می‌دهد کمپانی وان پلاس (OnePlus)، در بین پنج برندی جای دارد که در سال ۲۰۱۸، بیشترین تعداد گوشی پریمیوم را در سطح جهان فروختند. برای نخستین بار است که چنین موفقیتی نصیب این کمپانی چینی می‌شود.

وان پلاس فروش گوشی های هوشمند پریمیوم در ایالات متحده را هم با قدرت پیش برد و در چارک انتهایی سال ۲۰۱۸، بین پنج برند برتر این بازار جای گرفت. همچنین در کشور هند حضور موفقی داشته؛ جایی که ۳۶ درصد از سهم بازار این دسته را به خود اختصاص داده است و پشت سر سامسونگ قرار دارد.

البته در کشور چین که رقبای بیشتری به عرضه‌ی گوشی های پریمیوم مشغول‌اند، کمپانی وان پلاس جزو پنج برند بالانشین نیست. ناگفته نماند که چین و آمریکا با داشتن سهم ۵۰ درصدی از بازار گوشی های پریمیوم، بزرگترین بازارها برای فروش چنین دستگاه‌هایی محسوب می‌شوند.

اما چهار کمپانی برتر این کاتگوری در سطح جهان؛ اپل (با سهم بازار ۵۱ درصد)، سامسونگ (۲۲ درصد)، هواوی (۱۰ درصد) و اوپو (۶ درصد) هستند. کمپانی وان پلاس نیز ۲ درصد از سهم بازار را در سال ۲۰۱۸، از آن خود کرد و پنجم شد. فروش موفق گوشی وان پلاس ۶ تی در چین، هند و اروپای غربی؛ سهم مهمی در این دستاورد داشت.

آمار کانترپوینت

گزارش کانترپوینت همچنین نشان می‌دهد که همین پنج کمپانی، نزدیک به ۹۰ درصد بازار مدل‌های پریمیوم را در دست دارند؛ آن هم در حالی که بیش از ۴۰ تولیدکننده در این عرصه حاضر است. برای روشن‌تر شدن موضوع، باید بگوییم که دسته پریمیوم شامل گوشی هایی با قیمت بیش از ۴۰۰ دلار می‌شود.

افزایش ۲۰۰ درصدی سهم کمپانی وان پلاس در بازار گوشی های پریمیوم

اوپو در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال قبل‌تر، بیشترین رشد را در فروش گوشی های پریمیوم تجربه کرد؛ به طوری که شاهد افزایش ۸۶۳ درصدی سهم خود در بازار بود. پس از آن بیشترین رشد نصیب کمپانی وان پلاس شد؛ با افزایش ۲۰۹ درصدی سهم بازار. شیائومی هم سهم خود را ۱۴۹ درصد افزایش داد و در نهایت مدل‌های پریمیوم، حدود ۲۲ درصد از کل گوشی های هوشمند فروخته شده در سال ۲۰۱۸ را تشکیل دادند.

همچنین می‌توان دید که سهم بازار سامسونگ و اپل در سال ۲۰۱۸ اندکی کاهش یافت و در عوض هواوی مانند سایر برندهای چینی، سهم خود را نسبت به سال ۲۰۱۷ افزایش داد. انتظار می‌رود اوضاع در سال جاری نیز به همین منوال باشد. چرا که این اواخر، خرید پرچمداران مقرون به صرفه بین مشتریان باب شده است، یعنی دستگاه‌هایی با سخت افزار قدرتمند و برچسب قیمت حدودا ۶۰۰ دلاری.

البته هواوی در سال جاری، امید زیادی به گوشی های رده بالای خود دارد؛ حتی با وجود اینکه مانند سامسونگ، پرچمدارانش را بالاتر از ۱۰۰۰ دلار قیمت‌گذاری کرده است.

از طرفی کمپانی وان پلاس برای حضور موفق‌تر در این بازار، به ارائه مدل‌های بیشتر فکر می‌کند. ظاهرا امسال این برند قصد دارد برخلاف همیشه، بیش از دو گوشی هوشمند را روانه بازار کند. فعلا که شایعاتی درباره وان پلاس ۷ و ۷ پرو شنیده‌ایم و مدل ۷ تی هم می‌تواند سومین گوشی باشد. هرچند انتظار افزایش قیمت این محصولات می‌رود؛ اما بعید است که قیمت آن‌ها وارد کانال ۱۰۰۰ دلار بشود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*